Olej znika ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qbap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 21:31
Lokalizacja: Ciechocinek

Olej znika ??

Post autor: qbap » ndz paź 14, 2007 16:27

Witam
Mój golf 2 z lpg palił do tej pory troche oleju czasami na zimno przykopci na niebiesko (ok 0.3 litra na 1000 km dolewalem ok raz na miesiac), nie ma zadnych wycieków . Co dziwne ostatnio sprawdzilem stan oleju i bylo juz min. dolalem kolo szklanki i poziom oleju zmienil sie bardzo niewiele a na 2 dzien znowu bylo minimum Co to moze byc-gdzie sie podziewa ten olej ??



Tomek MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 20:08
Lokalizacja: z woj. Łódzkiego

Post autor: Tomek MK2 » ndz paź 14, 2007 17:47

możliwe że spirnicza do skrzyni biegów


za szybki... ;-)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz paź 14, 2007 17:50

Tomek MK2 pisze:możliwe że spirnicza do skrzyni biegów
No chyba sobie zartujesz :))) Miedzy silnikiem a skrzynia jest przeciez sprzeglo, jak moze olej z silnika wycieknac do skrzyni. Niezle sie ubawilem :)))


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » ndz paź 14, 2007 17:54

moze uszczelniacze na zaworach polecialy albo uszczeleczka pod glowicą lub w najgorszym przypadku pierscianki ale ja osobiscie stawiam na uszczelniacze choc wypadalo by to dokladnie sprawdzic



qbap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 21:31
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: qbap » ndz paź 14, 2007 18:27

S1BART1 pisze:moze uszczelniacze na zaworach polecialy
Wydaje mi sie ze wtedy spalał by ten olej czyli golf by ostro kopcił a tak nie jest ... moge sie mylić :)



Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » ndz paź 14, 2007 20:16

qbap pisze:Witam
Mój golf 2 z lpg palił do tej pory troche oleju czasami na zimno przykopci na niebiesko (ok 0.3 litra na 1000 km dolewalem ok raz na miesiac)
sam napisales ze lekko przykapca
Jesli by ostro kopcil to spalalby 1l oleju na 1000km
Sugeruje Ci tylko co moze byc uszkodzone i obstawiam na uszczelniacze ale nieznam przebiegu ani histori tego autka wiec moge sie mylic



artbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 23, 2006 08:26
Lokalizacja: Grudziądz / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: artbi » ndz paź 14, 2007 20:18

ja stawiam na uszczelniacz wałka rozrządu, do puki nie położyłem sie pod samochodem też lałem olej jak głupi, myśląc że pali, okazało się, że pod osłoną rozrządu po kolektorze zapina out. Polecam to sprawdzić. Jak nie to to zrób gumki pod zaworów - w 80% to powinno pomóc.

pozdrawiam artbi



qbap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 21:31
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: qbap » sob paź 20, 2007 21:20

Witam dzis dolałem pol litra do silnika bo było minimum i stan sie podniusl tylko na 1/2 wskaznika czy to normalne bo wydaje mi sie ze zazwyczaj szklanka wystarczala ??
Sprawdzilem i wyciekow nie ma czyli to mozliwe ze to na tych uszczelniaczach tyle schodzi i spala ?



Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » sob paź 20, 2007 21:59

qbap pisze:dzis dolałem pol litra do silnika bo było minimum i stan sie podniusl tylko na 1/2 wskaznika czy to normalne
oczywiscie,ze tak. Od min do max jest chyba 1,5 czy 2 litry. To chyba ja mam zapchany silnik bo dolalem litr po 30 000 km :bigok: jak mi padla uszczelka pod pokrywa zaworow i lecialo ostro(uszczelke mialem w 5 kawalkach). Moze wlasnie leje Ci sie zpod uszczelki tam gdzie nie jest zamknieta czyli olej moze leciec gdzie jest pasek rozrzadu. Zdejmin oslone paska i zobacz czy w oleju nie jest.


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

qbap
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 21:31
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: qbap » sob paź 20, 2007 23:05

Jak juz mowilem nie ma zadnych wyciekow-sprawdzilem to ! od min do max jest 1 litr czyli to jednak jest w normie ale szybkosc ubywania oleju mi nie pasi bede musial zadziałac z tymi uszczelniaczami :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 20, 2007 23:19

bugalon pisze:No chyba sobie zartujesz :) )) Miedzy silnikiem a skrzynia jest przeciez sprzeglo, jak moze olej z silnika wycieknac do skrzyni. Niezle sie ubawilem :) ))
a o siemeringu od strony skrzyni slyszales ??troszke skrótu myslowego :) wiadomo ze do skrzyni sie nie naleje.
tomaszvw pisze:To chyba ja mam zapchany silnik bo dolalem litr po 30 000 km
a w miedzy czasie robiles wymiane oleju ? Mam nadzieje ze nie jezdziles 30 tys na jednym oleju :D

co do tematu to ja bym podejrzewał jezeli silnik jest suchy to znaczy z zadnego siemeringa sie nie leje to uszczelniacze 90% , bo moznaby jeszcze zrobic probe olejowa zeby wykluczyc pierscienie, ale ja bede sie upieral przy popychaczach:)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » ndz paź 21, 2007 14:05

guti pisze:Mam nadzieje ze nie jezdziles 30 tys na jednym oleju
Od wymiany zrobilem ok 30 000 dolalem 1l i juz smigam kolejna 10. Wymienialem nie caly rok temu to warto juz zmienic calkiem na nowy ? Olej na bagnecie wyglada calkiem jak nowy(prawie). W miare czysty klarowny a nie jakas czarna maz. Doradzasz wymiane ? Mam wlany castrol 15w40.


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 21, 2007 14:28

tomaszvw, kurde czlowieku olej wymienia sie co 10tys km..a jak sie zbliza zima to i lepiej wczesniej....a to ze on nie jest czarny to normalne, szczegolnie ze na gazie jezdzisz..to nigdy nie bedzie czarny, to nie diesel ze sie po paru tys robi czarny...wiec zmieniaj to i miej nadzieje, ze jak wymienisz to bedzie ok....pamietaj 10tys km i zmiana oleju...nie pozniej..!!



Awatar użytkownika
tomaszvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 14:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: tomaszvw » ndz paź 21, 2007 14:32

To faktycznie nie za wesolo . Cos mi sie ubzduralo,ze co 50tys trzeba zmieniac :grin: To w poniedzialek zmienie. Autko dostaje troche po dupie to trzymajmy kciuki,ze po wymianie nie posypie sie. :bigok:


Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości