Ponownie skrzynia i problemy z włączaniem biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kgregory
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 08, 2007 17:38
Lokalizacja: Sk-ce
Kontakt:

Ponownie skrzynia i problemy z włączaniem biegów

Post autor: kgregory » pt paź 12, 2007 21:26

Witam,

Podjąłem nierówną walkę z ciężko wchodzącymi biegami w mojej Borze 1,9 TDI. Wyczytałem juz całe archiwum odnośnie regulacji naciągu linek - magiczna nakrętka 13" :)
Regulowałem już w każdym kierunku i nadal jest to samo. Jak jest zimny to biegi pracują pięknie, a jak się rozgrzeje to 1 i 3 wchodzi ze strasznym oporem. Ściągałem tez mieszek od dźwigni szukając jakichś wytartych tulei i nic. Ale na wybieraku jest wyczuwalny luz. Mam nadzieję, że autor tego zdjęcia nie będzie miał mi za złe, że użyłem jego pikczera. Ale nie wiem jak to opisać. Chodzi mi o element wskazany duża zieloną strzałką.

Mam do Was pytanie - czy może to być przyczyną ciężko wchodzących biegów ? Czy ten element jest wymienilany i gdzie można go dostać ? Chcę jeszcze wymienić olej w skrzyni, samochód ma prawie 300 tys. km. Ale czy to pomoże ...
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
gregor

Obrazek

[ Dodano: 13 Paź 2007 19:49 ]
hm... Nikt nie wie. No nic, pozostaje mi dochodzenie do rozwiązania samodzielnie.
Wczoraj jeszcze raz regulowałem nakrętką 13" przesuwając niemal maksymalnie w stronę środka auta i jeszcze troszkę haczy 3 bieg. Jak dam chocby o 1 mm badziej do tyłu to zamiast 1 wchodzi wsteczny. Wydaje mi się, że jest to optimum i szukam dalej ...

Pozdrawiam,
Gregor
Ostatnio zmieniony pt paź 12, 2007 21:28 przez kgregory, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn paź 15, 2007 20:39

Ja zmienialem ostatnio olej w skrzyni i biegi wchodz lepiej. Na stacji powiedzieli mi ze olej wymienia sie co 100 tys.
Wydaje mi sie ze nie jest to wuna regylacji skoro inaczej biegi wchodza na zimnym a inaczej na cieplym silniku



Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Nodle » pn paź 15, 2007 20:45

a moze to wina sprzęgła a nie skrzyni?

może masz zapowietrzony układ/pompke sprzęgła? ja tak miałem i biegi wchodziły tragicznie (pedał sprzęgła lekko opadł) - odpowietrzenie sprzegla rozwiązało problem na jakiś czas.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości