cos stuka prawy tyl, co to moze byc?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

cos stuka prawy tyl, co to moze byc?

Post autor: aranarth » ndz paź 28, 2007 22:24

Mozliwe, ze kiedys to juz bylo. Uzylem nawet specjalnie opcji szukaj - zadnych zadowalajacyc wynikow. Zapytam sie wiec Was - bo od tego jest forum. Gdy jade po nierownosciach, to z tylu z prawej strony cos mi sie metalicznie telepie i obija... Ponadto, jak na postoju kopne w to tylne prawe kolo, to tez cos tak cicho zadzwoni, jakby metal uderzal o metal... Od jakiegos czasu juz tak mam, myslalem ze to silentblock. G.wno. Jakies 2 tygodnie temu zmienialem lozyska z tylu i dla swietego spokoju poprosilem znajomego mechanika, zeby spojrzal, czy silentblocki nie poszly sie :trojkat: . Popatrzyl, popatrzyl, stwierdzil, ze z zawieszenia to tylko przednie amory mam do wymiany, bo troche juz przod nurkuje za mocno... Okej, przednie amory chcialbym wymienic na wiosne na sztywniejsze, jak bedzie kompletna gleba. Ale problem metalicznego stukotu pozostal. Jezdze tak, jezdze, az dzisiaj czytam sobie pewna gazetke motoryzacyjna i tam pisza takie madre rzeczy. Mianowicie, taki stukot daje zuzyty lub wybity sworzen wahacza... Yyy, pomyslalem uczenie, po czym zaczalem sie zastanawiac, czy Golf ma z tylu wahacz i doszedlem do wniosku, ze chyba raczej tradycyjna belke skretna (moge sie mylic, nie gryzcie). No i zglupialem. Wiec co do jasnej chol... mi stuka z tylu? Ktos jest w stanie mi powiedziec, co wymienic, zeby byl spokoj? ](*,)


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz paź 28, 2007 22:26

Moze stabilizator, albo rozwalily ci sie teraz silentbloki.



aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » ndz paź 28, 2007 22:30

hehe, stabilizator. z ciekawosci jakis czas temu podjechalem do serwisu VW, bo kumpel pracowal i poprosilem o zdekodowanie numeru VIN. wyszlo wiele ciekawych rzeczy, miedzy innymi to, ze moj Goferek nie mial seryjnie stabilizatora na przod ani na tyl, jak wyjezdzal z fabryki... :goof:
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 22:31 przez aranarth, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 28, 2007 22:35

z tego co piszesz te mtaliczne stuki moga pochodzić od lużnego mechanizmu hamulca czop piasty łozyska - wybita tuleja tylnej belki
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 22:36 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » ndz paź 28, 2007 22:42

dziejo pisze:z tego co piszesz te mtaliczne stuki moga pochodzić od lużnego mechanizmu hamulca czop piasty łozyska - wybita tuleja tylnej belki
trudne do wymiany? jakie koszta orientacyjnie? czym grozi nie wymienienie tego w najblizszym czasie? zaznaczam, ze staram sie malo jezdzic po wybojach, chociaz czasem w luki wchodze szybko, na tyle szybko, ze jak dohamuje tuz przed skretem i najpierw lekko skrece kola w niewlasciwa strone a potem we wlasciwa, to tylkiem zamiatam konkretnie... :grin:


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » ndz paź 28, 2007 22:45

U mnie stukało, bo była zużyta tuleja metalowo-gumowa
Obrazek
Obrazek



aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » ndz paź 28, 2007 22:52

o karwia... trza sciagnac belke z jednej strony... bez podnosnika sie nie obejdzie... jak sie to fachowo nazywa, zebym wiedzial co kupic? i jaki ma wplyw opoznienie wymiany? bo najwczesniej za 2 tygodnie moge sie do tego zabrac... :grrr:


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 28, 2007 22:55

wymieniałem tuleję tylnej belki bez ściągania belki jak będziesz zainteresowany ta czynoscia chętnie ci pomoge -poszukam w moich postach

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 21:56 ]
aranarth pisze:jaki ma wplyw opoznienie wymiany? bo najwczesniej za 2 tygodnie moge sie do tego zabrac..
spoko ale nie szalej na zakrętach bo tył cię moze wyprzedzić
a tuleję kup Febi koszt do 40zł

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 22:00 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1378290
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 22:58 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » ndz paź 28, 2007 23:03

dziejo pisze:wymieniałem tuleję tylnej belki bez ściągania belki jak będziesz zainteresowany ta czynoscia chętnie ci pomoge -poszukam w moich postach

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 21:56 ]
aranarth pisze:jaki ma wplyw opoznienie wymiany? bo najwczesniej za 2 tygodnie moge sie do tego zabrac..
spoko ale nie szalej na zakrętach bo tył cię moze wyprzedzić
a tuleję kup Febi koszt do 40zł

[ Dodano: Nie Paź 28, 2007 22:00 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1378290
o, bardzo bym prosil o jakis manualik :) :pub:

co do zakretow to, wiesz... juz pare razy tyl mnie wyprzedzil... :grin: po prostu obrocilem auto, za pozna kontra. :) nic sie nie stalo nigdy. :) no, chyba, ze tobie chodzi o to, ze belka sie moze wypiac, to nie bedzie dowcipne... :crazy:


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 28, 2007 23:15

aranarth pisze:ze belka sie moze wypiac,
nie oto chodzi ale o niekontrolowane zachowanie tyłu tzn (pływanie )szczególnie na zakretach sam to przerabiałem :crazy:



Furby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 29, 2007 18:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Furby » pn paź 29, 2007 21:29

witam wymieniłem ostatnio w swoim golfiku tuleje tylnej belki jest troszke zabawy .Trzeba wyjąc najlepiej całą i dopiero wybić stare tuleje nowe wbijać delikatnie jak niemasz praski izałożyć belke .powodzenia.Jak masz pytania pisz. :grin:


Zawsze do przodu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości