Wskaźnik temperatury wody zaniza o ~10stopni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wskaźnik temperatury wody zaniza o ~10stopni

Post autor: drill » wt paź 30, 2007 19:43

Witam

Mam problem ze wskaznikiem temperatury wody, w archiwum znalazlame dwa podobne tamaty ale nie zostaly one rozwiazane...

Mimo rzeczywistej temperatury ~90stopni wskaznik pokazuje po nagrzaniu ~80stopni... Wentylator zalacza sie tak jak powinien (z tym ze wskazowka jest na nieco ponad 80 stopniach). Czujnik w chlodnicy jest nowy...
Dodam, ze problem pojawil sie po wymianie czujnika temperatury tego przy bloku silnika... Poprzedni byl uszkodzony i nie zalaczal "ssania" a co za tym idzie zastane auto nie odpalalo bez dodania gazu a zimne swirowalo z obrotami na biegu jalowym... Problem sie rozwiazal ale powstal nowy ze wskazaniem...

Jak temu zaradzic? Ten nowy czujnik mimo, ze rozwiazal problem to nie jest do konca ok? A moze da sie jakos wyregulowac wskaznik temp? Dzis rozlozylem zegary zeby to sprawdzic i srednio widze tam takie mozliwosci... Nawet przelozenie wskazowki nie wchodzi w gre poniewaz naklada sie na szpilke tylko w jednym polozeniu (licznik motometer)...

Czy podmianka samego wskaznika z innych zegarow cos zmieni?
Czy mozna wlozyc wskaznik VDO do licznika motometer?


Obrazek

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt paź 30, 2007 19:51

właśnie nie jestem pewnien czy tego nie można jakoś vagiem skorygować, coś mi świta że coś czytałem



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt paź 30, 2007 20:10

Nie da si VAGiem skorygować w MK3.Poszukaj w szukajce ktoś ładnie podawał tabelkę ile ohm przy jakiej temperaturze powinien mieć czujnik.Może kupiłes wadliwy?Napewno taki sam?



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » wt paź 30, 2007 20:32

widzialem przegladajac archiwum ta tabelke... przedzialy sa bardzo duze... zarowno poprzedni jak i nowy czujnik wg tego byly ok a mimo tego na starym byly problemy ze "ssaniem" a na nowym ich nie ma...


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 30, 2007 22:21

No bo tą są dwa czujniki w jednym, od ssania jeden od wskazowki drugi. Normy dla tego od ssania są podobne zawsze, a norm do tego od wskazowki jak dotąd nie znalazłem. Mierzylem tylko na swoim i wynik jest taki że te normy są ok 2x mniejsze niż do ssania.drill, Jeśli znalazłeś normy do wskazówki to podaj linka proszę sam jestem ciekaw.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr paź 31, 2007 16:57

znalazlem tylko tabelke widelek oporu dla danej temp ktore odpowiadaja za dawke paliwa... nie wiedzialem ze do wskaznika podawana jest inna wartosc...


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 31, 2007 17:00

Inna, cały podwójny czujnik ma 4 piny, dwa są od czujnika dla sterownika, dwa od czujnika dla wskazówki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » śr paź 31, 2007 17:07

Jeśli kupiłeś czujnik nie oryginalny tak jak ja to niema sie co dziwić. Miałem ten sam problem z odpalaniem i też wymieniłem czujnik ale mój zawyża o 20 stopni :goof:
Można kupić oryginał za około 75 zł lub żyć z tym i dodawać sobie 10 stopni w Twoim przypadku :)


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

seb0s
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 16, 2006 21:32
Lokalizacja: KULEJE 25km od Częstochowy
Kontakt:

Post autor: seb0s » śr paź 31, 2007 19:00

mdamian86 pisze:Jeśli kupiłeś czujnik nie oryginalny tak jak ja to niema sie co dziwić. Miałem ten sam problem z odpalaniem i też wymieniłem czujnik ale mój zawyża o 20 stopni :goof:
Można kupić oryginał za około 75 zł lub żyć z tym i dodawać sobie 10 stopni w Twoim przypadku :)
Tak jak napisał kolega najlepiej kupić oryginał bo znaleźć dobry zamiennik graniczy z cudem, wiem bo sam to przerabiałem.


Oceń mojego Golfa:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64620&postdays=0&postorder=asc&start=15

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr paź 31, 2007 20:49

za czujnik dalem 6 dyszek z kawalkiem... ale nie bedzie problemu z jego wymiana, w przyszlym tygodniu bede wymienial az sie trafi taki co bedzie w 100% a nie w 50% dobry :D

[ Dodano: 08-11-2007, 17:30 ]
dzis wymienilem nowy czujnik w sklepie i wszystko wrocilo do normy - to tak dla potomnych ;)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości