Elektryka w szybach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klucha1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 22, 2006 08:28
Lokalizacja: Częstochowa

Elektryka w szybach.

Post autor: klucha1 » wt paź 30, 2007 00:09

Hey!
Jakiś czas temu, zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy w aucie. Prawdopodobnie wilgoć(po deszczach) szyba od pasażera potrafila sie sama otwierać itd...W końcu przeszło. chodziło.Ale jakiś czas temu się otworzyła, zacząłem ruszać kablami przy drzwiach i zaczęła działać.Postanowiłem zdjąć tapicerę itd i kable obejrzeć. Wtedy to przestała szyba reagować na przyciski razówno od pasażera jak i od kierowcy, pozostałe szyby działają jak trzeba.Nie słychać już tego "cyknięcia" gdy szybę próbuje się otworzyc lub cokolwiek z nią zrobić. Myslałem że zrobiłem może jakies zwarcie, spaliłem silnik bo nie słychac już nic, ale jak odchodziłem od auta, szyba sama się otworzyła na sam dół i nie da się zamknąć:)Czy są jakieś przekaźniki odpowiedzialne za szyby-przypominam, reszta szyb działa.Jestem uziemiony bo z otwartą strach gdzies auto zostawić. Dzięki za pomoc:)



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt paź 30, 2007 00:41

Ja kiedyś też miałem takie cyrki z przednimi szybami :)
Musisz przeanalizaować kabel czy jest wszędzie dobrze wpięty (do silniczka, do przycisku otwierającego i do kostki w drzwiach, jest ona osłonięta taką gumą na łączeniu drzwi). U mnie to pomogło, bo kabel był niedociśnięty i raz działało a raz nie.
Jeżeli to nie pomoże to odkręc tapicerkę, odkręć szybe z mocowania i podnieś ją ręcznie, a następnie podeprzyj kołkiem żeby nie opadła ;) Idzie zima więc szyby nie trzeba otwierać. Przez jakiś czas można tak się pomęczyć ;) Sprawidziłem tą metode zimową porą i było całkiem spoko ;)



klucha1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 22, 2006 08:28
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: klucha1 » wt paź 30, 2007 00:44

to chyba nie wina przewodów, podłączałem je z pominięciem okrógłej wtyki, podłączałem tez bezpośrednio kostki do przewodów. Myślę że mogłem cos spalić, ew jakis stycznik.Wkurzam sie.



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt paź 30, 2007 00:49

Skoro tak to wyjmij mechanizm opuszczania szyby wraz z silniczkiem i podłącz do tylnych drzwi. Jeżeli tam nie zadziała tzn. że silniczek dał ciała, a jak zadziała to coś gdzieś bankowo nie łączy!
Mi kiedyś 1 styk nie łączył i chciałem kupować nowy mechanizm, ale się zawziołem i znalazłem usterke.
Z przekaźnikiem jest raczej wszystko ok bo inaczej żadna szyba by się nie opuszczała ani nie zamykała.



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt paź 30, 2007 10:44

Najprawdopodobniej pękł Ci któryś z kabelków w wiązce drzwi pomiędzy zawiasami w gumowym mieszku. Te kable potrafią tak pękać, że z zewnątrz nic nie widać, a w środku żyła jest pęknięta. Posprawdzaj sobie miernikiem, czy wszystko jest ok.
Tu znajdziesz schemat elektryczny szyb: http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page09_g3
Możesz też dla pewności przełożyć moduł z silnikiem do tylnych drzwi (po tej samej stronie samochodu) tak jak Novik napisał.
Przekaźniki do sterowania szyb są w modułach silników każdej szyby osobno.



klucha1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 22, 2006 08:28
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: klucha1 » wt paź 30, 2007 13:57

Szyba ruszyła, ale szaleje, słychać bez przerwy cykanie, gdzies przy silniku od szyby, do tego sama sie otwiera, zamyka itd. Odlączyłem zasilanie od szyby, mam juz dość na dziś



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 30, 2007 17:05

zadziałało za pierwszym razem po poruszaniu kablami w gumie. Trzeba się było na tym skupić i znaleźć przerwany, to częsta usterka. Nie wiem po co było to całe ściganie tapicerki i kombinacje z podłączaniem?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

klucha1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 22, 2006 08:28
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: klucha1 » wt paź 30, 2007 23:29

Trudno raczej oglądać kable bez ściągania tapicery, czy znasz lepszy sposób na ich obejrzenie?Miałem wyrwać?Zdjęcie tapicerki i obejrzenie kabli przekonało mnie za to do szukania gdzie indziej, dopiero poruszanie przy skrzyni z bezpiecznikiami dało jakiś efekt.Wiem teraz gdzie szukać winy.



Borek71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 23:11
Lokalizacja: VW

Post autor: Borek71 » wt paź 30, 2007 23:46

Mialem taki problem w golfie IV po wlaczeniu alarmu szyby przednie opuszczaly mi sie ,takze jak wyszedlem z samochodu po jakiejs chwili same sie opuszczaly okazalo sie ze to modul komfortu wiec Twoj problem prawdopodobnie w tym siedzi spory wydatek :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości