Jak przeczyścic wtryskiwacze ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak przeczyścic wtryskiwacze ??

Post autor: antek_wb3 » pt lis 09, 2007 20:27

Mam golfa 1.8 pompa chodzi ale sie meczy ? poprzedni wlasciciel prawie wogole nie jezdzil na benzynie nie wiem od czego mam zaczac? jak mozna przeczyscic wtryski byc moze sa juz do wyrzucenia :/ ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 09, 2007 20:38

co znaczy męczy się? Prędzej filtr zatkany lub pompy (1 lub dwie zalezy od modelu) padły.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » pt lis 09, 2007 20:55

moze zle sie wyrazilem dokłądnie bylo tak : pompa na pewno dziala :] rozpedzilem sie do wysokich obrotow i przerzucilem na benzyne efekt byl taki ze auto strasznie przymulilo jakby wogole jechac nie chcial... zatrzymalem sie looknalem na pomke i chodzila z tym ze strasznie ciezko jakby miala jakis opor... zaczalem go gazowac na jalowym przeciagnalem go na jedynce pozniej na dwojce i jest juz troche lepeiej auto nadal jest bardziej zamulone na benzynie niz na gazie ale w porownaniu do tego co bylo na poczatku to jest to rakieta jakby wtryski byly zapchane ?? jest taka mozliwosc, poprzedni wlasciciel ponoc odpalal go zawsze na gazie pewnie sie zapchaly z braku uzycia:/ co mam zrobic gadalem z znajomym mowil ze mozna jakiegos koncentratu dolac do baku moze cos pomoze w jaki sposb mozna jeszcze przeczyscic wtryskiwacze?? no chyba ze macie jakies lepsze rozwiazanie? a i na banzynie jak dluzej pokrecilem to nawet odpalil wiec widac jest poprawa a na pcozatku przed gazowaniem go ledwie co jechał !!

[ Dodano: 09 Lis 2007 19:58 ]
filtr paliwa i powietrza wymieniony w zeszlym miesiacu i potym tez nie chodzil na benzynie !



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 10, 2007 00:46

antek_wb3, a jaki ty masz silnik ? co do tego czegos do baku co zeby wtryskiwacze przeczyscic to podobno dziala :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob lis 10, 2007 10:25

guti pisze:co do tego czegos do baku co zeby wtryskiwacze przeczyscic to podobno dziala
antek_wb3 pisze:jakiegos koncentratu dolac do baku moze cos pomoze w jaki sposb mozna jeszcze przeczyscic wtryskiwacze
STP do czyszczenia wtryskiwaczy (czarny) niecałe 20zł - sprawdzone ,działa..
warunek - założyć nowy filtr paliwa ,bo inaczej więcej szkody jak pożytku można sobie zrobić i jazda w teren ,najlepiej na wysokich obrotach go pokręcić..



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » sob lis 10, 2007 11:37

antek_wb3 pisze:Mam golfa 1.8 pompa chodzi ale sie meczy ? poprzedni wlasciciel prawie wogole nie jezdzil na benzynie nie wiem od czego mam zaczac? jak mozna przeczyscic wtryski byc moze sa juz do wyrzucenia :/ ??
Zamiast stosować cudowne środki proonuje zatankować jakąś dobrą benzynkę 98 typu
Shell V-Power czy Shell V-Power Racing albo inne z markowych stacji (no może oprócz vervy która ponoć jest najsłabsza z lepszych paliw) i pojeździć na benzynie kilkaset kilometrów.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 10, 2007 12:09

jhosef, nasze silniki nie sa stworzone do tylu oktanow :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » sob lis 10, 2007 12:19

Do swojego raz wlałem V-Power Racing, gdy mi zabrakło pod domem :D



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » sob lis 10, 2007 13:57

wlasnie panowie zatankowalem juz v-powera czy cos takiego na shellu dolalem tego srodka no i czekam na efekty... przejechalem sie kawalek na benzynie najbardziej martwi mnie to ze siedzac w srdoku auta gdy stoje na swiatlach slysze jak moja pompa pracuje nie jest to przyjemnae a autko ma dziwne obroty na benzynie mam andzieje ze pompa mi sie przez to nie rozleci :/



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob lis 10, 2007 14:14

ja bym sprawdzil jakie cisnienie daje pompa bo moze koncowa



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » sob lis 10, 2007 14:16

dobra panowie zmowtywowaliscie mnie :grin: lece na traswke przeciagne go ;] powiem wam jakie byly efekty :chytry: o ile mandatu mi nie wp....la :D przeciagne go tak do 160 km/h powiem wam jakie efekty i cczy cos to dalo ;]
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 15:42 przez antek_wb3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob lis 10, 2007 14:23

antek_wb3 pisze: najbardziej martwi mnie to ze siedzac w srdoku auta gdy stoje na swiatlach slysze jak moja pompa pracuje nie jest to przyjemnae
Nie wiem jak u Ciebie to wygląda - w sensie ,czy pompa jest w zbiorniku czy na zewnątrz ale jak masz pompę na zewnątrz (pod podłogą) to zawsze ją troche słychać ,co najwyżej sprawdzić jej mocowanie, czy gdzieś się nie oberwała i nie dotyka podłogi..
no chyba że w zbiorniku..
co to w ogóle za silnik?



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » sob lis 10, 2007 15:55

1.8 wtrysk wielopunktowy, pompke mam na zewnatrz, zrobilem z 80km i poprawa jest na poczatku nie moglem jechac szybciej niz 80km/h po przejechaniu z 50km walilem juz 140km/h czuc ze to nie jest jeszcze to bo na gazie caly czas ma lepsze odejscie ale poprawa jest ogromna czyli srodek to nie jest zadna sciema i polecam nawet zeby uzyc profilaktycznie... u mnie poprzedni wlasciciel chyba nawet nie wiedzial ze te auto moze tez jezdzic na beznynie i pewnie dlatego sa takie efekty, ale spokojnie z czasem dojdziemy do ładu ;]

pzdr dla wszystkich Golfistów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 182 gości