Dudnienie sprzęgła w 2.0

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kubek76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 19, 2007 12:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Dudnienie sprzęgła w 2.0

Post autor: Kubek76 » ndz paź 28, 2007 23:08

Witam wszystkich.
W moim MK4 2.0 podczas puszczania sprzęgła, kiedy zaczyna "brać" słychać, nie wiem jak to nazwać może najtrafniejsze będzie dudnienie, ewentualnie stukanie, bardziej obstaje za dudnieniem, które po całkowitym wyrównaniu obrotów wału i skrzyni zanika (po całkowitym puszczeniu pedału). Jadąc na trasie przysłuchiwałem się ale tego odgłusu nie usłyszałem podczas puszczania sprzęgła. Stwierdzam, że najbardziej słyszalne jest to przy ruszaniu na 1 lub wstecznym (jeździe na tzw. półsprzęgle). Czy to łożysko, a może tarcza już się zużyła. Dodam również, że sprzęgło zaczyna brać gdy pedał jest dość wysoko no może gdzieś na 3/4 wysokości od dolnego położenia. Proszę o podpowiedzi
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 23:10 przez Kubek76, łącznie zmieniany 1 raz.



mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » ndz paź 28, 2007 23:11

a czy wyczuwasz to na samochodzie... że jakby brało...ale sie slizga i poszarpuje samochodem?


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Snajper88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Snajper88 » ndz paź 28, 2007 23:22

Witam

Bardzo podobny problem występuje w moim MK 4 przy zmianie biegu z 1 na 2 wyczuwam
szarpnięcie samochodem najpierw w przód (przyhamowanie) a potem do tyłu przy dodaniu
gazu przy tym słychać właśnie owe stuknięcie i sprzęgło tez bierze bardzo wysoko ale nie
wyczuwam poślizgu. Co to może być?
Przepraszam ze podpinam sie pod ten temat ale wygląda mi na to ze mam podobny problem
co kolega Kubek76.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn paź 29, 2007 00:53

Kubek76 pisze:Czy to łożysko
stawiam na łożysko.
Kubek76 pisze:sprzęgło zaczyna brać gdy pedał jest dość wysoko no może gdzieś na 3/4 wysokości od dolnego położenia.
tutaj akurat jest jak najbardziej prawidłowo



Snajper88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Snajper88 » pn paź 29, 2007 19:39

Witam


Dzisiaj podczas jazdy zaobserwowałem ze owe stukanie pojawia sie przy puszczaniu
sprzęgła na każdym biegu i przy dodaniu gazu też stuknie( i szarpie przy tym) tak jak by między silnikiem a
skrzynią biegów był luz. Czy to też jest łożysko ??? Jeśli tak to ile kosztuje wymiana ??
Proszę o odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pn paź 29, 2007 19:40 przez Snajper88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubek76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 19, 2007 12:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Kubek76 » wt paź 30, 2007 00:02

mgtan pisze:a czy wyczuwasz to na samochodzie... że jakby brało...ale sie slizga i poszarpuje samochodem?
Nie, szarpnięć autem nie ma, a ślizgania nie wyczuwam. Rusza normalnie.
Dodatkowo dzisiaj sprawdziłem jeszczo w ten sposób: na zaciągniętym hamulcu ręcznym popuszczałem powoli sprzęgło i te odgłosy narastają i czuć na pedale rytmicznie jek to dudnienie drganie. Na luzie mogę gazować silnikiem, podczas jazdy również i nic nie czuć ani nie słychać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości