Obijanie się tłumika środkowego o obejmę przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fenol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob maja 05, 2007 14:27
Lokalizacja: Lublin

Obijanie się tłumika środkowego o obejmę przy ruszaniu

Post autor: fenol » sob lis 03, 2007 18:54

Witam,
ostatnio wymieniłem oba tłumiki w moim autku. Za wszystko zapłaciłem 320 zeta. Nie miałem czasu by samemu dłubać, ale teraz żałuję. Niby dobry serwis, ale zatrudniają jakichś praktykantów, którzy potrafią mniej niż ja. Spaprali robotę, już poprawiali, ale dalej to samo, mianowicie tłumik środkowy przy ruszaniu uderza o obejmę, która zabezpiecza go by nie wypadł na drogę. Zajrzałem pod spód i widzę, że ta obejma zamocowana jest na dwóch śrubach, do których prawdopodobnie można się dostać od środka samochodu, gdzieś w okolicach hamula ręcznego. Czy ktoś wie dokładnie gdzie się one mieszczą i czy dużo trzeba w środku rozbierać by śie do nich dostać? Wyjąłbym je, dał dłuższe, a między podwozie a tą obejmę dał jakieś grube podkładki albo nawet nakrętki przez co obniżył bym tą obejmę i rozwiązał opisany wyżej problem.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli w miejsce zużytego katalizatora wspawam sobie zwykłą rurę to będzie ok czy musi jednak być przynajmniej strumienica?
Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob lis 03, 2007 19:31

fenol pisze:Za wszystko zapłaciłem 320 zeta
jedz do nich i niech zrobia to dobrze za tyle kasy.....
fenol pisze:czy jeżeli w miejsce zużytego katalizatora wspawam sobie zwykłą rurę
bedzie dobrze



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob lis 03, 2007 22:11

fenol pisze:czy jeżeli w miejsce zużytego katalizatora wspawam sobie zwykłą rurę to będzie ok czy musi jednak być przynajmniej strumienica?
zostaw puszkę po katalizatorze i w środek daj rurę - żeby uniknąć ew. problemów na przeglądach - będzie wyglądać, jakby kat był

btw. polskie normy emisji spalin chyba są delikatnie do bani - ostatnio pan na przeglądzie zrobił mi analizę i wyszło w normie - a kata już dawno nie ma w puszce :)


był mk3, jest prawie mk4

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 304 gości