Brak oświetlenia wewnętrznego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

_wasyl_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 31, 2007 16:56
Lokalizacja: Kalisz

Brak oświetlenia wewnętrznego

Post autor: _wasyl_ » śr paź 31, 2007 17:04

Witam

Jak w temacie - w golfie 4 nie mam oświetlenia wewnętrznego, nie działa także sygnalizator zapalonych świateł. Bezpieczniki i żarówki sprawdzone i są OK. Oświetlenie ostrzegawcze w przednich drzwiach działa. Wygląda na to, że gdzieś jest wypięta jakaś kostka - udało mi się dostać do złączki w oświetleniu wewnętrznym nad lusterkiem i nie mam połączenia z masą. Wg schematu jest to złączka opisana jako "-1-, in interior light wiring harness". Pytanie gdzie szukać tej złączki????

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 17:05 przez _wasyl_, łącznie zmieniany 1 raz.



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

heeee

Post autor: xisio » czw lis 01, 2007 01:57

Dołączył Dzisiaj
Posty: 1


dlaczego kazdy 1 post musi byc taki sam u kazdego :) ?

primo uzywaj opcji szukaj
secundo masz walniety mikrostyk w dzwiach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053



_wasyl_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 31, 2007 16:56
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: _wasyl_ » czw lis 01, 2007 18:42

Po pierwsze używałem opcji szukaj i akurat post przedstawiony przez kolegę też czytałem, ale żaden z przypadków które są tam przedstawione nie odpowiada mojemu ponieważ u mnie światła ostrzegawcze w drzwiach działają.



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 19:25

_wasyl_, załączanie światła odbywa sie przez masę - teraz pytanie brzmi czy otwarcie lewych czy prawych drzwi nie zapala światła? czy w lampce jest + i czy działa jak ją włączysz na stałe.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 6:28 pm ]
złączka o którą pytasz jest w słupku A



_wasyl_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 31, 2007 16:56
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: _wasyl_ » pt lis 02, 2007 11:50

greg pisze:_wasyl_, załączanie światła odbywa sie przez masę - teraz pytanie brzmi czy otwarcie lewych czy prawych drzwi nie zapala światła? czy w lampce jest + i czy działa jak ją włączysz na stałe.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 6:28 pm ]
złączka o którą pytasz jest w słupku A
Otwarcie lewych bądź prawych drzwi nie zapala światła, na złączce lampki przy lusterku nie ma "+" i "-" no i oczywiście lampka po włączeniu na stałe również nie świeci.

Dla sprostowania jestem świeżym posiadaczem golfa, możesz mi naświetlić który to jest słupek? czy to jest przedni słupek od strony kierowcy? Od czego zacząć rozkręcanie żeby dostać się do tej złączki.



greg

Post autor: greg » pt lis 02, 2007 22:58

_wasyl_, no to już wiadomo nieco więcej bo skoro lampka nieświeci z obojga drzwi problem wsamej lampce lub przewodach idących do niej. Jestem na wyjeździe - jak nei znajdziesz przyczyny do 11.11.2007 to jak wrócę do domu postaram się pomóc opisami a możliwe i fotkami



_wasyl_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 31, 2007 16:56
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: _wasyl_ » wt lis 06, 2007 18:58

Światełko już działa :grin: Zgodnie z podejrzeniami wypięta była kostka w słupku A

greg dzięki za pomoc w zlokalizowaniu tej złączki

Obrazek



zubr20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 06, 2007 19:07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zubr20 » wt lis 06, 2007 19:34

Witam Jestem dość świeżym użytkownikiem Golfa 3, mam taki problem,że nie ma oświetlenia zegarów,nie działa nawiew i również radio.... sprawdzałem bezpieczniki i wszystko jest ok... więc gdzie tkwi problem???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości