Jakie sa objawy niewlasciwego ustawiania rozrzadu ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
spiochu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:22
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Jakie sa objawy niewlasciwego ustawiania rozrzadu ?

Post autor: spiochu » czw paź 18, 2007 10:35

Witam, pytanie jak w temacie czyli jakie sa objawy zlego ustawianie razrzadu, np. przestawienia go o 1 zab ?? Pod maska mam PF'a i jak pracuje slychac "cykanie" czy to moze byc przyczyna zlego ustawienia rozrzacu ( byly wymieniane hydrosztosy ) czy moze wytryski tak pracuja ? Prosze o wasze opinie i rady jak to sprawdzic ? Z gory dzieki, pozdo



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » czw paź 18, 2007 11:06

kiepskie przyspieszenie, kiepskie odpalanie, głosna praca silnika. a to że słyszysz cykanie to jak najbardziej mogą wtryski cykać


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw paź 18, 2007 12:21

spiochu, moze i mam inny silnik ale ja jak zakladalem pasek walnalem sie o 2 zabki, efekt ? nidgy nie cichnace popychacze, ale byl z tego inny plusik, bo w dolnym przedziale obrotów mial muła ze musialem zawsze 1 bieg wrzucac tam gdzie teraz ( po zmianie spokojnie na 2 pojade) ale w wyzszych obrotach szedl jak przecinak!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » czw paź 18, 2007 13:25

Te cykanie to 1 lub kilka popychaczy..


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw paź 18, 2007 14:36

Pali paliwko jak smok, nawet nie zauważysz a zbiornik pusty.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 18, 2007 16:00

Cykanie w digifancie to przede wszystkim praca wtryskiwaczy. Pamiętaj że to wtrysk niesekwencyjny i wszystkie 4 pracują jednocześnie. Jak masz dobre ucho zrób tak: dodaj gazu pociągająć linkę gazu przy wtrysku. Wzrosną obroty i częstotliwość cykania. Puść nagle linkę gazu, obroty spadną po chwileczce ale cykanie ustanie natychmiast (wtryskiwacze nie działają na "dobiegu"), przed dojściem do obrotów jałowych zaczną na ułamek sekundy cykać częściej i potem znowy w takt obrotów jałowych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spiochu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:22
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: spiochu » czw paź 18, 2007 16:45

dzieki za odp i podpowiedzi jak to sprawdzic, mam jeszcze jedno pytanko jak sprawdzic w PF'ie ( jakimi znakimi sie sugerowac i jak powinny sie zgrywac i byc ustawione ) znaki do ustawienia rozrzadu ? THX i PozdroVWka @ll
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 16:47 przez spiochu, łącznie zmieniany 1 raz.



asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

Post autor: asmodeusz29 » czw paź 18, 2007 23:16

40 zł ustawienie kata wtrysku nie wiem czy ci sie opłaca samemu to robic.U mnie nnie palił a jak zapalił to chmura dymu po ustawieniu około 40 minut to trwało samochód nie do poznania dwa lata mineło i nic sie złego nie dzieje



Awatar użytkownika
spiochu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:22
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: spiochu » pt paź 19, 2007 08:58

chetnie bym dal do jakiegos 'dobrego fachowca' zeby mi wszytsko po ustawial, ale niestaty w okolicy gdzie mieszkam takiego niema, sami 'gararzowcy' z klotimi i przecinakami :/ wiedz musze sobie sam radzic. PozdroVWka @ll i czekma na odp w sprawie mojego pytania



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt paź 19, 2007 12:24

spiochu, ja nie wiem czy Ci to cos pomoze, ale np u mnie rozrad sie ustawia nastepujaco,na kole zamachowym jest znak, ma on sie pokrywac ze znakiem na obudowie skrzyni, pozniej znaki na kole zebatym od paska rozrzadu tez maja sie pokrywac ( na kole masz napisane O. T. a miedzy literkami jest kreseczka, i ta kreseczka ma sie ppkrywac ze strzaleczka od obudowy paska rozrzadu, Takie polozenie czyli zero na kole zamachowym oraz znaczki i strzaleczka na tym plasticzku od rozrzadu powinny sie spotkac w co czwartym obrocie silnika, wiec ja na pooczatku Ci sie nie zgadzaja to sie nie przejmuj, wrzuc 4 bieg a nawt 5 i przepychaj auto za kazdym razem patrz czy jak widzisz ten znak na kole zamachowym to znaczki na kole rozrzadu sie pokrywaja.
Zostalo jeszcze ustawienie rozrzadu, no wiec jezeli te znaki wczesniejsze sa zgrane to zapłon powinien byc na PIERWSZYM cylindrze, zdejmujesz kopułke i sprawdzasz czy tak jest ( czy palec wskazuje styk połaczony kablem z pierwsza swieca ( cylindrem) patrzac od strony rozrzadu. Jezeli zdejszmiesz kopułke, zdejmiesz palec, pod palcem jest taka osłonka plastikowa, to powinienes ujrzec na obudowie aparatu taka kreseczke, na nia ma byc skierowany palec a lepiej jak srodek szerokosci palca. bo to jest oznaczenie pierwszego cylindra, albo jak kto woli znak do ustawienia rozrzadu :)
Jezeli cos Ci sie nie zgadza to musisz zdjac pasek, i wszystkim pokrecic tak zeby sie znaki zgadzaly , klucz 24 chyba i krecisz , wałkiem rozrzadu, wałem (albo pchasz auto na biegu) a zeby ustawic palec w kopułce na ta kreseczke to masz taki mały zebaty walek posredni przez ktory tez idzie pasek wiec go znajdziesz. Jak juz ustawisz znaki to zakladasz pasek uwazajac zeby Ci sie nic nie przestawiło i szerokiej drogi, aaa dla pewnosci jakz ałozysz juz pasek to przekrec kluczem silnik ,czy wszystko gra , czy nie bedziesz czuł oporów np zeby zawór sie nie spotykał z tłokiem> jezeli nie to odpalasz furke,pozostaje Ci jeszcze mala regulacja zapłonu, czyli krecisz w prawo zeby miminalnie przyspieszyc, a zeby przyspieszyc do benzyny , badz gazu to juz inna bajka i bez lampy stroboskopowej sie nie obedzie :) Moze to wszystkos wyglada jakos strasznie skomplikowanie , sorka za chaos , ale chcialem jak najwiecej przekazac a jestem na kacu i jeszcze nie wszystko łape. Jezeli bedziesz mial jakies pytania , wal na GG , chetnie pomoge,
1. Zero na kole zamachowym ( znak na kole pokrywa sie ze znakiem na obudowie skrzyni)
2. Znaki na kole rozrzadu maja sie pokrywac,( znak OT ma pokrywac sie ze strzaleczka na takim plasticzku od rozrzadu , on jest nad pokrywa zaworów,jak zdejmiesz ta wielka osłone na takie blaszki montowny)
3. Zapłon na pierwszy cylinder, czyli palec na kreseczke:) jak sie cos nie zgadza i nawet jak probujesz wyregulowac aparatem poluzowanym to musisz wyregulowac wałkiem posrednim.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 389 gości