Objawy zuużycia łącznika stabilizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Objawy zuużycia łącznika stabilizatora

Post autor: zimack » pn lis 12, 2007 01:04

Witam, mam pytanie, jakie są objawy zuużycia łącznika stabilizatora? Mam coś takiego w aucie ze jak jade po kostce brukowej to strasznie cos głucho stuka :/ w lewym kole. Mam tez pytanie czy trzeba odrazu 2 naraz wymieniać? Bo 2 miechy temu mechanik wymieniał mi prawy, pytałem sie go czy trzeba lewy, on że nie. A ostatnio inny mechanik mowił, ze łacznik prawy do wymiany jest.

Mam też cos takiego, ze jak auto odpalone jest i skrece koła w lewo prawie na max, i zaczynam ruszac krotkimi *#cenzura#* góra dół kierownica, to taki luz czuje w kierownicy, co to moze byc?

I ostatnia rzecz, okazało sie ze mam peknieta w przekładni kierowniczej tą "harmonijkę" gumową, jak to sie fachowo nazywa, bo jutro zamawiam przez net i kolesiowi musze napisać, czy tak?? :

OSŁONA/MIESZEK PRZEKŁADNI KIEROWNICZEJ VW GOLF


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn lis 12, 2007 02:43

A więc wymienia się oba żeby potem nie robić na raty , jak kedziesz po kostce to tak jak mówisz może być najprawdopodobniej łacznik bo guma się wykruszyła i stuka bo ma luzy a co do układu kierowniczego to najprawdopodobniej masz luzy na przekładni , nie wiem jak jest w mk3 ale zobacz krzyżak kierownicy . Jak sprawdzić łacznik - ruszasz z III biegu , jeżeli samochów pływa to jest do wymiany.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn lis 12, 2007 08:59

Łącznik stabilizatora raczej nie stuka i rzadko się zużywa.
Ja bym raczej stawiał na łącznik wahacza
grandilodz pisze:Jak sprawdzić łacznik - ruszasz z III biegu , jeżeli samochów pływa to jest do wymiany.
Co ma stabilizator do pływania auta?
zimack pisze: Mam też cos takiego, ze jak auto odpalone jest i skrece koła w lewo prawie na max, i zaczynam ruszac krotkimi ******* góra dół kierownica, to taki luz czuje w kierownicy, co to moze byc?
Sprawdź czy masz kolumne dokręconą dobrze do nadwozia (bo jak rozumiem kierownica ci się podnosi lekko góra /dół?)
zimack pisze:OSŁONA/MIESZEK PRZEKŁADNI KIEROWNICZEJ VW GOLF
Tak możesz dodać że gumowa i osłania łącznik kolumny kierowniczej z przekładnią -powinien gość wiedzieć o co chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości