Skaczące obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrzej_mycha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Skaczące obroty silnika

Post autor: andrzej_mycha » ndz lis 04, 2007 21:31

Witam!
Mam pytanie do użytkowników golfów IV. Otóż od pewnego czasu zauważyłem, że przy rozgrzanym silniku (ok. 90C) obroty skaczą i silnik pracuje nierówno. Mimo że byłem na stacji diagnostycznej to komputer nie wykazał żadnych usterek. Mój silnik to 1,6 SR benzyna (100KM). Czy ktoś miał podobny problem?? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 21:45 przez andrzej_mycha, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » ndz lis 04, 2007 22:27

witam
przyczyn moze byc wiele pierwsza rzecza ktora mozna zrobic jest czyszczenie i adaptacja przepustnicy.sprawdzic tez czujnik temp. cieczy chlodzacej jaka temperature podaje na sterownik silnika.spotkalem sie tez z uszkodzonym czujnikiem cisnienia plynu wspomagania ktory przy skrajnie skreconych kolach podaje informacje do sterownika silnika ktory podnosi obroty silnika zeby nie spadaly gdy pompa daje duze obciazenie na silnik poprzez pasek wielorowkowy.ale co do tego to nie wiem czy jest on w twoim aucie.zacznij najpierw od przepustnicy
pozdrawiam


camels

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości