czy podczas wymiany tarcz mechanik mogl zepsuc abs?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

czy podczas wymiany tarcz mechanik mogl zepsuc abs?

Post autor: jorgus7 » pn paź 22, 2007 19:43

witam,

jakies 3 tyg temu mechanik wymieniał mi tarzce i klocki z tylu, dzis bylem zmuszony do naglego hamowania i zauwazyłem ze nie mam abs'u. lampka od kontrolki jest przepalona wiec nie wiem czy abs zepsuł sie w trakcie wymiany tarcz czy moze jest to zaupełnie nie zwiazane z ta wymiana.... stad moje pyatnie, czy mechanik mogl cos zepsuc poza krzywym nałozeniem tego ząbkowatego nadajnika (tego kolka ktory daje impuls) czy nie ma takiej mozliwosci dodam ze nie jest to piewszy lepszy machanik ale facet z wieloletnim stazem i ktory nie raz juz mi robił samochod

z gory dzeiki za odp
pozdraiwam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 22, 2007 19:49

mógł niechcący uszkodzić czujnik ABS



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pn paź 22, 2007 19:49

Po pierwsze jak lampka nie działa to skąd wiesz ze abs przestał działać po wymianie tarcz?

Po drugie: wymień żarówkę.

Po tzrecie jak tarcza impulsatora jest pokrzywiona to ABS nie będzie działal więc to może być przyczyną. Mehcanikowi może się zdarzyć więc to też może być powód.



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » pn paź 22, 2007 19:49

jorgus7 pisze:czy mechanik mogl cos zepsuc
Mógł ale piszesz:
jorgus7 pisze:lampka od kontrolki jest przepalona wiec nie wiem czy abs zepsuł sie w trakcie wymiany tarcz czy moze jest to zaupełnie nie zwiazane z ta wymiana


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » pn paź 22, 2007 19:59

o ile się nie mylę to druga część tego ząbkowanego gadżetu od ABSu jest w przegubie i podobno zamienniki przegubu mają inny rozstaw ząbków co może powodować złe działanie ABSu. Mi się lampka od ABSu włączała po wymianie przegubu - ale jak go wymieniłem na oryginał to jak ręką odjoł. przy wymianie tarczy nie wykluczone że mechanik coś źle spasował albo jakiś bród sie dostał



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » pn paź 22, 2007 20:50

nie twierdze ze on to na pewno zepsuł .gdbym tak twierdził nie pytał bym na forum... kilka dni przed wymiana tarcz miałaem ostre hamowanie i abs działał normalnie... nie wiem od kiedy nie działa bo nie miałem potrzeby mocnego hamowania... Terago o jakim zamienniku przeguba piszesz?? tarcze byly wymieniane z tylu autka...
przy wymianie tarcz nie ma ingerencji w czujnik wiec raczej nei powinien go uszkodzic... mam nadzieje ze ta tarczka (nadajnik) jest krzywo zalozona... a co do zaroweczki w kontrolnce to kurcze nei moge jej znaleźć w sklepach bo szukałem juz....



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pn paź 22, 2007 20:58

ABS po przekręceniu kluczyków powinien się sprawdzić a lampka powinna zapalić sie i zgasnąć więc powinieneś zauważyc ze coś jest nie tak.
Co do tarczki to jest ona przykręcana do piasty (z przodu i z tyłu tak samo) i raczej się jej nie rusza przy wymianie tarcz.
Proponuje najpierw zrobić tą kontrolkę bo nie wiem jaki ona ma wpływ na działanie całego układu. Jeśli to nie pomoże to zostaje sprawdzenie czujników albo jeszcze lepiej podpięcie pod komputer



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 452 gości