Lampka w podsufitce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Lampka w podsufitce

Post autor: Yuri » pt lis 02, 2007 11:23

Witam. Mam problem, ktory pojawil sie mniej wiecej przedwczoraj i jest taki jak w opisie. A dokladniej:

Kiedy wysiadam z auta, otwieram drzwi, lampka sie oczywiscie zapala,wysiadam, zamykam drzwi, wciskam guzik na pilocie, centralny sie zamyka i lampka powinna samoczynnie zgasnac ale tak nie jest. Z przedwczoraj na wczoraj stal cala noc z wlaczona lampka bo tego nie zauwazylem :grrr: Gdy wsiadam do fury wszystko jest ok. Tzn. otwieram pilotem, otwieram drzwi, lampka sie zapala, wsiadam, zamykam drzwi, przekrecam kluczyk i normalnie gasnie. Co moze byc tego przyczyna? Jakies zwarcie? Jakis czujnik? Jezeli ktos bedzie mial jakis pomysl to bede wdzieczny za odpisanie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 12:15 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt lis 02, 2007 12:31

Wyglada na to jakby uklad opozniania zgaszenia lampki nie dzialal prawidlowo. Normalnie jest tak w kazdej wersji GTI, ze lampka zapala sie po otworzeniu drzwi i nie gasnie po ich zamknieciu przez kilkanascie sekund chyba ze wlozysz w stacyjke kluczyk i przekrecisz (wtedy powinna zgasnac). Jesli kluczyka nie wlozysz w stacyjke to po kilkunastu sekundach powinna zgasnac.

Jesli gasnie po przekreceniu kluczyka a nie gasnie samoczynnie po zamknieciu drzwi to najpierw sprawdz czy masz mase na krancowce zamkniecia drzwi (lampka sterowana jest masa). Ewentualnie przeczysc styki. Jesli to nie pomoze trzeba rozbebeszac uklad opozniania zgaszenia :)))


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt lis 02, 2007 12:42

No wlasnie skubana nie gasnie chyba,ze wloze kluczyk i przekrece. A jak wysiadam z auta to musze przelacznik na srodek wziac zeby sie w ogole nie palila bo inaczej jak wyjde z fury i zamkne to bedzie sie dalej palila.
bugalon pisze:to najpierw sprawdz czy masz mase na krancowce zamkniecia drzwi
A tak po ludzku? ;) Bo elektryk ze mnie zaden
bugalon pisze:Jesli to nie pomoze trzeba rozbebeszac uklad opozniania zgaszenia :) ))
Czy on sie znajduje w samej lampce? Jesli tak to czy pomoze zwyczajnie wymiana calej lampki?



Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » pt lis 02, 2007 14:02

Czy on sie znajduje w samej lampce? Jesli tak to czy pomoze zwyczajnie wymiana calej lampki?
powinno pomoc,bo jest tam jakis ukladzik ,ja za to mam na odwrot ze mi nie zapala jak otworze drzwi(sprawdzalem przy lampce miernikiem ,wciskalem przelacznik i bylo poprawnie) wstepnie jak sprawdzalem kiedys to koszt byl okolo 50zl wiec olalem narazie



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: achamerski » pt lis 02, 2007 14:14

Kiedyś bawiłem się lampkami oświetlenia wnętrza. Jeśli jesteś pewien, że krańcówka drzwiowa jest sprawna(piszesz, że po wejściu do auta światło się zaświeca) czyli faktycznie pozostaje usterka układu sterującego. Znajduje się on w środku lampki.
Ja u siebie i u paru znajomych zamontowałem w tej lampce panel na ledach własnej konstrukcji, który ma niezależne sterowanie elektroniczne. Jak będziesz zainteresowany to mogę załatwić coś takiego. Trochę więcej informacji na stronie http://www.ace.vot.pl/index.php?option= ... &Itemid=32
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 16:51 przez achamerski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt lis 02, 2007 14:17

Mirekmiro pisze:
Czy on sie znajduje w samej lampce? Jesli tak to czy pomoze zwyczajnie wymiana calej lampki?
Nie, wyłączniki krańcowe są w karoserii samochodu, a nie w lampce, więc wymiana nić nie pomoże bo jak wyłącznik zwalony to i tak nie poda masy do lampki i nowa też sie bedzie swieciła.

Ja bym na twoim miejscu posprawdzał wyłączniki krańcowe przy drzwiach, bo jak koledy wyżej pisali to najprowdopodobniej jest przyczyną twoich problemów z lampką.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » pt lis 02, 2007 14:27

danioo pisze:
Mirekmiro pisze:
Czy on sie znajduje w samej lampce? Jesli tak to czy pomoze zwyczajnie wymiana calej lampki?
Nie, wyłączniki krańcowe są w karoserii samochodu, a nie w lampce, więc wymiana nić nie pomoże bo jak wyłącznik zwalony to i tak nie poda masy do lampki i nowa też sie bedzie swieciła.

Ja bym na twoim miejscu posprawdzał wyłączniki krańcowe przy drzwiach, bo jak koledy wyżej pisali to najprowdopodobniej jest przyczyną twoich problemów z lampką.
no ale napisal wyzej ze jak wsiada to mu sie lampka zapala,a tak z ciekawosci to jaki jest koszt przerobienia tego na LED tak jak w linku?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2007 14:28

Yuri, pisał że lampka zaświeca się przy otwarciu drzwi, krańcówki więc odpadają w zasadzie, chyba że któraś jest "złośliwa" tzn przybrudzona i robi psikusy raz podając masę a raz nie. Ja bym je powyciągał wszystkie, poodłączał wtyczki, a potem wkładał po jednej i patrzył czy cały czas jest to samo. Ale jednak najpewniej to ten układzik będzie winien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: achamerski » pt lis 02, 2007 14:34

Mirekmiro pisze:
a tak z ciekawosci to jaki jest koszt przerobienia tego na LED tak jak w linku?

Mam jeszcze parę takich zmontowanych paneli. Koszt to 35zl za jeden panel. Mogę dorzucić do tego instrukcję montażu i elementy mocujące.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt lis 02, 2007 14:46

A ja mam propozycje.

Może zapodasz schemat tego urządzenia, co poniektórzy znaja sie na elektronice wiec sami by coś takiego zmajstrowali.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » sob lis 03, 2007 17:13

Postanowilem, ze zrobie tak, ze po prostu podlacze lampke z innego Mk3 i zobaczymy co bedzie. Jak bedzie wina lampki to zwyczajnie ja wymienie. Styki raczej sa OK bo nic sie kompletnie innego z elektryka w aucie nie dzieje no ale sprawdzic nie zaszkodzi.

P.s. Orientuje sie ktos jaki koszt lampki w ASO?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości