woda w Jecie 2 z tylu od strony pasazera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

woda w Jecie 2 z tylu od strony pasazera

Post autor: esio10 » śr lis 07, 2007 02:19

witam , wiem ze temat wielokrotnie walkowany, otoz po opadach desczu jak to zwykle ma miejsce pojawila sie woda w mojej jetce.. wystepuje tylko od strony pasazera zarowno z przodu jak i z tylu - co do przodu to wiem jak sobie poradzic i gdzie szukac pomocy , ale co z tylem ?? jak ostatnio wycaigalem cala mate to pommiedzy tylnym fotelem a przednim jest belka w podlodze wiec woda z przodu raczej nie ma sie prawa chyba przedostawac na tyl do pasazera.. wiec co i gdzie szukac przyczyny wody z tyllu ? folie wymienialem juz z 2 razy ale nadal po kazdorazowym myciu auta wyczuwam ze spod obicia dzwi tylnych jest mokry



Awatar użytkownika
Tomek Gdansk
"Biała Cobra Pustyni"
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 01:09
Lokalizacja: Polska

///

Post autor: Tomek Gdansk » śr lis 07, 2007 03:34

Winą może być uszkodzona uszczelka drzwi pasażera, lub odgięty zawias drzwi pasażera. Drzwi nie dolegają do uszczelki i leci woda. U mnie to był zawias drzwi, zawsze ktoś na nich wisiał i się odgiął.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Re: ///

Post autor: esio10 » czw lis 08, 2007 00:12

no wiec dzis rozkopałem pół auta by znalesc skad mi sie leje woda do tylu od strony pasazera pod dywaniki... otoz przegladajac forum nie spotkalem sie z usterka jaka ja mialem
wyrzucilem cale bebechy i znalazlem dziure dosc spora - dluga na 7 cm i szeroka na 2 cm. znalazelem ja po demotazu kanapy tylnej bo nie dawalo mi spokoju skad sie bierze woda z tylu , jak folie w drzwiach sa ok . wiec dziura byla w miejscu mocowania tynego prawego amortyzatora woda wprawiona w sile odsrodkowa wywolana bierznikiem toczacych sie kol wpiepszala sie do srodka i splywala az do najnizszego punktu jakim jest miejsce gdzie sie trzyma nogi.. wiec wyczyscilem to benzyna - zaciepałem silikonem , bylo pare otworkow technologicznych wiec tez silikon poszedl w ruch , i zakupilem nadkole - ktore skutecznie przykrylo dziure w miejscu mocowania tynego amora , a co do wilgoci pod przednim dywanikiem to przepchalem kanaly odprowadzajace wode z szyber-a , pod podszybiem silikom poszedl w ruch na dmuchawe, i w miejsce dziury na linke licznika. mam zamiar jescze rozkopac blotnik i popatzrec tam w srodku jak sprawa wyglada



Awatar użytkownika
Tomek Gdansk
"Biała Cobra Pustyni"
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 01:09
Lokalizacja: Polska

///

Post autor: Tomek Gdansk » czw lis 08, 2007 03:04

najważniejsze, że po sprawie jest, bo zimą z kocem na kolanach pasażerowie z tyłu musieliby jezdzić :gora:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lis 08, 2007 03:14

Tomek Gdansk pisze: najważniejsze, że po sprawie jest, bo zimą z kocem na kolanach pasażerowie z tyłu musieliby jezdzić
albo w gumofilcach hehe ,
sorki za zart , dzisiaj sam tez zobaczyłem wode z przodu na dywanikach , trzeba bedzie sie za to zabrać.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

krzyh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:37
Kontakt:

Post autor: krzyh » czw lis 08, 2007 05:05

siema

ja tez mam wode z tyłu - oczywiscie jetta , rozkopywalem kilka razy i nie idze dojsc skąd leci , dziur nigdzie nie ma , zaciekow tez nie a mimo to czasami pod dywaniiem jest spora wilgoc - dodam ze u mnie woda dostaje sie na postoju
esio10 pisze:wiec dziura byla w miejscu mocowania tynego prawego amortyzatora
to jest normalna rzecz i nie wazne czy golf czy jetta - tego lepiej nie zostawiac , zaspawac jak najszybciej - zostawienie tego grozi wyrwaniem amortyzatora , kasroseria traci sztywnoasc i zacznie sie schodzic



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw lis 08, 2007 07:35

i tak jette po wiosnie sprzedam :) mimo ze jej szkoda bo to wersja US z klimatyzacja i w bardzo dobrym stanie , wiec narazie to jest prowizorka by zime wytrzymalo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości