ktoredzy jeszcze mzoe uciekac plyn chlodniczy??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

ktoredzy jeszcze mzoe uciekac plyn chlodniczy??

Post autor: jorgus7 » pt lis 02, 2007 23:27

witam,

mam problem z obnizaniem sie poziomu plynu chlodniczego w zbiorniczku wyrownawczym, pod dywanikiem sucho, trojniak dokrecony na maksa a mimo to plynu ubywa... gdzie mozna szukac przyczyny?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2007 23:35

Obejrzyj jeszcze chłodnicę w dolnych rogach czy nie ma tam nalotów z odparowanego płynu i pod tym samym kątem wszystkie podejrzane miejsca typu simering pompy wody i wszystykie łączenia. Nawet niewielkie naloty często oznaczają duży wyciek. Najgorsza opcja to uszczelka pod głowicą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt lis 02, 2007 23:47

Paweł Marek pisze:Najgorsza opcja to uszczelka pod głowicą.
To największa zgroza dużo nakładów finansowych ciagnie za sobą :kac:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob lis 03, 2007 15:16

obejzyj pompe wody, mi tez tam ucieka plyn, bede wymienial na dniach na nowa. jak zostawie fure na noc to rano mam plamke pod fura od plynu. pozrdawiam
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 15:17 przez Marioo, łącznie zmieniany 1 raz.



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » sob lis 03, 2007 15:33

jorgus7 pisze:witam,

mam problem z obnizaniem sie poziomu plynu chlodniczego w zbiorniczku wyrownawczym, pod dywanikiem sucho, trojniak dokrecony na maksa a mimo to plynu ubywa... gdzie mozna szukac przyczyny?
zobacz w zbiorniczku wyrównawczym jak jest osad na dnie to :grrr: uszczelka



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob lis 03, 2007 15:40

Też miałem ten kłopot. ubywało mi płynu , wymieniłem 2 węże które wyglądały na struchlałe ale to nic nie pomogło. Płyn nadal wyciekał i nie wiedziałem gdzie bo nigdzie ani śladu. mordowałem się z tym ze 2 miesiące. Coraz więcej musiałem dolewać aż w końcu auto zaczęło chodzić na 3 cylindrach. I tu już wszystko było jasne , uszczelka głowicy poszła i zalało cylinder. cała woda szła do wydechu. koszt niemały ale chociaż mam w końcu spokój. pozdro



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » sob lis 03, 2007 23:31

Każde miejsce w obiegu płynu może być podejrzane. Jeśli na zimnym silniku nic nie widać, to na gorącym często też nie. Niektóre firmy dysponują płynem fluoroscencyjnym i dopiero wtedy można zlokalizować wyciek.



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » wt lis 06, 2007 00:50

kurde osad mam jak cholerka na spodzie zbiorniczka... ale pod nie widze zadnego osadu, wiec uszczelka odpada a szkoda bo bylo by niedrogo...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości