<< MagiCar 440A /440B czy coś innego? >>

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

<< MagiCar 440A /440B czy coś innego? >>

Post autor: viwaldi » wt maja 03, 2005 00:57

Witam !!!

Moje pytanie tyczy się tego czy MagiCar będzie działał prawidłowo z fabrycznym centralnym zamkiem pneumatycznym to znaczy czy go będzie otwierał i zamykał bez montażu dodatkowych modułów i czy będzie go domykał oraz czy da radę także dopiąć do tego alarmu też bez dodatkowych modułów szyberdach żeby też był domykany w sytuacji np. takiej jest otwarty szyberdach uaktywniam alarm i on zamyka centralny zamek oraz zamyka szyberdach jaka jest rożnica miedzy Magicar 440A a 440B. Chce zamontowac ten alarm w golfie III jest tam fabryczny centralny zamek pneumatyczny oraz elektryczny szyberdach. Szyberdach jest domykany z kluczyka a centralny zamek posiada funkcje domykania tzn.gdy zostanie zamkniety centralny to po jakis kilku sekundach słychac jakby jeszcze raz centralny domykał zamki.Czy po montażu tego alarmu wszystko bedzie działało bez problemów tak jak teraz. Prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam !!!



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » wt maja 03, 2005 07:18

Czyli pokolei:
Magicar moze by podpiety i z tym i z tym ... ustawiasz tylko czas na zamki 1 dla elektr. i 3 dla pneumatycznych.I dzieki temu steruje tymi zamkami.
Jest tez mozliwoas podpiecia modulu kompfortu czyli domykania szyberdachu.
Ma nawet jeszcze wolne kanalu np.na domykanie szyberdachu z pilota albo uruchomienie radaia ale tego jeszcze nie zrobiłem.
Pozdr. mam nadzieje ze ci pomoglem



viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Post autor: viwaldi » wt maja 03, 2005 15:29

Ale czy trzeba dokupić jakieś dodatkowe moduły do tego alarmu żeby sterować szyberdachem czy ma on juz wszystko co trzeba w sobie.



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » wt maja 03, 2005 19:46

szyberachem steruje modu "kompfort" wiec nic nie trzeba nie mam przy sobie schematu ale jak znajde to ci powiem !!



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » wt maja 03, 2005 20:21

ostatnio montowali mi taki alarm w wrasztacie no i jak spytalem o ta funkcje komfort to mi powiedziano ze jezeli nie ma tego modulu juz w aucie /centeralnym zamku czy jakos tak-nie pamietam/ (mozliwosc dokupienia modułu :) ) to to ze alarm obsluguje ta funkcje to nie wystarczy i musi byc modul a u mnie go oryginalnie nie ma. Mam nadzieje ze za bardzo nie zagmatwalem tego. Tak pozatym to alarm spoko tylko beznadziejene rozwiazanie w funkcji antynapadu :(. Musialem dokupic oddzielna kostke zeby miec antynapad bo ten oryginalny w alarmie to prawdziwa porazka.


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » wt maja 03, 2005 20:24

ja go mam i nie narzekam !!!



viwaldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 00:05
Lokalizacja: Piotrowice k/Jawora
Kontakt:

Post autor: viwaldi » wt maja 03, 2005 22:12

To w końcu jak to jest z tym alarmem trzeba coś dokupywać czy nie.Ja w Golfiku mam wszystko oryginalne tzn. czentralny pneumatyczny z domykaniem i elektryczny szyberdach czy jak kupie ten alarm to podepne pod to te urządzienia i wszystko bedzie działać bez problemu czy trzeba coś jeszcze dokupywać tzn. jakieś dodatkowe moduły proszę o jasne i rzeczowe odpowiedzi.A i mam prośbę do "arkop" jeżeli byś mogł i miał takie możliwości to prosiłbym Cię o zeskanowanie instrukcji montażu i obsługi tego alarmu i ewentualnie jak bys mógł to gdzie i w jakie kabelki sie dopinałeś w Golfiku chodzi mi o konkretne kolory kabelków i ich położenie w aucie oczywiście te informacje prosiłbym na e-mail nie na forum bo złodzieje nie spią :-) a ja ze swojej strony mogę Ci zaoferować np. ETKE 6.31 PL jeżeli takowej jeszcze nie masz.

e-mail viwaldi@tenbit.pl



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr maja 04, 2005 00:57

Sory,ja nie do tematu,ale chętnie bym pożyczył tą etke.
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr maja 04, 2005 07:14

Krótko: Magicar steruje zamkami pneumatycznymi bez problemu. Może współpracować z modułem komfort (domykanie szyb i szyberdachu). Jesli takiego modułu wczesniej w autku nie było to trzeba go dokupic jesli chcesz koniecznie zamykać szyberdach nacisnięciem pilota. Na allegro moduł domykania szyb kosztuje 30 zł. Ja domykam szyberek ręcznie przed wyłączeniem silnika i nie montowałem niczego dodatkowego oprócz alarmu. A w kwestii działania zamka w opisywanym golfiku: "Szyberdach jest domykany z kluczyka a centralny zamek posiada funkcje domykania tzn.gdy zostanie zamkniety centralny to po jakis kilku sekundach słychac jakby jeszcze raz centralny domykał zamki". No to chyba jest coś nowego. Mam fabryczny zamek pneumatyczny i żadnego "domykania" nie miał, po zamknięciu drzwi kluczykiem nic więcej się nie działo. U ciebie jest inaczej, jakby cos dodatkowego jeszcze raz uruchamiało centr. zamek. Ciekawe co to jest, czyzby wcześniej ktoś już tam cokolwiek zmieniał?



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » śr maja 04, 2005 08:06

Krótki opis z instrukcji:
3.10 Trzeci kanał transmisji
a. Jeżeli 3 kanał transmisji jest włączony to po załączeniu alarmu na przewodzie szarym z czarnym paskiem pojawi się 30 sekundowy impuls masy, służący do domykania szyb- funkcja KOMFORT.
b. Jeżeli 3 kanał transmisji jest wyłączony to po załączeniu alarmu impuls nie pojawi się. Sygnał ten
można wywołać przez wciśnięcie trzeciego i później pierwszego przycisku na pilocie.



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » śr maja 04, 2005 08:12

viwaldi pisze:To w końcu jak to jest z tym alarmem trzeba coś dokupywać czy nie.Ja w Golfiku mam wszystko oryginalne tzn. czentralny pneumatyczny z domykaniem i elektryczny szyberdach czy jak kupie ten alarm to podepne pod to te urządzienia i wszystko bedzie działać bez problemu czy trzeba coś jeszcze dokupywać tzn. jakieś dodatkowe moduły proszę o jasne i rzeczowe odpowiedzi.A i mam prośbę do "arkop" jeżeli byś mogł i miał takie możliwości to prosiłbym Cię o zeskanowanie instrukcji montażu i obsługi tego alarmu i ewentualnie jak bys mógł to gdzie i w jakie kabelki sie dopinałeś w Golfiku chodzi mi o konkretne kolory kabelków i ich położenie w aucie oczywiście te informacje prosiłbym na e-mail nie na forum bo złodzieje nie spią :-) a ja ze swojej strony mogę Ci zaoferować np. ETKE 6.31 PL jeżeli takowej jeszcze nie masz.

e-mail viwaldi@tenbit.pl
poszedł opis
a co do zlodzieji to wes podepnij alarm jak jest w instrukcji dobrze umocuje włącznik klapy z przodu i schowaj dobrze serene zeby nikt kabla nie uciol a reszta ok ja wsadziałem jeszcze wkladki do zamka zaslwepione :pub:



Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » śr maja 04, 2005 11:05

viwaldi pisze:To w końcu jak to jest z tym alarmem trzeba coś dokupywać czy nie.Ja w Golfiku mam wszystko oryginalne tzn. czentralny pneumatyczny z domykaniem i elektryczny szyberdach

e-mail viwaldi@tenbit.pl
odpowiedz jest prosta, jezli piszesz ze masz w standardzie elektryczny zamek z domykaniem to nie bedziesz musial dokupywac tego modulu zeby alarm szyby domykal. A co do szyberdachu to nie wiem bo ja i tak nie otwieram szyberdachu na postoju tj. bez uruchomionego silnika bo zdazalo mi sie ze mi w ten sposob bezpiecznik wywalalo bo za duze obciazenie bylo (dodam ze mam nieorginalny szyber wiec to pewno dlatego) a tak pozatym to alarm jest spoko jak za ta cene


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości