Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem

Post autor: wolfzan » wt paź 23, 2007 18:37

Przeczytałem wszystkie możliwe posty na ten temat, ale nadal nie wiem co jest nie tak.
Problem jest tego typu, że kilka dni temu wsiadłem do auta i ogrzewanie nie działa...
Ktoś tam niby mówił, że linka spadła z pokrętła.
Wczoraj jednak stałem chwilę z zapalonym silnikiem, jakieś 10 min i temperatura skoczyła do 100 stopni:/ Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, zawsze trzymał temperaturę jak należy. Czy to może mieć coś wspólnego z zepsutym ogrzewaniem?



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt paź 23, 2007 20:03

w senie jak nie dziala? wentylator nagrzewnicy nie dziala?
czy wentylator dziala a po przestawieniu na ogrzewanie leci dalej zimne powietrze?
u mnie nie lecialo ogrezwanie bo mialem zapowietrzona nagrzewnice, silnik byl goracy woda w chlodnicy teraz a na rurkach do nagrzewnicy bylo tylko do polowy wypelnione ciepla woda...
moze linka z klapek spadla ale w to watpie bo to raczej sie nie zdaza jak sie tam nie grzebie...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt paź 23, 2007 20:09

wolfzan a sprawdzałeś poziom płynu w układzie? jezeli bedzie za niski to mogą być takie własnie takie objawy


:-k ...

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt paź 23, 2007 20:13

misiek10111 pisze:wolfzan a sprawdzałeś poziom płynu w układzie? jezeli bedzie za niski to mogą być takie własnie takie objawy
Myślę, że to będzie właśnie to. Jutro sprawdzę :pub:



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt paź 23, 2007 20:17

a jak sie okaze ze jest plyn to poluzuj rurki od wejscia nagrzewnicy i je tak przechyl pod katem zeby sie jeden brzeg odgiol od krucca nagrzewnicy i zobacz czy ucieka woda razem z powietrzem... jak sama woda to jest ok...



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt paź 26, 2007 18:05

SkinnerPL pisze:w senie jak nie dziala? wentylator nagrzewnicy nie dziala?
czy wentylator dziala a po przestawieniu na ogrzewanie leci dalej zimne powietrze?
u mnie nie lecialo ogrezwanie bo mialem zapowietrzona nagrzewnice, silnik byl goracy woda w chlodnicy teraz a na rurkach do nagrzewnicy bylo tylko do polowy wypelnione ciepla woda...
moze linka z klapek spadla ale w to watpie bo to raczej sie nie zdaza jak sie tam nie grzebie...
Wracam do tematu:

Rozkręciłem panel z pokrętłami dzisiaj, raczej tam wszystko jest ok: jak kręcę pokrętłem od ciepłego powietrza, to strumień powietrza jest słabszy kiedy ogrzewanie jest na max, ale wciąż zimny. Sprawdzałem węże idące do nagrzewnicy: lewy był, że tak to określę "miększy" tak jakby nie było w nim cieczy. Czy to świadczy o problemie z nagrzewnicą?



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » sob paź 27, 2007 15:48

Moze masz nagrzewnice czyms zasyfiona?? Tez mialem podobny problem z ogrzewaniem i powodem wlasnie byl brud


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob paź 27, 2007 16:14

Gr@rM! pisze:Moze masz nagrzewnice czyms zasyfiona?? Tez mialem podobny problem z ogrzewaniem i powodem wlasnie byl brud
W jaki sposób ją najlepiej wyczyścić?

Możliwe jest to, że jednego dnia było ogrzewanie, drugiego już nie ma tak nagle? Czy na pewno powodem będzie nagrzewnica?

Wczoraj po dłuższej przejażdżce otworzyłem maskę i przyjrzałem się przewodom idącym do nagrzewnicy. Słychać było ewidentnie, że coś jest nie tak, jakby tam było w środku powietrze, albo płyn nie miał takiego obiegu przez nagrzewnicę jak powinien mieć...
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 09:32 przez wolfzan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » ndz paź 28, 2007 11:27

Ja zrobilem tak:
zdjalem te 2 weze, pod jeden podlaczylem szlaufa, na drugi nalozylem tez waz, zeby wode odprowadzic pod silnik, odkrecilem wode i wylecialo pelno syfu. Pozniej zalozylem waz doprowadzajacy wode do nagrzewnicy i kiedy zaczela wylatywac druga rurka zalozylem waz (w ten sposob najlepiej odpowietrzysz nagrzewice) i teraz grzeje az milo :) Bardzo mozliwe ze wystarczy ja tylko odpowietrzyc, ale nie zaszkodzi przeplukac. Pozrdo
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 11:41 przez Gr@rM!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz paź 28, 2007 11:51

Gr@rM! pisze:Ja zrobilem tak:
zdjalem te 2 weze, pod jeden podlaczylem szlaufa, na drugi nalozylem tez waz, zeby wode odprowadzic pod silnik, odkrecilem wode i wylecialo pelno syfu. Pozniej zalozylem waz doprowadzajacy wode do nagrzewnicy i kiedy zaczela wylatywac druga rurka zalozylem waz (w ten sposob najlepiej odpowietrzysz nagrzewice) i teraz grzeje az milo :) Bardzo mozliwe ze wystarczy ja tylko odpowietrzyc, ale nie zaszkodzi przeplukac. Pozrdo
Punkcik poszedł :pub:

Na tygodniu spróbuję to zrobić, dzięki :kufel: :kufel: :kufel:



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » ndz paź 28, 2007 12:21

:)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

alganow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:12
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: alganow » ndz paź 28, 2007 17:23

a który to wąż doprowadfzający wodę do nagrzewnicy? mam podobny problem, wogóle nie leci ciepłe powietrze. mógłby ktoś wrzucić jakieś fotki i dokładny opis jak odpowietrzyć nagrzewnicę. Byłbym wdzięczny.



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » pt lis 02, 2007 14:04

alganow pisze:a który to wąż doprowadfzający wodę do nagrzewnicy? mam podobny problem, wogóle nie leci ciepłe powietrze. mógłby ktoś wrzucić jakieś fotki i dokładny opis jak odpowietrzyć nagrzewnicę. Byłbym wdzięczny.
Doprowadzajacy z tego co pamietam jest lewy. Zdejmij prwy waz, i zapal na chwilke silnik az z nagrzewnicy poleci woda iw tedy go zaloz, powwinno pomoc. Czasem nagrzewnica moze byc juz zasyfiona to wtedy przydaloby sie ja przeplukac :)



alganow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:12
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: alganow » ndz lis 04, 2007 17:38

witam, jestem zadowolony z rezultatów bo po godzinie grzebania, udało się, jest ciepło w samochodzie. przepłukałem nagrzewnice wodą pod dość mocnym ciśnieniem, wyleciało mnóstwo syfu, rdzawej barwy i efekt jest super, przejeżdżam kilometr i już leci ciepłe powietrze, a póżniej to już tylko cieplej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości