Ubywajacy olej i płyn oraz blokujacy sie drązek :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dj_pjotras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:24
Lokalizacja: wysoka

Ubywajacy olej i płyn oraz blokujacy sie drązek :(

Post autor: dj_pjotras » czw paź 18, 2007 14:34

witam mam 2 pytania a własciwie dwa problemy..
1 zauwazyłem ze ubywa mi oleju w silniku oraz płynu chłodniczego. sprawdziłem na oko wszystko co mozna było:
- biały dymek jest ale tylko na zimnym po rozgrzaniu znika (dymi bardzo leciusienko)
- pod autem nie ma zadnych plam ( tylko płyn od wspomagania z nieszczelnej pompy lekko kapie-nie wiem czy to ma jakies znaczenie)
- na bagnecie i pod korkiem nie ma zadnego syfu i ładny kolorek oleju ( wymieniany w lutym)
-silnik wydaje sie suchy i bez zadnych wycieków
pewnie powiecie ze uszczelka pod głowica, ale ona była wymieniana w lutym ( czy to mozliwe zeby po ok 6-7 tys km padła znow? )ale jezeli płyn dostałby sie do silnika to pownien juz nie zyc albo byc jakis spadek mocy czy dziwna praca po poł roku.
od lutego wyszło mnie jakies 0.5 litra oleju i tyle samu płynu na 6-7 tys km.
i teraz nie wiem czy to naturalny ubytek czy cos sie dzieje

i 2 sprawa chcac przejsc z 2 na 3 i z 5 na 4 drązek jest blokowany i nie chce łatwo wyskoczyc na srodek - na luz idealnie w pionie tylko jest tak jak by blokowany. biegi wchadza gładko bez oporow tylko własnie jedyniena boki cos blokuje i jest to strasznie irytujace. przez lato było ok a teraz cos sie porobiło raz jest dobrze a raz jak chce wbic 3 z 2 to mi sie blokuje tak jak by miedzy 1 a 3 i musze szarpnac w prawo zeby potem wbic 3..

koledzy pomozcie. mam silnik 2.0 16v



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 15:07

Co do tego oleju co ci ubywa to napisz jaki masz olej wlany do silnika. Co do płynu to może korkiem ci trochę leci a jak samochód jest nagrzany to nawet tego nie zauważysz bo płyn szybko paruje.


SzalonyKoleś

dj_pjotras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:24
Lokalizacja: wysoka

Post autor: dj_pjotras » czw paź 18, 2007 15:13

olej mam mobil 10w-40 połsyntetyk.
to jak moge sprawdzic ten korek??



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 15:19

A ile masz przebiegu jak masz powyżej 160 tyś to trzeba by było lać już mineralny Ale to moja opinia. Te pół syntetyki i syntetyki lubią rozszczelnić silnik. A z tym korkem to go wyciągnij i sprawdz czy słychać jakiś dzwięk jak go wstrząsniesz jeśli tak to korek dobry jeśli nie to do wymiany.


SzalonyKoleś

dj_pjotras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:24
Lokalizacja: wysoka

Post autor: dj_pjotras » czw paź 18, 2007 15:42

no mam 176 tys. zobaczymy co z tego wyjdzie
rozumiem ze chodzi o korek od zbiorniczka wyrownawczego
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 15:52 przez dj_pjotras, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 18, 2007 15:54

Niepokoi cię pół litra oleju na 7 tys.? Bez przesady. O tym nawet nie warto myśleć tylko dokpić sobie litr na dolewki pomiędzy wymianami.
A gdzie znika płyn w końcu dojdziesz jak wyciek się powiększy. Właśnie w moim aucie od paru miesięcy zaczęló ubywać plynu i dopiero parę dni temu znalazłem wyciek z króćca bocznego głowicy. Generalnie jeśli czuć płynem pod maską przy gorącym silniku to wyciek jest na 100 procent, tylko może nie byc widać. Lokalizuj małe osady białawe lub zielonkawe - tam wycieka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dj_pjotras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:24
Lokalizacja: wysoka

Post autor: dj_pjotras » czw paź 18, 2007 16:21

no jezeli nie mam sie co martwic tym olejem to ok a płyn moze jakos znajde..

a co powiecie na ten drazek zmiany biegów?? jak ruszam nim w lewo i w prawo to czuc ze cos go blokuje <nie zawsze> i jak mocniej szarpne to wtedy przeskakuje. a biegi wchodza bez problemu w przod i tył.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości