skrzywione tylne koło ( tylna belka ?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

skrzywione tylne koło ( tylna belka ?)

Post autor: tomaszvw » pn lis 12, 2007 21:04

Witam!!!
Szukalem i jak widac nie znalazłem..
Tyl samochodu wylecial mi z zakretu i pocalowal kraweznik. Alu wyglada na cala i prosta lecz kolo jest widocznie skrzywione. Jadac auto zaczyna jechac bokiem. Nie telepie sie jak przy krzywej feldze lecz tyl jest znoszony w prawo. Trzeba ostro kontrowac, zeby jechac prosto (ok.90') Teraz pytanko: Czy istnieje mozliwosc ,ze felga wytrzymala a tylna belka sie skrzywila? Co moglo sie zgiac? Jesli wina lezy po stronie belki to czy mozna ja wyprostowac czy musze zmienic na prosta?
Pozdrawiam :pub:


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 12, 2007 21:17

Trzeba wszystkie elementy obejrzeć. Miałem kiedyś autko po takiej akcji i bardzo się zmartwiłem, bo okazało się że nie belka się skrzywiła ani nie czop na którym się łożysko kręci tylko przesunęły sie punkty mocowania belki do podłogi. Mam nadzieję że cie to nie spotkało bo wtedy tylko naciaganie na płycie pomoże


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn lis 12, 2007 21:29

Jeżeli przywaliłeś bokiem to masz najprawdopodobniej bicie , nie widać tego jeć do wulkanizatora żeby sprawdził ci felge ja tak miałem w polonezie niby była prosta a jednak


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » pn lis 12, 2007 21:39

grandilodz pisze:najprawdopodobniej bicie
Panowie bicie biciem...
tyl walna pod katem ok30' mniej wiecej tak :" \I " (\-auto I-kraw.) i kolo tak zostalo.
Paweł Marek pisze:przesunęły sie punkty mocowania belki do podłog
raczej nie. Wydaje mi sie,ze jesli by sie plyta podlogowa pogiela to odrobinke i oba kola by byly nie tak jak trzeba.Lewe kolo wyglada ok a prawe jak przy lekkim skrecie kierownica. Jazda przy predkosci 20km/h byla prawie nie mozliwa.


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 12, 2007 21:41

tomaszvw pisze:a prawe jak przy lekkim skrecie kierownica
to pewnie tylko czop poszedł, belka to kupa żelaza nie powinna sie zgiąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » pn lis 12, 2007 21:52

to pewnie tylko czop poszedł, belka to kupa żelaza nie powinna sie zgiąć.
tez tak sobie mysle,ze prosciej zgiac felge jak belke. Jak jest mocowany czop do belki ?


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 12, 2007 21:58

tomaszvw pisze:tez tak sobie mysle,ze prosciej zgiac felge jak belke. Jak jest mocowany czop do belki ?
Czop jest na cztery śroby, widoczne po zdjęciu bębna, groszowa sprawa na szrocie. A felga zgięta obracając latała by na boki i nie zmusiła by cię do stałego kontrowania kierownicą cały czas w jedną stronę to chyba jasne?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » pn lis 12, 2007 22:09

Oczywiste,ze jasne dlatego nie biore zbytnio felgi pod uwage. Napisalem,ze nie telepie sie jak przy krzywej feldze. Pewnie ten czop sie poddal. Jutro sprawdze. Ale felga tez pewnie idealna nie jest ;) Dzieki za pomoc, miejmy nadzieje,ze to czop(chyba najlepsza opcja).


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: skrzywione tylne koło ( tylna belka ?)

Post autor: RobertP » pn lis 12, 2007 22:09

tomaszvw pisze:Szukalem i jak widac nie znalazłem..
nie znalazłeś bo nikt tu nie pisze że zrobił coś na ręcznym ;-) :bajer:
tomaszvw pisze:Tyl samochodu wylecial mi z zakretu i pocalowal kraweznik.
na ręcznym :P
tomaszvw pisze:Czy istnieje mozliwosc ,ze felga wytrzymala a tylna belka sie skrzywila? Co moglo sie zgiac? Jesli wina lezy po stronie belki to czy mozna ja wyprostowac czy musze zmienic na prosta?
raczej myślę że poleciał czop, jeśli on to da sie wszystko zmienić, zrobić niedużym kosztem
odkręcaj koło i zobacz sam jak na Twoje oko to wygląda


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » pn lis 12, 2007 22:19

Tak poza tematem to jeszcze jedno pytanko bo nie chce zasmiecac nowym. Kolega skasowal 2 miesiecznego golfa 5. Kraweznik---> kraweznik-->betonowy slup. Ubespieczenie jest na jego matke(ac,oc oczywiscie gratis przy kupnie w salonie) czy moga mu nie uznac ac? Czy bez gadanie wyklepia go (ile sie da) bez wiekszych ale ?

[ Dodano: 12 Lis 2007 21:21 ]
RobertP pisze:na ręcznym :P
No nie zaprzecze :bigok: Zaskoczyl mnie lod pod sniegiem na dodatak zdazylem zalozyc opony zimowe tylko na przod a tyl letnie i mamy tego efekt.


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

mistrzyni23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 22:03
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Post autor: mistrzyni23 » wt lis 13, 2007 22:19

AC jest od szkód wyrządzonych własnej bryce i na pewno go wypłacą. Kumpela ma auto zarej., na męża a jak walnęła na parkingu to jej wypłacili!!! a poza tym w ubezpieczeniach nikt nie musi wiedzieć kto siedział za kółkiem... :grin:


aneciorek3

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: nigol_jom » wt gru 04, 2007 11:55

Mała porada, wyważ koła tylne to standardowo. Ale jedź do jakiejś stacji kontroli, tam za dychę powinni Cię przepuścić przez jakiś podstawowy test i pokaże jaką masz zbieżność tylnej osi.

Ja miałem to samo tylko, że mnie i felga pękła. Do wymiany był czop łożyska i przestawianie belki bo auto bokiem szło… niestety…



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pt cze 26, 2009 12:50

chcę odnowić temat ponieważ mam problem tego typu: pojechałem dziś na ustawienie zbieżności, ponieważ mi ściągał samochód w lewo i miałem trochę kierownicę krzywą i gość na samo dzień dobry się zapytał czy miałem jakąś przygodę,ja mówię, że miesiąc temu babka mnie lekko przytarła w lewą stronę... i ogólnie stwierdzenie było, że tylna belka do wymiany:/ po ustawieniu zbieżności nie ma poprawy...samochód nadal ściąga na lewą stronę...:/

da się coś z tym zrobić innego niż wymiana belki? jaki koszt wymiany belki?

Proszę o pomoc i radę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 26, 2009 13:32

Adamskibyd, jeśli niewidać gołym okiem że belka jest krzywa to nie można nic stwierdzić na dzień dobry. Potrzebne sa jakieś pomiary, nawet domowymi sposobami jakieś punkty sobie wybrać i mierzyć czy jest symetryczna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości