Brak wstecznego, 5 i 6 zle wchodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sebek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 19:10
Lokalizacja: Białystok

Brak wstecznego, 5 i 6 zle wchodzi

Post autor: Sebek » czw lis 15, 2007 03:23

Witam,
chodzi o defekt skrzyni 6cio biegowej w Golfie mk4 1,9 tdi 130 PD '02.
Brak wstecznego biegu... na rysunku zaznaczylem jak wchodzi, nie tak jak powinien centrlanie w dol i w bok. Trzeba go szukac i wchodzi jakos po ukosie, a kiedy juz niby wjedzie-auto jedzie do przodu jakby wskoczyla 1.

Podobna sprawa z 5 i 6 ...czerwone linje pokazuja jak teraz wchodzą biegi.
Czy ktoś ma jakąś rade co z tym zrobić, jak rozwiązać problem??

Obrazek

Obrazek

P.S. Porady w stylu -"Kup nową skrzynię" raczej mnie nie interesują.

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 09:02 przez Sebek, łącznie zmieniany 4 razy.


Life's simple. You make choices and don't look back.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lis 15, 2007 04:42

musi być przeprowadzona regulacja mechanizmu zmiany biegów ale to zadanie nie jest chyba na Twoje siły ani zwykłego forumowicza bez dobrego zaplecza warsztatowego ( w moim przypadku również) gdyż są do tego potrzebne narzędzia specjalne takie jak "sprawdzian VW3422" wraz z "klinem i zatyczką VW 3192/1". Polecam zatem udać się do dobrze wyposażonego warsztatu, możesz też zasięgnąć informacji ile taka regulacja kosztuje w serwisie VW bo może się okazać (choć są tylko nieliczne wyjątki), że serwis zrobi Ci usługę taniej (a czasami i pewniej) niż w innym warsztacie.
Nic się nie martw. W tym przypadku każdy o zdrowym umyśle nie powie Ci, że masz zacząć naprawę od wymiany skrzyni biegów.

Może się też okazać, że wystarczy sprawdzenie i ewentualnie wymiana elementu blokującego biegów: wstecznego, 6 i 5 (w warsztacie powinni zacząć od sprawdzenia właśnie tego a potem ewentualna regulacja jak wyżej).

A propos wrzucania u Ciebie 5 i 6 biegu... ja mam co prawda tylko 5 biegową skrzynię ale 5 bieg wchodzi mi tak jak powinien czyli wg. schematu narysowanego na gałce zmiany biegów ale też i po skosie od położenia centralnego lewarka biegów i to jest dla mnie plus gdyż z czwórki wrzucam piątkę po skosie jednym ciągłym pchnięciem lewarka i zmiana biegu następuje błyskawicznie (same zalety podczas ścigania się) :grin:
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 05:00 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw lis 15, 2007 10:28

sprawdz poduche pod skrzynia biegow



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości