trzaskajace drzwi i szyba na nierownosciach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

trzaskajace drzwi i szyba na nierownosciach

Post autor: ronuch » śr paź 31, 2007 16:23

mam pytanie czy da sie cos zrobic z drzwiami zeby lzej sie zamykaly - to chyba problem wszystkich dwojek - zeby zamknac je trzeba mocno trzasnac bo inczej nie sa domkniete?? i druga rzecz szyba w drzwiach jak jade po nierownosciach trzaska - juz wymienilem prowadnice szyby bo byl tam duzy luz ale to niewiele pomoglo, wiec stwierdzilem ze luz jest w miejscu gdzie szyba wychodzi z drzwi - mozna cos zrobic zeby szyba lepiej sie tam trzymala??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr paź 31, 2007 17:41

ronuch, w karoserii masz taki bolec, na klucz 15 ,tym sie reguluje kiedy zamek ma łapac, jezeli ty mowisz ze trzeba trzasnac to spróbuj troszeczke ten bolec przesunac na zewnatrz auta , dosłownie kilka mm i powinno pomóc.

Przy okazji zobacz jak wyglada zamek w drzwiach ,czy sie nie poluzował,
co do szyby to ona Ci sie obija jak masz szybe zamknieta ? podobno mozna podgiac ta blaszke z zewnatrz, tak zeby uszczelka bardziej dociskala szybe.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » śr paź 31, 2007 17:59

podobno mozna podgiac ta blaszke z zewnatrz, tak zeby uszczelka bardziej dociskala szybe.
Heh też tak słyszałem..A co do drzwi to nie w każdym Mk2 bo u mnie się baardzo lekko zamykają :grin:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr paź 31, 2007 18:13

Latające szyby w golfie :bajer:
A co do drzwi to wyregulować jak kolega pisał.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » śr paź 31, 2007 20:19

przyjrzalem sie temu troszke blizej i na drzwiach od pasarzera jest lekki luz - tzn da sie je docisnac jak sa zamkniete i podczas jazdy tez je slychac ale to musze sprawdzic czy nie jest luzny zamek.
A co do szyby to wystarczy ze troszke uchyle okno i trzaska - na domknietym jest git


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr paź 31, 2007 20:43

ronuch, zobacz czy szyba ma luz przód tył czy tylko nei przylega do drzwi , bo jak tył przód to zobacz w tym linku gdzies tam wyzej, tez tam sie mądrowalem na temat jak sie pozbyc luzów, a jezeli do drzwi nie przylega to tylko cos z ta blacha gdze jest uszczelka


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » pt lis 02, 2007 15:48

sprawdzialem i szyba tylko nie przylega do uszczelki i to nawet jak jest okno calkiem zamkniete to ona tez mi lata. Zszyba bede sie pewnie bawil dopiero w przyszlym tygodniu wiec z drzwiami tez ale juz dziekuje za rady. A mam jeszcze taknie pytanie jak radziliscie sobie potem z ta folia co jest pod tapicerka zeby potem nie lala sie woda do auta??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » pt lis 02, 2007 17:15

ronuch pisze:jak radziliscie sobie potem z ta folia co jest pod tapicerka zeby potem nie lala sie woda do auta??
Ja powiem szczerze ,że tą folię zerwałem i nic z nią nie robiłem.Jeźdzę już parę miesięcy i narazie woda się nie leje.Najlepszym jednak sposobem byłoby ją zamontować, najłatwiej na jakiś klei ( np.do szyb-dobrze będzie trzymać). :bajer:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lis 02, 2007 19:07

ronuch, uwazaj zeby Ci nózek nie podmyło :D
ta foli bardziej ma za zadanie wygłuszyc troszke szumy zza drzwi podczas jazdy, ja wypierniczylem w cholere to cos , bo troszke pozmieniane w drzwiach jest i poza tym ze jest głosniej to woda sie nie leje :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » pt lis 02, 2007 20:20

no to ja mam problem bo mialem kiedys sciagnieta tapicerke bo montowalem kieszenie do boczkow i bylem zdziwiony bo wczesniej mylem auto i cala folia byla mokra wiec wniosek moj jest prosty folia musi byc - bynajmniej u mnie


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

MaGGic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:40
Lokalizacja: Polanica <PCA>
Kontakt:

Post autor: MaGGic » sob lis 03, 2007 21:02

Witam. Mój golfik został przywieziony z Italii także uszczelki i wszystko co sie mogło nagrzać było w kiepskim stanie ;) a szyby tak sie tłukły że wytrzymać nie dało rady (ale przynajmniej zero rdzy ;);) ) co do szyb polecam wymienić uszczelki po WEWNĘTRZNEJ stronie drzwi (te w które wchodzą boczki) pomaga, a co do drzwi to też latały ale przez to że wytarła sie plastikowa tulejka na tym kołku do zamka który jest wkręcony w słupek...



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob lis 03, 2007 23:56

latanie i ciezkie domykanie drzwi moze tez byc spowodowane tym ze opadly na zawiasach i tu trzeba do tokarza jechac zeby rozwiercil zawias i dotoczyl nowy klin


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz lis 04, 2007 11:14

z drzwiami juz sobie poradzilem teraz jeszcze szyba!!!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Post autor: bogas88 » czw lut 04, 2010 14:37

ronuch pisze: teraz jeszcze szyba
ja pisze właśnie w sprawie szyb
ronuch pisze:A co do szyby to wystarczy ze troszkę uchylę okno i trzaska - na domkniętym jest git
a ja mam właśnie na zamkniętych najgorzej, po prostu masakra strasznie trzaskają.
Proszę o pomoc


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 486 gości