problem z prawa elektryczna szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

problem z prawa elektryczna szyba

Post autor: stefany » pt lis 02, 2007 18:09

witam.
mam problem z elektryczna szyba przednia prawa .
niekiedy zawiesza mi sie i niemoge jej ani podniesc ani opuscic slychac tylko ciche klikniecia czegos pod tapicerka drzwiowa. po jakiejs 10 minutach wszystko wraca do normy moge zamykac i otwierac bez przeszkod i nawet nic nieslychac za tapicerka.
problem powtarze sie dosyc czesto i niema na niego reguly.
dodam jeszcze ze zauwazylem ze cykl od pierwszego cykniecia do drogiego jest okolo 5 sek i w tym czasie jest duzy pobor pradu bo po oswietleniu wewnatrz auta widac jak przygasa. jak nadusze przelacznik podnoszenia szyby podczas tych 5 sek to mam przerwe 10 minutowa w otwieraniu i zamykaniu szyby.
i jeszcze jedno dzieje sie to tylko przy max opuszczonej lub max podniesionej szybie
co to moze byc moze ktos juz to przerabial.



szukalem na forum ale nic nieznalazlem i dlatego zadalem pytanie
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 20:36 przez stefany, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt lis 02, 2007 18:50

rozbierz tapicerke sciagnij silnik z blachy i linki i zobacz czy silnik chodzi czy nie. jesli chodzi to moze gdzies linki sie klinuja, nasmaruj je.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
karolekw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn paź 16, 2006 15:23
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: karolekw » sob lis 03, 2007 15:23

no ja mialem tak samo, ale powtorzylo mi sie to z 10 razy i potem do wymiany mialem podnosnik szyby, kupilem wtedy HANS PRIES moze byc tylko trzeba dobrze wyregulowac! :)



Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » ndz lis 11, 2007 11:09

silniczek z calym mechanizmem zdjolem nasmarowany i nadal to samo blokuje sie nawet jak niejest zalozony tylko lezy na ziemi. ale to blokowanie wyglada tak jakby ktoras krancowka sie blokowala. jak po zablokowaniu wyciagne wtyczke i wsadze ponownie to znowu moge opuscic w dol i podnosic ale nie do samej gory bo jak podniose do samego konca ( gory ) to pyknie jekis przekaznik w silniczku albo cos podobnego i znowu sie powtarza problem za silownik stoi w miejscu wyciagniecie wtyczki i wsadzenie ponownie uruchamia go. problem powtarza sie po kazdym dojechaniu szyba do samej gory.
moze ktos wie co to moze byc czy jakas regulacja pomogla by ? czy tylko wymiana silnika pozostala lub calego mechanizmu?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

wymienilem sam silniczek i pomoglo wszystko jest ok.
tak dla informacji to jezeli ktos ma problem z elektronika lub samym silniczkiem przednich drzwi to mozna kupic tylny mechanizm cena tylnego jest duzo nizsza od przedniego i zmienic sam silniczek lub plytke z elektronika . tyl silniczek pasuje do przodu .
sam tak zrobilem i wszystko dziala
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 11:05 przez stefany, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości