vw passat - uklad hamulcowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartekdw

vw passat - uklad hamulcowy

Post autor: bartekdw » wt maja 03, 2005 14:08

mam problem z hamulcami, pedał stał się twardszy tak jakby wspomaganie hamulca siadło, pozatym świeci się lampka abs-u, hamulca ręcznego i jaszcze coś dziwnego - w zbiorniku na płyn chamulcowy znalazło się więcej płynu niż poprzednim razem gdy sprawdzałem, tak jakby wracał ze zbiorniczka układu abs. Czy może mi ktoś pomóc bo boję się jeżdzić z czymś takim



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » wt maja 03, 2005 21:53

pompa abs nie działa? po włączeniu zapłonu powinno być słyszane charakterystyczne buczenie spod maski - po dłuższym postoju kilkanaście sekund - po krótkim postoju króciutko burknie i gotowe, pompa ma swój przekaźnik i bezpiecznik - podstawa do sprawdzenia, ja zacząłbym od bezpiecznika ;) największy z możliwych 30A umiejscowiony nad przekaźnikami



bartekdw

Post autor: bartekdw » śr maja 04, 2005 19:05

bezpiecznik jest w porządku, zdarzyło mi się nawet ostatnio że nagle zaczął działać i nagle znowu nie. ćzy mogą to być jakieś zawory?



bartekdw

Post autor: bartekdw » czw maja 05, 2005 21:00

jestem krok do przodu, myśle ze to czujnik ciśnienia układu abs bo nie załącza przekażników pompy wysokiego ciśnieni, przekaźniki wydają się dobre ponieważ jak chwilę mu "pomogę" to dalej pracuje sam i się wyłącza ale następnym razem, jak w układzie spadnie ciśnienie, to nie startuje sam, jak sprawdzić czujnik, jakie opory powinny być na jego stykach?



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » pt maja 06, 2005 23:06

czujnik ma 5 styków
zasadniczo część się powinna stykać a część nie, raczej bez oporów, mogę podesłać ci na mail skany z książki, pod warunkiem, że opiszesz, jeśli to wykorzystasz ;)



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » pt maja 06, 2005 23:06

czujnik ma 5 styków
zasadniczo część się powinna stykać a część nie, raczej bez oporów, mogę podesłać ci na mail skany z książki, pod warunkiem, że opiszesz, jeśli to wykorzystasz ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 214 gości