Problem z dzialaniem wycieraczek przednich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z dzialaniem wycieraczek przednich

Post autor: 21mariusz03 » pn lis 12, 2007 20:22

Mam golfa 2 1.6 na gazniku (nie mamkomputera pokladowego i tym podobnych wynalazkow) wersja memphis i niestety nie znalazelm zadnego rozwiazania mojego problemu mianowicie : nie dziala mi w golfie czasowe wlanczanie wycieraczek przednich (znaczy sie raz dziala raz nie , chodza jak im sie podoba) i po ich wylaczeniu nie wracaja na dol tylko sie zatrzymuja w chwili wylaczenia (potrafia sie zatrzymac na srodku szyby)
Co powinienem sprawdzic lub wymienic ?



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » pn lis 12, 2007 20:27

Posprawdzaj przekazniki . Pozdroo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 12, 2007 20:36

to że się zatrymują na środku szyby to masz zabrudzone styki w samym silniczku - takie półokrągłe blaszki, wyczyść to, daj świeżej wazelinki, potem zajmiesz się czasówką (przekaźnik 99 lib 19 nie wiem jaki masz, ewntualnie uszkodzone styki w manetkach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » pn lis 12, 2007 23:09

co do tego czyszczenie to wiem co miales na mysli ale mi nie chodzilo o to ze wycieraczki przesuwajac sie po szybie tna sie tylko o to ze w momencie puszczenia manetki od wycieraczki to sie zatrzymuja zamiast dojsc do konca , musze caly czas manetke trzymac :/ a przekaznik sprawdze jutro i dam znac :)



trombocyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 08, 2007 22:58
Lokalizacja: Bombaj

Post autor: trombocyt » pn lis 12, 2007 23:17

przekaźnik 2 od lewej w górnej albo dolnej linii.... jeden jest od przednich drugi od tylnej.... skleroza, tylko zaglądnij do środka czy mu się czasem nie zgniło bo czasem tak lubi. Najszybciej będzie jak pożyczysz od kogoś i podmienisz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt lis 13, 2007 19:38

21mariusz03 pisze:(potrafia sie zatrzymac na srodku szyby)
Witam
Kolego ja miałem tak z tyłu , chodziły w nierównych cyklach zatrzymywały sie w połowie. Wniosek przekaźnik sprawny , bezpiecznik też, przyczyną były przerwane kable w takiej gumie łaczącej klapę z reszta auta. Dodam, że u mnie dodatkowo paliło bezpiecznik.
A więc przyjrzyj sie okablowaniu ewentuyalnie zwróc szczególną uwage na wszelkie zagięcia lub zwężenia p-rzez które przechodzi przewód. Heh sadze ze pod deska rozdzielcza nie dasz rady sprawdzic ale na podszybiu jak najbardziej., Tym bardziej ze tam działaja czynniki atmosferyczne i temperatura.
:bigok:
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2007 19:40 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » wt lis 13, 2007 23:30

Mam ten sam problem, przekażnik wymieniłem na nowy ale to nie pomogło. Jutro wezmę się za podszybie może faktycznie tam tkwi problem.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Trzeciogr i 96 gości