Wymula przy przyśpieszaniu!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brejna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 21:10
Lokalizacja: Łobez zachodniopomorskie
Kontakt:

Wymula przy przyśpieszaniu!

Post autor: Brejna » czw paź 18, 2007 11:51

Witam,od pewnego czasu mój golf dziwnie sie zachowuje,gdy jade powoli i chce przyspieszyc zachowuje sie tak jak by mu brakowało paliwa,wciskając pedał gazu lekko wymula,przychamowuje i po chwili przyspiesza.Na wyzszych obrotach nie ma takiego problemu.Co jest przyczyna,zapchany filtr paliwa,czy cos z zapłonem? nie wiem od czego zaczac poszukiwania usterki?



MarcinWLKP

Re: Wymula przy przyśpieszaniu!

Post autor: MarcinWLKP » czw paź 18, 2007 11:56

Brejna pisze:Witam,od pewnego czasu mój golf dziwnie sie zachowuje,gdy jade powoli i chce przyspieszyc zachowuje sie tak jak by mu brakowało paliwa,wciskając pedał gazu lekko wymula,przychamowuje i po chwili przyspiesza.Na wyzszych obrotach nie ma takiego problemu.Co jest przyczyna,zapchany filtr paliwa,czy cos z zapłonem? nie wiem od czego zaczac poszukiwania usterki?
Przy zimnym czy przy rozgrzanym silniku? U mnie też się tak dzieje, ale tylko przy zimnym np gdy rano odpalam. Gdy już się rozgrzeje problem znika i później nawet gdy się z powrotem ochłodzi już się tak nie dzieje.



Awatar użytkownika
Brejna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 21:10
Lokalizacja: Łobez zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Brejna » czw paź 18, 2007 12:05

Raczej przy zimnym silniku! ale wczesniej tak nie było,mam tez problem z wolnymi obrotami,jak przyjezdzam z pracy i stawiam auto to ledwo co chodzi na wolnych,ale jak go zgasze i ponownie odpale chodzi idealnie!



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » czw paź 18, 2007 12:20

Brejna, najlepiej napisz jeszcze jaki masz silnik i na czym jeździsz (benzyna czy lpg) i niech się koledzy bardziej obeznani w temacie wypowiedzą



Awatar użytkownika
Brejna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 21:10
Lokalizacja: Łobez zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Brejna » czw paź 18, 2007 12:37

Mam golfa II z 91r 1,3 bezyne na pełnym wtrysku,nie wiem własnie jakie oznaczenie ma mój silnik !? bez instalacji lpg
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 12:38 przez Brejna, łącznie zmieniany 1 raz.



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 14:54

To masz taki sam silnik co jak oznaczenie silnika NZ.
A wracając do tematu to sprawdz jak wygląda kopułka i paleć rozdzielacza, świece kable czy nie mają przebicia najlepiej w nocy je sprawdzisz wtedy wydać czy iskry idą. Jeśli to będzie w porządku to przyczyna może być jeszcze inna. Zabrudzona przepustnica. Nie zaszkodzi sprawdzić filtr powietrza. To jest też częsta przyczyna że muli dostaje za mało powietrza. A jeszcze pytanko miałeś ostatnio zmieniany pasek rozrządu? Jeśli tak to może mechanik przestawił ci zapłon na kole wystarczy 1 ząbek a mulić już będzie.


SzalonyKoleś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości