Akumlator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lekarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Akumlator

Post autor: Lekarz » wt paź 30, 2007 23:42

Witam Panów mam jedno krótkie pytanko czeka mnie wymiana akumlatora po 10 (wypłata oczywista) aktualnie mam orginalny od nowosci z 99 roku no i powoli mu sie umiera bodajze jest to 80 amperogodzin moj silnik to 1.9 TDI 90 koni pierwsze nr nadwozia to
WVWZZZ1JZY bardzo bym prosił o jakies porady co do wyboru firmy i mocy



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt paź 30, 2007 23:50

Centra FUTURA (seria ta charakteryzuje się dużym prądem rozruchowym!)
70 – 85 Ah



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr paź 31, 2007 01:12

Mam taki sam silnik tj. TDI 90 KM, auto w wersji comfortline i wg. danych fabrycznych odpowiedni akumulator to 72 Ah i 380 A prądu rozruchowego. W serwisie VW jak to zwykle bywa cena kosmos ! Zakupiłem Centrę Plus 72 Ah i 680 A rozruchowego za kwotę 310 zł - najniższa w mieście gdzie mieszkam. Centrę mogę polecić - u mnie żyły długo w samochodach.
Dodaję, że nie ma sensu kupować powyżej pojemności 72 Ah bo wtedy nie będzie on efektywnie doładowywany, tu liczy się prąd rozruchowy.
Aha ! Odradzam łaszczenie się o kilkadziesiąt złotych róznicy w cenie kupując w hipermarketach. Tam zazwyczaj są akumulatory tańsze ale nie pierwszego sortu !

Pozdrawiam
Sztomel
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 01:17 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomasz369
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:54
Lokalizacja: Końskie

Post autor: tomasz369 » śr paź 31, 2007 02:05

Witam

zobacz katalog produktów:
http://www.centra.com.pl/showpage.php

Polecam akumulator firmy CENTRA

Pozdrawiam



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr paź 31, 2007 05:38

Sztomel pisze:Dodaję, że nie ma sensu kupować powyżej pojemności 72 Ah bo wtedy nie będzie on efektywnie doładowywany, tu liczy się prąd rozruchowy.
Aha ! Odradzam łaszczenie się o kilkadziesiąt złotych róznicy w cenie kupując w hipermarketach. Tam zazwyczaj są akumulatory tańsze ale nie pierwszego sortu !
I wszystko na ten temat. No może z tym niedoładowaniem to niezupełnie tak. Alternatory w dieslach są zazwyczaj nieco wydajniejsze i poradzą sobie z nieco większym aku.
Jeśli jeździ się na bardzo którkich odcinkach, to kłopot z niedoładowaniem wystąpi nawet z mniejszym akumulatorem



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr paź 31, 2007 07:36

bodzio_j pisze:Jeśli jeździ się na bardzo którkich odcinkach, to kłopot z niedoładowaniem wystąpi nawet z mniejszym akumulatorem
i to właśnie bodzio_j miałem na myśli bo przeważnie większość z nas dojeżdża dziennie do pracy, szkoły, na zakupy .... tylko po kilka, kilkanaście kilometrów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 449 gości