Drzwi bez klamek?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pasha

Drzwi bez klamek?

Post autor: Pasha » ndz kwie 24, 2005 13:02

po obejrzeniu galerii vw spodobało mi sie rozwiązanie drzwi bez klamek.w moim golfie nie mam centralnego zamka,dlatego chciałbym sie dowiedziec,czy przerabianie drzwi ma sens.pozdrawiam!! :hmm:
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 12:53 przez Pasha, łącznie zmieniany 1 raz.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz kwie 24, 2005 13:23

do drzwi bez klamek mogą przyczepić się niebiescy i diagnosta na przeglądzie

potrzebne są siłowniki do zastąpienia klamki (otwarcie zatrzaśniętego zamka) oraz do uchylania drzwi, chyba że będziesz za krawędź drzwi je otwierał co jest mało praktyczne szczególnie zimą. Do tego potrzeba jeszcze jakąś centralkę (alarm) który będzie sterował tymi siłownikami. To drzwi kierowcy a pozostałe?? pozostaje tylko otwieranie od wewnątrz lub rozbudowa układu siłowników na każde drzwi. W pokazowym samochodzie to może jest fajne ale w autku do normalnego jeżdżenia to jest niepraktyczne



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » ndz kwie 24, 2005 14:08

To było fajne parę lat temu, teraz już nie ma rewelacji.
Więcej z tego powodu problemów niż kożyści. No i problem przy sprzedaży samochodu. Nie jestem przeciwnikiem przeróbek tuningowych, nawet tych radyklanych ale usówanie klamek jakoś do mnie nie przemawia.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz kwie 24, 2005 17:14

i zastanów się jak wejdziesz jeśli coś padnie w elektryce! A łapsy ci nie przepuszczą jak się kapną że nie masz klamek. Jeśli chcesz się bawić to załóż od audicy kasetowe.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz kwie 24, 2005 17:18

popieram AEMa.. lepiej kasetony niz bez :)


Obrazek

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz kwie 24, 2005 17:29

Quatro a ty biedaku na piechtę teraz dreptolisz?? A może niebieskiego odstawisz i będziesz hulać?


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz kwie 24, 2005 17:56

e tam dreptam ;) jak potrzeba fure to starego ruine biore ;) a co mam odstawic :?: :D


Obrazek

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » ndz kwie 24, 2005 18:09

jakis czas temu interesował mnie ten temat , rozmawiałem z diagnosta i powiedział ze nie ma problemu przy przegladzie , a jesli nie ma problemu przy przegladzie to i niebiescy moga sobie pogadac ....jesli chodzi o otwieranie to na kazde drzwi dajesz siłownik i tak jak sie robi otwoeranie klapy na przycisk , drzwi same odskocza , sa specjalne centralki do otwierania takich drzwi koszt to około 130 -150 zł taki najprostrzy (sa nawet 4 kanałowe na 4 dzwi kazde dzwi otwierane z pilota osobno ), ale schpdy sie zaczynaja w chwili gdy padnie akumulator lub gdy w zime przymarzna Ci drzwi do uszczelki , jedyne wyjscie to nosic ze soba łom zamiast klamki , mozna oczywiscie zastosowac jakis przełacznik ktory bedzie przełaczał w razie awarji na drugi akumulator lub inne zrodło ale z uszczelkami to chyba nic nie zrobisz wiec wiecej problemów niz zysków a i wyglad jush nikogo z nóg nie powali wiec radze sie zastanowic chyba ze lubisz utrudniac sobie zycie :) :pub: pozdrawiam



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz kwie 24, 2005 18:17

Quatro7 pisze:e tam dreptam ;) jak potrzeba fure to starego ruine biore ;) a co mam odstawic :?: :D
Pontiaka odbierz i odstaw na cacy! A napewno będziesz zauważony na ulicy no i w cpn! :rotfl:


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

calvin77

Post autor: calvin77 » ndz kwie 24, 2005 18:30

Jakis czas temu rownież myślałem o pozbyciu się klamek, ale skutecznie wyleczyłem się z tego pewnego zimowego poranka, kiedy to mój centralny zamek zbuntował się i musiałem od niepamiętnych czasów użyć kluczyka do otworzenia samochodu.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz kwie 24, 2005 18:47

AEM pisze:
Quatro7 pisze:e tam dreptam ;) jak potrzeba fure to starego ruine biore ;) a co mam odstawic :?: :D
Pontiaka odbierz i odstaw na cacy! A napewno będziesz zauważony na ulicy no i w cpn! :rotfl:
to nawet nie wiem czy jeszcze jeździ.. on od dawna stoi w krzakach... a fajny był... jakby go tak kupic wyremontować to super :D
i opłąty jeszcze duze za niego, w sumie takiei jak za VR6 :) tyle ze lubi wiecej wypic :)


Obrazek

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn kwie 25, 2005 18:06

Witaj pewnie moje autko widziałeś bez klameczek. A więc tak niebiescy się nie czepiają po tylu kontrolach bardzo im sie to podobało szczególnie stare pryki im chyba najbardziel sami sobie otwierali. Problemów rzadnych nawet w zimie autko trzymam pod chmurka. Miły widok ludzie ciagną za drzwi walą w nie a ty podchodzisz jeden przycisk i drzwi otwarte. Poprostu bajer wiele osób zastanawia się jak tam wejść. Polecam ci.


TUTENHAMON

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » pn kwie 25, 2005 18:50

TUTENHAMON pisze:Witaj pewnie moje autko widziałeś bez klameczek. A więc tak niebiescy się nie czepiają po tylu kontrolach bardzo im sie to podobało szczególnie stare pryki im chyba najbardziel sami sobie otwierali. Problemów rzadnych nawet w zimie autko trzymam pod chmurka. Miły widok ludzie ciagną za drzwi walą w nie a ty podchodzisz jeden przycisk i drzwi otwarte. Poprostu bajer wiele osób zastanawia się jak tam wejść. Polecam ci.
to moze powiedz mi jak ty to robisz ze wszystkim zamarza a Tobie nie ? czy to siłownik w jakis magiczny sposób działa na uszczelki ? :chytry: :kac:



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pn kwie 25, 2005 21:30

crash pisze:
TUTENHAMON pisze:Witaj pewnie moje autko widziałeś bez klameczek. A więc tak niebiescy się nie czepiają po tylu kontrolach bardzo im sie to podobało szczególnie stare pryki im chyba najbardziel sami sobie otwierali. Problemów rzadnych nawet w zimie autko trzymam pod chmurka. Miły widok ludzie ciagną za drzwi walą w nie a ty podchodzisz jeden przycisk i drzwi otwarte. Poprostu bajer wiele osób zastanawia się jak tam wejść. Polecam ci.
to moze powiedz mi jak ty to robisz ze wszystkim zamarza a Tobie nie ? czy to siłownik w jakis magiczny sposób działa na uszczelki ? :chytry: :kac:
może siłowniki od fadromy? :satan: :chytry:


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości