Czy to moze byc wina rozrzadu ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Czy to moze byc wina rozrzadu ??

Post autor: RuncoR » ndz paź 14, 2007 03:17

Witam.

Jak zwykle mam problem z moim golfem. wczoraj wymienialem silnik w moim golfie bo stary bral olej. Silnik kupilem ze szrotu (mam 10 dniowa gwarancje) i nie mialem okazji go osluchac. Po wymianie rozrzadu uszczelki, przelozeniu osprzetu ze starego silnika i zamontowaniu "nowego" silnika odpalilem go z nadzieja ze nie bedzie kopcil jak stary. No i przyznam ze nie kopci, ale zato chodzi jak czolg :grrr: I tu pytanie do forumowiczow. czy to moze byc wina zle ustawionego rozrzadu albo zaplonu ??



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Post autor: maxgt » ndz paź 14, 2007 07:17

może byc,ale sprecyzuj bardzie to ze chodzi jak czołg,opisz bardziej co słychać, bo to niewiele mówi,zawory może i co to za silnik??



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » ndz paź 14, 2007 08:12

nom powiedz co masz za silnik :chytry:


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » ndz paź 14, 2007 10:09

jest to silnik 1.3 na gazniku. a chodzi jak by sie cos mialo zaraz w nim zmielic :/ trudno mi to dokladnie opisac :(


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz paź 14, 2007 10:39

RuncoR pisze:jest to silnik 1.3 na gazniku. a chodzi jak by sie cos mialo zaraz w nim zmielic :/ trudno mi to dokladnie opisac
Odpal i niech sie to porzadnie zagrzeje.
Mojego 1.8 ABS'a wstawial znajomy pozniej do mk3. U mnie silnik chodzil idealnie, pozniej przelezal ze 2 miesiace w krzakach ;) No i po wstawieniu do niego i 1-wszym odpaleniu bylo jak u Ciebie - glosny, popychacze graly i wogole miazga. Ale po wymieniae oleju i dobrym wygrzaniu silnika wszystko ucihclo..



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » ndz paź 14, 2007 13:03

a u mnie dalej klekocze :grrr: wygrzalem go ale jest to samo. A czy jak by byl rozrzad o zab czy dwa przestawiony to tez by tak chodzil ?? bo to ze jest glosny to wybaczam bo zauwazylem ze w rurze za katalizatorem mam dziury :( a dzisiaj jeszcze chcialem zaplon ustawic i nie wiem czemu ale stracilem wolne obroty :grrr: Juz powoli brakuje mi sil na tego golfa :cry:


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz paź 14, 2007 14:26

RuncoR pisze:Po wymianie rozrzadu uszczelki, przelozeniu osprzetu ze starego silnika i zamontowaniu "nowego" silnika odpalilem go z nadzieja ze nie bedzie kopcil jak stary
po pierwsze czegos nie kapuje, po wymianie jakiej uszczelki?? pod glowica?? wogole to jak ustawiales zaplon?? miales lampe?? sprawdziles czy rozrzad masz dobrze ustawiony?



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » ndz paź 14, 2007 22:42

Faktycznie zapomnialem dodac: uszczelke pod misa a zaplon ustawilem w-g poprzedniego silnika :grin: rozrzad ustawilem na znakach ale tak jak powiedzial mi zaprzyjazniony mechanik czyli oba znaki w dol (bo jak mialem na gornym kole w dol a na dolnym w gore to przy obkrecaniu kluczem juz sie zacilano) i da sie bez problemu krecic.

[ Dodano: 16 Paź 2007 10:40 ]
czy naprawde nikt nie jest mi w stanie odpowiedziec ?? Jesli naprawde nie to chociaz powiedzcie mi jak powinien byc ustawiony rozrzad.
Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2007 20:32 przez RuncoR, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości