rdza ( korozja) vw bora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

WitekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 11, 2007 17:13
Lokalizacja: świętoszów

rdza ( korozja) vw bora

Post autor: WitekP » czw paź 11, 2007 17:37

Witam. Chce kupić vw Bore 1,9 TDI 115KM. Wczoraj oglondałem 2001r i na randzie dachu nad przednią szybą zobaczyłem rdzę. Mam pytanie czy te auta mają ocynkowaną blachę, jak się trzyma wnich blacha? Poprostu może to był tylko przypadek jeden na tysiąc. Na co zwrucić uwagę i co sądzicie otym silniku i blacharce?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 11, 2007 17:59

skoro zauwazyłes juz rdzę daruj sobie poprostu sobie odpuśc musiał mieć nie złego dzwona a i bez dachowania się nie obeszło



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » czw paź 11, 2007 18:08

wszystkie auta z rodziny mkIV mialy ocynkowana blache. jesli ma rdze to faktycznie tak jak mowi dziejo odpusc sobie bo pewnie jest samochod po dzwonie.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » czw paź 11, 2007 18:12

Albo fachmani zmieniali szybę i nie zabezpieczyli przed korozją :helm:



Awatar użytkownika
dar3k_
Forum Master
Forum Master
Posty: 1052
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 10:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dar3k_ » czw paź 11, 2007 19:03

raczej na 100% byl ten element malowany drugi raz czyli autko mialo jakies przejscia...


Było MK4 GTI 2.3 V5 150PS

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw paź 11, 2007 22:40

A może ktoś mie oświecić, jak to jest z tą rdzą w golfach - mam golfa mkII rocznik '90 - kiedyś był uderzony w prawy bok. I właściwie rdza występuje tylko tam, gdzie był uderzony. Jest jeszcze kilka drobnych ognisk, ale to na skutek odprysku lakieru od kamyków itp. Widziałem golfa mkII, ten sam rocznik, wiem, że na pewno nie był bity - na podwoziu zero rdzy. A blachy przecież nie były tam ocynkowane. Właściwie to dochodzę do wniosku, że w golfach mkII rdzewieje tylko "samo z siebie" połączenie blach pasa tylnego z bokami (na dole, pod zderzakiem) i czasami rdza pojawia się wokół wlewu paliwa - to wszystko. Biorac pod uwagę wiek tych aut, myślę, że to całkiem nieźle. Za to słyszałem, że mkIII rdzewieje dużo szybciej. MkIV był już ocynkowany, więc zabezpieczenie lepsze. Jak to jest, że mkII nie rdzewieje?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » czw paź 11, 2007 23:02

na przykladzie poczciwego MALUSZKA: dlaczego ELEGANTY 4-5 letnie juz rdzewialy?? gdzie np starszy model "p" majacy drugie tyle nie ?? A bo zrobili je z gorszej blachy. Na ogrodzie stoi u mnie maluszek z 89 r co prawda progi byly wymieniane na nowe i zrobiono kilka zaprawek ale jest on o wiele w lepszym stanie niz byl moj MALCZAN z 95 r EL ktory to byl taki skorodowany jakby stal w wodzie.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości