w maju wymieniłem klocki = gorzej hamuje,piszczą hamulce:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PABLO1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 17, 2006 16:56
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

w maju wymieniłem klocki = gorzej hamuje,piszczą hamulce:(

Post autor: PABLO1986 » czw lis 01, 2007 20:15

jak w temacie:( koledzy zrobiłem już na nowych klockach prawie 1200 km. Przednie piszczą przy hamowaniu... z każdym dniem co raz bardziej?(!) Kurcze i wydaje mi się,że autko gorzej hamuje:( (gorzej niż przed wymianą). W momencie jak mam ostre hamowanie,(sprawdzałem) to włącza sie abs a tylne koła w ogóle się nie blokują. Mówimy tu o hamulcu wciśniętym do przysłowiowej dechy:( nawet jakby ręczny słabszy jest... Wymieniał mechanik, podobno dobry z doświadczeniem. Powiedział,że są odpowietrzone. :( co to może być??



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 20:28

zajrzyj do tylnych bo wyglada że tył nie hamuje - na stacje diagnostyczną przed rozebraniem i zobacz siłę hamownia tyłu . Palisz po prostu przód i dlatego tak jest



PABLO1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 17, 2006 16:56
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Post autor: PABLO1986 » czw lis 01, 2007 20:36

ale jak to możliwe?? przecież wymieniałem klocki z tyłu:( ?? greg a orientujesz się ile może kosztować taka wizyta na stacji diagnostycznej??

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 19:38 ]
może inaczej... tato mówi,że wymieniał z tyłu:D /z przodu na pewno / ale wiecie.Tata zabiegany, może coś mu się pomyliło:P



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 20:40

PABLO1986 pisze:greg a orientujesz się ile może kosztować taka wizyta na stacji diagnostycznej
max 20zł - poproś żeby ci sprawdził siłę hamowania przodu i co najważniejsze tyłu - sam zmieniłeś te klocki z tyłu? Może żeś zepsuł cylinderki



PABLO1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 17, 2006 16:56
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Post autor: PABLO1986 » czw lis 01, 2007 21:12

nie wszystko wymieniał mechanik... tylko,że główny kierowca (tata) nie jest do końca pewien czy z tyłu wymienił. Upiera się,że tak. Ale z tyłu nic nie piszczy. Z przodu są na pewno wymienione bo nie świeci się czujnik zużytych klocków(gdy się zapalił to od razy pojechaliśmy do mechanika), Ojciec się upiera ,że pare dni później pojechał wymienić jeszcze raz, ale tylne... ale ja tego nie jestem pewien. Ale mówie,z tyłu nic nie piszczy/przejechane 94 tyś km/

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 20:20 ]
tzn wszystko wymieniał mechanik:) cały przód. To były zamienniki,ale podobno bardzo dobre.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości