brzęczenie przy odpalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bolero2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 20, 2007 02:05
Lokalizacja: wwa
Kontakt:

brzęczenie przy odpalaniu

Post autor: bolero2 » wt paź 16, 2007 00:43

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś może spotkał się z takim oto problemem w Golfie 5 1.6FSI. Przy odpalaniu na zimnym silniku, samochód brzęczy tak jakby był dieslem. Trwa to około 2, 3 sekundy max. Na ciepłym to się raczej nie zdarza. Czy to nie jest przypadkiem rozrusznik, czy trzeba to szybko naprawić?

I jeszcze jedna sprawa, czasami zdarza się że jedynka nie do końca wejdzie, w VW powiedzieli że to pewnie wina synchronizatora, ale autko ma przejechane 30tys. km. To jak to jest z tymi skrzyniami VW, bo to że w passatach nowych padają to wiem, ale w golfach? Auto jest z 2004 roku.

pozdrawiam



Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » wt paź 16, 2007 00:54

nie wydaje mi sie żeby to była wina rozrusznika,musisz jechać do aso i niech to sprawdzą,a ten golfik jest jeszcze na gwarancji?jak tak to niech ci lepiej naprawią tą skrzynie bo potem to może cię sporo kosztować.pozdrawiam.



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 16, 2007 07:32

nie wiem jak w benzynce bo juz nie pamiętam ale jak kolega ma dobry słuch to może słyszy zaworki (bo w dieslu) chwilę po odpaleniu zanim popychacze dostaną eleju ???

co do biegów to na zimnym w moim przypadku chaczą i nie jestem odosobniony tylko moje auto jest z 2000

tak na przyszłość to daj sobie spokój z ASO bo cię wkręcą na kasę - w tym są dobrzy nic poza tym - chyba że znasz mechanika z ASO i zrobi ci coś lub doradzi po godzinach to nagle się okazuje że naprawde super fachowcy - taka polityka firmy
Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2007 07:44 przez mg-maciek, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt paź 16, 2007 10:41

mg-maciek pisze:nie wiem jak w benzynce bo juz nie pamiętam ale jak kolega ma dobry słuch to może słyszy zaworki (bo w dieslu) chwilę po odpaleniu zanim popychacze dostaną eleju ???
Ovczywiście. Po odpaleniu grają samoregulatory zaworów i to właśnie jest ten dzwięk.

Jedynka w golfach zawsze sprawiała problemy dlaczego miało by być inaczej w mk.5?

PS. Synchronizator raczej nie jest zużyty w ASO nie mają racji raczej jest to problem zewnętrznego wodzika jakaś regulacja albo odkształcony któryś z elementów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 306 gości