Świece żarowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lekarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Świece żarowe

Post autor: Lekarz » wt lis 06, 2007 20:43

Mam mały problem zwiazany z akumlatorem,a mianowicie po nocy jak zapalam to z bulem serca rozrusznik się kreci ale podczas dnia po jeżdzie jest ok nie wiem czy go podładuje alternator i odpala bez problemu czy silnik jest zagrzany i szybciej zaskakuje byłem dzis u elektryka który zmierzył mi prąd ładowania i stwierdził ze jest ok 14,3 V. Akumlatora mowi ze nie jest wstanie sprawdzic poniewaz jest żelowy orginalny VW dodam ze jest z 1999r.Wiec zadalem mu pytanie czy mam kupic nowy akumlator czy co ,a on stwierdził ze to moze byc wina swiec żarowych które przy zimnym silniku nie wyłanczaja sie po zagrzaniu i zabieraja duzo pradu co jest przyczyna ciezkiego krecenia rozrusznikiem i moje pytanko jest takie jak sprawdzic czy swiece zarowe wylanczaja sie po okreslonym czasie wystarczy przyłozyć voltomierz do plusa swiecy i sprawdzic czy napiecie po właczeniu zapłonu jest przez jakies 10 sekund a pozniej zanika ? wypowiedzcie sie na ten temat co sadzicie
Co sadzicie o akumlatorze Centrę Plus 72 Ah i 680 A rozruchowego



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » wt lis 06, 2007 20:50

moim zdaniem to bedzie wina akumulatora, zresztą sam stwierdziłeś że "niebardzo kręci rano". jak sprawdzić świece żarowe to było już na forum (nie pamiętam dokładnie ale chyba mają mieć jakąś rezystancję lub po podciągnięciu do każdej z nich kabelka od + aku mają lekko iskrzyć ale poczytaj o tym dokłądnie żeby czegoś nie uszkodzić :chytry: ). najłatwiej by było jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś akumulator na chwile i zobaczyć jak wtedy pali lub rano przed zapaleniem podładuj go prostownikiem i zobacz jak wtedy pali.



Awatar użytkownika
ssuchyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 20:26
Lokalizacja: LUBLIN-CENTRUM
Kontakt:

Post autor: ssuchyy » wt lis 06, 2007 22:47

sprawdz kolego przed swiecami czy gdzie nie ciagnie ci powietrza u mojego kolegi w partnerze to bylo przyczyna a nie swiece :pub:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Świece żarowe

Post autor: RobertP » śr lis 07, 2007 05:43

Lekarz pisze:Akumlatora mowi ze nie jest wstanie sprawdzic poniewaz jest żelowy orginalny VW dodam ze jest z 1999r.
e tam, popostu nie ma odpowiedniego sprzętu do sprawdzenia
Lekarz pisze:Wiec zadalem mu pytanie czy mam kupic nowy akumlator czy co ,a on stwierdził ze to moze byc wina swiec żarowych które przy zimnym silniku nie wyłanczaja sie po zagrzaniu i zabieraja duzo pradu co jest przyczyna ciezkiego krecenia rozrusznikiem i moje pytanko jest takie jak sprawdzic czy swiece zarowe wylanczaja sie po okreslonym czasie wystarczy przyłozyć voltomierz do plusa swiecy i sprawdzic czy napiecie po właczeniu zapłonu jest przez jakies 10 sekund a pozniej zanika ? wypowiedzcie sie na ten temat co sadzicie
Co sadzicie o akumlatorze Centrę Plus 72 Ah i 680 A rozruchowego
zastanawia mnie też fakt czy przypadkiem coś w nocy Ci gonie rozładowuje,
może jakaś lampka np. w kieszeni/szufladce świeci w nocy
podjedź tutaj: http://www.akumulatory.auto.pl/akumulatory.html oni Ci sprawdź aku
może faktycznie już jest jego koniec ... :-k


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lis 07, 2007 05:43

yosef99 pisze:najłatwiej by było jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś akumulator na chwile i zobaczyć jak wtedy pali
wg mnie nie jest to jednoznaczny sposób, najlepiej gdybyś własnie swój akumulator włożył do innego sprawnie palącego po nocy Golfa w dieslu i wtedy zobaczysz jaki będzie jego efekt zapalania na Twoim akumulatorze,
yosef99 pisze:lub rano przed zapaleniem podładuj go prostownikiem i zobacz jak wtedy pali.
co do tego to się zgadzam ale pod warunkiem, że akumulator będzie ładowany ciągle przez czas około 24 godzin.
Lekarz pisze:Co sadzicie o akumlatorze Centrę Plus 72 Ah i 680 A rozruchowego
osobiście polecam - właśnie kupiłem (tydzień temu) już drugi taki. Pierwszy chulał mi w poprzednim Golfie 8 lat.



mafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 11, 2004 22:11
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mafik » śr lis 07, 2007 11:25

Witam, ja też miałem taki problem, że po nocy stania samochód odpalał z wielką trudnością, natomiast później już po rozgrzaniu silnika z odpalaniem nie było problemu. Wymieniłem akumulator i problem przestał istnieć, odpala w tej chwili bez zastanowienia. Mój golf ma silnik 1.9 110KM z 99r. Również kupiłem Centre Plus, pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości