Nieszczelna narzewnica?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pb11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 10:46
Lokalizacja: szczecin

Nieszczelna narzewnica?

Post autor: pb11 » śr kwie 27, 2005 08:22

Witam,
Od paru dni zaczęły parować mi szyby. Jak włącze nadmuch to widać białą parę. Myślę że pojawiła się jakaś nieszczelność w układzie grzewczym. Najgorsze jest to że dzisiaj wieczorem wyruszam w trasę. Moje pytanie jest następujące: Gdzie może być nieszczelność? Co mogło się rozszczelnić - może jedynie jakaś uszczelka czy co? Wygląda na to że aby dostać się do nagrzewnicy to chyba trzeeba pół auta rozebrać, ale może się mylę. Ma ktoś jakieś doswiadczenia w tej dziedzinie? Może jakiś uszczelniać wlać?
Pozdrawiam

PS. auto w opisie



Marcom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 17, 2004 14:49

Post autor: Marcom » śr kwie 27, 2005 10:24

witam
mialem taki sam problem i jedyna deska ratunku byla wymiana a dokladniej kupno nowej nagrzewnicy.. koszt takiej nagrzewnicy to 80 zl a co do wyminy to poswiecic trzeba jakies 2 godz..
wiec zycze milej i przyjemnej zabawy....
pozdrawiam


kto pyta nie bładzi

pb11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 10:46
Lokalizacja: szczecin

Post autor: pb11 » śr kwie 27, 2005 11:29

Właśnie dzwoniłem do ASO w Szczecinie i dowiedziałem się że wymiana potrwałaby ok 4-5 godzin. Przyjemność wyniesie UWAGA 500PLN !!! Mało z krzesła nie spadłem.



z_a_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: z_a_c » śr kwie 27, 2005 16:46

ja przerabiałem ten temat 3 razy uwaga w ciągu 1.5 miesiąca i jeszcze w dodatku zimą ! wyjęcie nagrzewnicy to faktycznie godzina ale poskładanie to jednak troche dłużej , jak jesteś wysoki to będziesz się musiał nagimnastykować. Koszt nowej nagrzewnicy to 100zł (ja za tyle kupiłem) nie bierz używanych, bo ja się na tym przejechałem. A objawy miałem takie jak ty tylko, że u mnie była to wielka chmura pary :) nie dało się jeździć, jak już wszycho wykręcisz to wysusz go dokładnie pod dywanikami .



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » śr kwie 27, 2005 17:03

Jak nie czujesz się na siłach albo nie masz czasu robić tego samemu to nie wygłupiaj się z serwisem. To prosta naprawa którą wykona każdy mechanik. I to za 1/3 ceny. A nagrzewnicę ja kupiłem za 80 zł.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr kwie 27, 2005 18:47

Dobrze gadacie. Tani mechanik albo samemu czy tam z kolegą.
Nowa nagrzewnica 80zł i najlepiej jeszcze 2x przykręcane obejmy metalowe.

W sobote wymieniam wkońcu :]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości