Zbierająca się woda w silniku??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Eszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:44
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Zbierająca się woda w silniku??

Post autor: Eszko » śr paź 24, 2007 10:55

Witam. Mam problem bo osadza mi sie woda na nakretce do wlewu oleju (to wyglada jak maź) nie wiem co moze byc powodem czy z chlodnicy jakis przeciek moze ?? I jeszcze chlodnica mi cieknie czy te uszczelniacze w plynie pomagaja ?? pozdrawiam i prosze o odpowiedzi
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 11:05 przez Eszko, łącznie zmieniany 1 raz.



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr paź 24, 2007 10:57

Uszczelniaczy nie stosowałbym bo zapychają układ i wtedy będziesz miał problem. Zmień chłodnicę albo daj do lutowania.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
szwendak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:14
Lokalizacja: TORUN
Kontakt:

Post autor: szwendak » śr paź 24, 2007 11:08

Kolego u mnie też jest coś takiego.
Pytałem i dowiedziałem sie,że przyczeną tego zjawiskaq jest nie dogrzanie silnika( jeśli jeździsz na krótkich odcinkach)
Ja do pracy mam 8 km,a wiec też ledwie zdąży sie rozgrzać.
Jak pojechałem w trase nalot ten zniknoł.
Poprostu opar sie skaplają i tyle( latem nie ma czegos takiego)
Jeśli nie masz ubytków płynu to wszysko jest ok.


110 TYŚ. I MKNIEMY DALEJ!!!

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr paź 24, 2007 16:28

szwendak, ma racje, Jest to objaw niedogrzewania sie silnika. Nic powaznego, pod warunkiem, ze zapewnisz silnikowi co jakis czas dluzsza wycieczke. Wystarczy czasami wyjechac za miasto lub na dluzsze zakupy aby sie silnik dobrze zagrzal



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr paź 24, 2007 17:22

szwendak, 8KM i Ci sie nie dogrzewa...
ja jade do pracy 4KM i zanim dojade wieje ciepłe powietrze i wskazówka od temp. sie podnosi (nie na całe 90 stopli ale zawsze)


Eszko, moze to tez być uszczelka pod głowicą.. zaobserwuj czy samochód nie spala Ci płynu chłodniczego i oleju (choćby w małych ilościach)


Obrazek

Awatar użytkownika
Eszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:44
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Post autor: Eszko » pt lis 02, 2007 17:49

kurcze jeszcze raz powroce do tego problemu bo obawiam sie ze jest to uszczelka pod glwica i mam sporo pytan :( (wiem ze to kosztowne) ile wyniesie naprawa i czy mozna w miare tani sposob to naprawic bo tam slyszlalem ze tam sie jakas glowice ustawia czy cos ?? chcialbym sie dowiedziec najlepiej od tych co juz to wymieniali woogle to ubywa mi plynu chlodniczego i to dodatkowy objaw....
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 17:50 przez Eszko, łącznie zmieniany 1 raz.


=silnik 1.3 rok 1990= sprzedam

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » pt lis 02, 2007 18:06

Jest to napewno uszczelka pod glowica bo mialem taki przypadek kiedys. tylko tzreba zmienic uszczelke i wszystko zadnych ustawien.
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 18:08 przez kamil g60, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt lis 02, 2007 18:40

Eszko, zapewne chdozi Ci o planowanie głowicy dodatkowo... niby nie trzeba tego robić zalezy od stanu i mechanika (zawsze to dla niego wiecej kasy a po złozeniu nie sprawdzisz czy była planowana)
u mnie taka przyjemniść razem z wymiana uszczelniaczy 400zł...
tez chyba bede musiał u sibie to zrobić.. ale jeszce koncowe testy czy to na pewno uszczelka...


Obrazek

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » ndz lis 04, 2007 18:39

u mnie zaobsrewowalem jakby ubywalo oleju,plynu chlodniczego, no i maz pod korkiem, czyli poszla uszczelka pod glowica, dodam ze nie zauwazylem nieszczelnosci w ukl. chlodzenia.sa niewielkie wycieki oleju ale niewielkie.po przejechaniu ok 5tys wzial 0.5 litra oleju.czy to duzo???? ile kosztuje uszczelka pod glowica i czy mozna ja samemu wymienic?/czy to trudne.umiem sie odwdzieczyc(pkt :grin: )



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz lis 04, 2007 18:40

a ja słyszałem i z praktykowałem że maź pod korkiem to normalne zjawisko nie łączące z uszczelką pod głowicą :bajer:

[ Dodano: 04 Lis 2007 17:45 ]
Robert Pala pisze:po przejechaniu ok 5tys wzial 0.5 litra oleju.czy to duzo????
a mi bierze około 1 litra na 1000km.Jak myślisz który z nas powinien być zaniepokojony?
ja czy ty?
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 19:01 przez Szosownik, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zielakVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:31
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Post autor: zielakVW » ndz lis 04, 2007 20:14

z tego co widzę to masz chyba silnik 1,3 ,ja też kiedyś miałem ten sam problem w takim samym silniku i to co koledzy piszą że jest to normalne jeżeli jeździ się na krótkich odcinkach to prawda bo ja kiedyś już przećwiczyłem zdejmowanie głowicy i jak się okazało wszystko było ok i nie potrzebnie poszłem w koszty.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 04, 2007 20:19

zielakVW pisze:bo ja kiedyś już przećwiczyłem zdejmowanie głowicy i jak się okazało wszystko było ok i nie potrzebnie poszłem w koszty.
ja bym prponował z tej rady korzystać, bo trend do przypisywania wszystkiego złego uszczelce głowicy jest baaardzo niepotrzebnie kosztowny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz lis 04, 2007 20:50

no właśnie! byle jaki ubytek oleju lub płynu zawsze kojarzy się z padniętą uszczelką a należy wszystko dokładnie przejrzeć a nie głowice zwalać



Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » ndz lis 04, 2007 22:22

tak 1.3, macie racje ze trzeba najpierw dobra diagnoze postawic .ubytek oleju- te 0.5litra na 5 tys to tez wina wyciekow wiec samo spalanie oleju przez silnik jest jeszcze mniejsze niz te 0.5 na 5kkm.cieklo mi spod pokrywy zaworow to wymienilem uszczelke wraz z tymi trzema uszczelkami pod srubami na nowe za , uwaga 45zl!!!!! w sklepie vw tyle kosztowala bo sprzedawca mnie naciagnal i kupilem ją(wtedy nie wiedzialem o tym forum i mialem zielone pojecie o golfie).w kazdym razie dalej cieknie!!!!!!!!!z pod pokrywy zaw. dodam ze wczesniej jak i teraz wycieki sa po bokach pokrywy wiec wydaje mi sie ze to simeringi walka rozrządu(?) bo watpie zeby pokrywa byla wygieta na koncach.

[ Dodano: 04 Lis 2007 21:25 ]
w szczegolnosci cieknie z prawej strony (stojąc przodem do silnika)

[ Dodano: 04 Lis 2007 21:26 ]
przepraszam za odejscie od tematu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości