duże spalanie!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

duże spalanie!!!!

Post autor: Tomek_Golf_V » sob lis 03, 2007 16:37

witam, mam golfa 5 1,4 FSI. powinien malo palic ale tak niestety nie jest. Świecila mi sie kontrolka silnika doniedawna i panowie z serwisu powiedzieli ze przez to auto mi duzo pali. wymienieli sterownik sondy lambda za 1500zl!!!! po czym auto pali dalej tyle samo ile wczesniej czyl ok 10litrow przy oczszednej jezdzie nie mniej!! jezeli ktos ma golfa 1,4 FSI lub jakies pomysly to prosze pisac!!



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » sob lis 03, 2007 23:23

No to nieźle kolegę skroili "fachofcy". Nie znam tego golfa, mój MK3 palił dużo jak miał walniętą sondę lambda, po jej wymianie wszystko wróciło do normy. Zmień firmę, podłącz autko pod komputer i wtedy wyjdzie co jest nie tak. Badanie komputerkiem kosztuje ok. 50 zł.



Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » ndz lis 04, 2007 17:41

ehh powoli oswajam sie z mysla ze on poprostu tyle pali... wogole to mam zamiar o ile sie uda wymienic w nim caly silnik na 2.0FSI. dzieki za odp



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz lis 04, 2007 17:48

no niestety te male wyzylowane silniki sa nic nie warte..pala wiecej niz silniki o wiekszych pojemnosciach, opartych nawet na gaznikach ( w tym samym opakowaniu oczywiscie)...wszystko przez unie i te glupie normy euro 1, euro 2, euro 3...jak dla mnie 1.6 w tej budzie jest za malym silnikiem...i dopiero tak jak mowisz 2.0 i jakis mocniejszny 1.9tdi beda chulac z tym autkiem..

[ Dodano: 04 Lis 2007 16:51 ]
dla porownania w najnowszym Renault Scenic montuja nawet 1.4 : :panna: , pudlo ciezsze od poprzednika w ktorym 1.6 115 ledwo daje rade i pali po wawie od 12 w gore, to co dopiero 1.4... podobnie z dieslami, montuja 1.5 z clio do takiej lochy... Unia..!



Q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 28, 2005 00:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: duże spalanie!!!!

Post autor: Q » ndz lis 04, 2007 19:42

Tomek_Golf_V pisze:witam, mam golfa 5 1,4 FSI. powinien malo palic ale tak niestety nie jest. Świecila mi sie kontrolka silnika doniedawna i panowie z serwisu powiedzieli ze przez to auto mi duzo pali. wymienieli sterownik sondy lambda za 1500zl!!!! po czym auto pali dalej tyle samo ile wczesniej czyl ok 10litrow przy oczszednej jezdzie nie mniej!! jezeli ktos ma golfa 1,4 FSI lub jakies pomysly to prosze pisac!!
Nie, to NIE JEST normalne spalanie. Mam taki sam silnik w swoim golfie, jeżdżę od wiosny 2004 i ANI RAZU nie palił aż tyle ! Przy szybkiej jeździe spala koło 9, normalnie, w stylu "kapelusza" trzyma w okolicach 5,5. W mieście 7-8.


Gofer V 1.4 FSI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości