dziwny dźwięk podczas przyspieszania w sdi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

śruba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:57
Lokalizacja: WPU

dziwny dźwięk podczas przyspieszania w sdi

Post autor: śruba » wt lis 06, 2007 14:25

Witam. Mam golfa sdi z 1999r. mój problem dotyczy tego, że podczas przyspieszania słychać dziwny odgłos jakby brzęczenie; dzieje się to podczas mocnego wciśnięcia pedału gazu. Wstepnie mogę stwierdzić, że ten upierdliwy hałas dochodzi z okolic silnika po stronie kierowcy. Czy inni użytkownicy sdi zaobserwowali u siebie coś takiego czy to jakaś wada mojego egzemplarza :? !!!!
Ostatnio zmieniony śr lis 07, 2007 08:14 przez śruba, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 07, 2007 08:48

Skoro niktnic nie pisze, to mrto by poobserwować i posłuchać skad to brzęczy.Niech ktoś dodaje gazu, a ty podczas tego brzęczenia uciskaj poszczególne elementy pod maską, np. filtr pwietrza, osłony itd.



śruba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:57
Lokalizacja: WPU

Post autor: śruba » śr lis 07, 2007 09:18

dziś sprawdzę tak jak radzisz. Poprzedni właściciel usunął kata może to może być przyczyną, ale jak wcześniej patrzyłem to ten dźwięk dochodzi gdzieś z okolic filtra powietrza



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » śr lis 07, 2007 09:56

moze to banalne, ale w moim poprzednim aucie też miałem coś podobnego, czasami było to tak głośne że musiałem wysiąść z auta i zobaczyć co sie dzieje, a sprawa byłą banalna - przednia maska dostawała takich wibracji że tłukła sie o przedni błotnik :chytry:



śruba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:57
Lokalizacja: WPU

Post autor: śruba » śr lis 07, 2007 10:16

O tym nie pomysłałem, ale gdyby tak było to myśle że byłby ślad po takich stukach w postaci obtarć, nie jest to metaliczny dźwięk. Jak powoli przyspieszam to pracuje cicho tylko podczas gwałtownego nacisnięcia gazu. Nawet bym powiedział, że jak jest zimny to jest bardziej odczuwalne



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lis 07, 2007 10:24

śruba pisze:O tym nie pomysłałem, ale gdyby tak było to myśle że byłby ślad po takich stukach w postaci obtarć, nie jest to metaliczny dźwięk. Jak powoli przyspieszam to pracuje cicho tylko podczas gwałtownego nacisnięcia gazu. Nawet bym powiedział, że jak jest zimny to jest bardziej odczuwalne
a później się to uspokaja ?
wiesz a czy przypadkiem nie masz pomiędzy silnikiem a grodzią osłony metalowej
moża ona telepie, coś takiego ja na fotce (nie patrz że to inny silnik)
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

śruba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:57
Lokalizacja: WPU

Post autor: śruba » śr lis 07, 2007 10:33

Później też jest to słyszalne tyle, że mam wrazenie że może troche się wycisza. Chodzi o przestrzeń między silnikiem a grodzią od kabiny, tam nie mam metalowej osłony jest coś w rodzaju maty wygłuszającej

Usterka zlokalizowana. Luźna pokrywa od filtra powietrza. Punkty poszły :pub:
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2007 14:33 przez śruba, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości