Zapowietrzyłem mojego golfa 1,9 td

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pawel J

Zapowietrzyłem mojego golfa 1,9 td

Post autor: Pawel J » czw kwie 28, 2005 14:48

Witam. Bawiłem się z pływakiem w baku bo mi się zawieszał wskaźnik paliwa no i niestetu zdjąłem przewody paliwowe, potem chyba źle złożyłem i stało się. Odpaliłem auto - wskoczył na obroty (około 3000) i zgasł, potem już nie chciał odpalić. Widziałem w przewodach paliwowych pęcherze powietrza więc wiadomo - zapowietrzony. Tylko jak go odpowietrzyć - silnik 1,9 td. Będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » czw kwie 28, 2005 14:56

Z tego co wiem to raczej samsie powinien odpowietrzyć.możeszzrobić taki nr że odkręć filtr paliwai nalej do niego ropy powinno pomóc.



Pawel J

Post autor: Pawel J » czw kwie 28, 2005 15:05

Sam się nie otpowietrzył - kręciłem go aż padła akumulator, potem chwilę na lince i dalej nic. W pracy jeżdżę starym mercem i tam jest specjalna pompka do odpowietrzania. Tutaj nic nie ma takiego. Ale dzię ki za odzew



Pawel J

Post autor: Pawel J » czw kwie 28, 2005 16:28

Zaprowadziłem auto do mechanika i niestety - mówi, że to po prostu padła mi pompa wtryskowa - auto po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty i gaśnie :(:(



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw kwie 28, 2005 21:10

Hmm, dziwne ze ci padla pompa. Jak?? Przeciez nie grzebales w niej. No chyba ze ja zwaliles tym kreceniem.Moze jeszcze spaliles swiece.

Diesel jak sie zapowietrzy to sie juz sam nie odpowietrzy. Traci sprezanie i lipa. Trzeba mu pomoc.

Przy filtrze paliwa powinna byc taka pompka do odpowietrzania. Wkrec w zaworek przewod tak zeby paliwo moglo odplywac, a jednoczesnie nie zapowietrzyl sie ponownie przez powrot. Odkrec zaworek i pompuj pompka. Jak zejdzie powietrze sprobuj odpalic.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » czw kwie 28, 2005 21:40

Diesel bez turbiny mi się sam odpowietrzył, myśle,ze jak się zapowietrzył to powinien się odpowietrzyć sam.



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » pt kwie 29, 2005 08:28

mój też się sam odpowietrzył!! nie było zadnego problemu!!


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » pt kwie 29, 2005 09:10

To naprawdę baaardzo dziwny zbieg okoliczności ,że w tym momencie padła pompa.
Jak pomyliłeś węże ,przecież mają różną średnicę?
Zciągasz zaworek plastikowy z filtra paliwa, zaciskasz kleszcze na wężu powrotnym (za zaworkiem w kierunku baku) dolewasz paliwo do filtra czekając aż zcieknie do pompy ,zaczynasz kręcić i jak załapie ,na pracującym silniku zakładasz zaworek, wsuwasz zawleczkę ,odpinasz kleszcze i po 2-3min układ sam się odpowietrzy :bigok:



Pawel J

Post autor: Pawel J » pt kwie 29, 2005 13:23

Węży z pewnością nie pomyliłem, bo jak napisałeś nie można tego zrobić bo mają inną średnicę. Zbieg okoliczności jest, ale ostatnio jakoś dziwnie mi odpalał - nie palił od razu tak jak zawsze, tylko musiałem go troche pokręcić. Dzisiaj będę miał wymieniąną pompę, zobaczę jak będzie. Teraz po odpaleniu wchodzi na maksymalne obroty, że mało silnik nie wyskoczy.



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » ndz maja 01, 2005 14:56

Poluzować przewód prowadzący do wtryskiwaczy i kręcić rozrusznikiem, ot i cała filozofia odpowietrzania. Można odkręcić specjalną do tego celu śrubkę przy filtrze paliwa. Albo jedno, albo drugie.



Pawel J

Post autor: Pawel J » ndz maja 01, 2005 17:05

Dzięki za odpowiedzi - mam to już za sobą . Niestety czekam teraz na wymianę pompy wtryskowej - moja umarła :(



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pn maja 02, 2005 08:10

Dokłanie jak za długo kręcił rozrusznikiem a w pompie wtryskowej nie było ON to pompa miała prawo się zatrzeć, a nawet mogły się połamać łopatki. Są to pompy które smaruje ON a jak go nie było to tak jak byś jeżdził samochodem bez oleju. :hmm:



Pawel J

Post autor: Pawel J » pn maja 02, 2005 11:37

Mechanik ją odkręcił i mówił, że umarła śmiercią naturalną - przebieg zrobił swoje. Ja może tylko troche jej pomogłem. Już ostatnio się coś dziło - nie odpalał tak jak powinien ale jeździł.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pn maja 02, 2005 17:55

A jaki masz prezebieg można wiedzieć?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 362 gości