Gasnie na niskich obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Patrese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 28, 2007 22:46
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Kontakt:

Gasnie na niskich obrotach

Post autor: Patrese » śr paź 31, 2007 16:46

Witam ! mam maly problemik z moim gti... odwiedzilem warsztat i slyszalem rozne opinie ale nikt nie pomogl... kwestia jast wtym ze przy niskich obrotach silnik gasnie - jakby sie dlawil... najczesciej zdarza sie to w korkach albo kiedy parkuje... kiedy silnik pracuje na 2000 rpm i puszcze gaz to nie jest zle - opada i automatycznie podnosi sie do normalnych rpm ...ale jesli puszcze gaz z 1500 rpm to momentalnie obroty spadaja o jakis 1000 w dol i jest juz za "slaby" lub za pozno aby go wyciagnac do wtedy gasnie...
jak pojade do mechanika to nic sie nie dzieje i trudno usunac usterke ktorej nikt nie widzi..
dali mi rade abym nauczyl sie operowac sprzeglem - myslalem ze go **** :grrr:
kumpel tez nim jezdil i mial to samo - dojezdzasz spokojnie do swiatel a on gasnie, stoisz w korku ruszysz sie 1 metr - nie dasz mu wiecej gazu (min 2000rpm) i zgasnie...
nie ma znaczenia czy zimny czy rozgrzany motor...
mam dziwne wrazenie ze to wtryskiwacze ale...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 31, 2007 16:58

Podaj typ silnika. Jest duża różnica w budowie działaniu silniczków krokowych w silnikach 2E (do 95) i nowszych ADY czy AGG. W kazdym razie źle to działa, winny może być sam silniczek albo sterowanie nim z różnych przyczyn.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Patrese
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 28, 2007 22:46
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Kontakt:

Post autor: Patrese » śr paź 31, 2007 17:29

Typ Silnika 2E 2.0 8V z 93



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości