Ile volt powinna dawać cewka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Ile volt powinna dawać cewka?

Post autor: pilot mk2 » śr kwie 27, 2005 22:43

No właśnie (jak w temacie)?? Wydaje mi sie na chłopski rozum, że 12, prawda? Bo podaje mi 8V :) Czy mozna cos zrobic? Czy musze kupic nową?

Przyczyna mojej awarii była właśnie cewka :grin: Golf padł na trasie i musiał iść na hol :( Bałem sie ze to pasek rozrządu się urwał ale na szczęście to tylko drobiazg! Cewka podawała 1V, teraz podaje 8V i samochod jezdzi, ale ja nie chce tak jezdzić chyba wymienie. Co o tym myslicie?


PILOT MK2

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » czw kwie 28, 2005 07:27

U mnie cewka daje tyle voltów, że jakby komuś przyszło do głowy mierzyć tę wielkość, to po "udanych" pomiarach odechciałoby mu się pisać niedorzecznych postów.



Lation

Post autor: Lation » czw kwie 28, 2005 10:26

Jozef pisze:U mnie cewka daje tyle voltów, że jakby komuś przyszło do głowy mierzyć tę wielkość, to po "udanych" pomiarach odechciałoby mu się pisać niedorzecznych postów.
Swiete slowa:) zasilanie cewki (te cienkie przewody) powinno wynosic 12V, natomiast na przewodach wysokiego napiecia (jak sama nazwa wskazuje) napiecie rzedu kilkunastu tysiecy volt.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw kwie 28, 2005 14:33

Jozef pisze:U mnie cewka daje tyle voltów, że jakby komuś przyszło do głowy mierzyć tę wielkość, to po "udanych" pomiarach odechciałoby mu się pisać niedorzecznych postów.
Jak sama nazwa wskazuje "cewka wysokiego napiecia".



Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » czw kwie 28, 2005 23:44

okolo 20000 V z tego co wiem



Awatar użytkownika
Kamill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 16, 2005 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamill » pt kwie 29, 2005 00:08

Moze miernik zjarales i teraz pokazuje dziwne wartosci, pozatym jak samochod jezdzi na takiej wartosci to cis zle zmierzyles.


Poprzednio: UAZ, frontera , sierra , xantia, astra , vento , audi a4,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości