nieszczelne drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

nieszczelne drzwi

Post autor: Łukasz1984 » pt lis 02, 2007 14:53

Witam.Koledzy mam taki problem.Gdy jadę powyżej 120km/h to w lewych drzwiach słychac szum powietrza.Byłem u jednego mechanika i stwierdził on że sa opuszczone drzwi,ze w starszych samochodach to sie zdarza.No nie jestem do tego przekonany bo miałem do tej pory volvo które uzytkowalismy przez 20 lat i nic takiego nie było.co to może być,i jak ewentualnie to usunąć?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 02, 2007 14:55

sprawdz na zawiasach czy sa luzy góra dół złap za spód drzwi i poruszaj nimi

można podłozyć podkładki
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 14:56 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt lis 02, 2007 15:00

Każdy użytkownik świst powietrza odbiera inaczej, trzeba by porównać z innym modelem "naocznie", oczywiście drzwi mogły opaść lub być ponownie założone etc. zawsze do pewnych możliwości można drzwi regulować jeśli są one winne, a sprawdzałeś stan uszczelki? U mnie też świszczy w porównaniu z megane.


valerio

Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » pt lis 02, 2007 15:09

Uszczelke sprawdzalem,i wydaje mi sie ze jest ona ok.Aha zapomnialem dodac ze ten gosc(u ktorego bylem)"nastawial te drzwi bardzo drastycznie,kolanem itp.Słuchaj,a jak ewentualnie mozna je wyregulować?

[ Dodano: 02 Lis 2007 14:38 ]
sprawdzałem przed chwią,lózów nie zauważyłem....



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » pt lis 02, 2007 18:31

a ile dzwi i ktore swiszcza?

jak 3d to trudno sie je reguluje bez zdejmowania blotnika, najlepiej jechac do doswiadczonego blacharza, i wezmie na otwartych dzwiach mlotem gorny zawis troche przestawi a dzwi dognie odpowednio, wiem ze drastycznie do brzmi, ale bylem u kilku ze swoimi i rozkladali rece ze zawias mam cofniety i dzwi opadly ze blotnik trzeba zdjac itd, a taki starszy dziadek wziol mlot 10kg jakis taki wybijak 5cm srednicy kazal mi trzymac na otwartych przywalil kilka razy potem srubami poprawil i na zamku by dolegaly ladnie i bylo ok, troche od zamka w gore odstawaly to na opuszczonej szybie wsadzil klocek drewniany miedzy zamek a dzwi i gorna plaszczyzne dzwi lekko nagol :) pasuja idealnie teraz, szczeliny sa idealne, nie szumi juz mi nic i wszytko super jest :)
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 18:36 przez xisio, łącznie zmieniany 2 razy.



Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » pt lis 02, 2007 18:47

Xisio, właśnie mam 3d a chodzi mi o drzwi od kierowcy.Sam raczej tego sie nie podejme,wiec spróbuje znależć jakiegos dobrego blacharza.Zapewne jest to samo co uCiebie kiedys było....



Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: KonradC » pt lis 02, 2007 19:00

a w 5d jak wyregulować drzwi kierowcy ??



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » pt lis 02, 2007 20:39

u mnie ktos cofal i na otwartych wgniotl lekko dzwi krawedzia przez co zaczely odstawac i wycierac uszczelke w rogu na gorze, mowie nie bierz sie sam bo nie dasz rady, tak samo byle mechanik nie ustawi ich, idz do dobrego blacharza ktory wie gdzie podlozyc, gdzie uderzyc i jak wygac by byly dobrze. Ja za glowe sie lapalem jak on mlotek wziol czy potem je sila naginal na kolku, ale powiedzial ze nie ma inaczej szans ich zrobic dobrze bo sruby montazowe do zawiasu sa pod nadkolem, jedynie mozna odkrecic te co sa dzwi zawieszone ale one nic nie dadza bo beda i tak odstawac. Mowie u mnie walil mlotem, wyginal na klocku, ja plakalem, szlochalem i zeby w kierownice wbijalem z zlosci ze taki z niego rzeznik sie okazal ale efekt koncowy rewelacyjny jest:) i nie ma sladu od jego interwencji poza delikantymi rysami od tego wybijaka na zawiasie odcisnietymi bo za cienka szmatka byla chyba ale jest ok widac go tylko przy bardzo szeroko otwartych dzwiach i jak sie dokladnie przyglada czlowiek.



Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » pt lis 02, 2007 23:47

Domyslam się jak to musiałes przezywac.......Ja dzisiaj o mało się nie popłakałem(autentycznie)ze złości.Jechałem w pewnym mieście i nagle podczas jazdy usłyszałem huk,patrzę w tylnym lusterku ze tylna szyba zrobiła się niczym mak.Ale co możesz zrobić,znajdziesz winnego?Jakis debil z bloku vzymś musiał rzucic.......Ach golfik dopiero miesiąc a ....szkoda gadać:(



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » sob lis 03, 2007 00:26

Wiem czytalem posta, współczuje.

U mnie w Irlandi wybite szyby mozna naprawiac z ubezpieczenia z AXA, nie tracac znizek na szczescie.



Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » sob lis 03, 2007 00:48

Polsce niestety daleko do Irlandi.....Mój Ojciec ma 65%znizki na Auto casco.Ciekawi mnie czy opłaca się ciągnąć z ubezpieczenia.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 299 gości