Problemy z kierunkowskazami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rebelka

Problemy z kierunkowskazami

Post autor: Rebelka » sob kwie 23, 2005 11:07

Witam.
Prosze o porade w sprawie kierunkowskazów. Zawieszają się, a właściwie nie działają (po włączeniu dioda pali się stale a kierunki nie). Prawdopodobnie poszedł przerywacz albo jakiś bezpiecznik. Jeśli ktoś ma to proszę o rozpiskę (najlepiej z rysunkiem) bezpieczników i przekaźników do golfa II TD z 1992.Pilne!
Proszę również o sugestie co jeszcze należałoby sprawdzić.
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 27, 2007 08:44 przez Rebelka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob kwie 23, 2005 11:18

gdybyś uzył opcji szukaj na forum to juz byś wiedział i nie pisał ze to pilne, postów o bezpiecznikach i przekaznikach w formie obrazków z rozpiską było multum!!! zresztą rozpiska jest nawet w poradach na stronie!

co do problemu to jak sprawdzisz to o co pytasz to napisz co to było.
pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » sob kwie 23, 2005 13:02

Mam tak samo. jak wlacze kierunek to dioda swieci a kierunkowstazy nie swiece ale jak podciagne delikatnie jakbym wlaczal dlugie to zaczynaja funkcjownowac. mi sie wydaje ze przerywacz szwankuje i trzeba go wymieniec. watpie ze to bezpieczniki. sprobuj tez delikatnie podciagnac wajche i zobacz co sie dzieje.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz kwie 24, 2005 17:45

4maly pisze:Mam tak samo. jak wlacze kierunek to dioda swieci a kierunkowstazy nie swiece ale jak podciagne delikatnie jakbym wlaczal dlugie to zaczynaja funkcjownowac. mi sie wydaje ze przerywacz szwankuje i trzeba go wymieniec. watpie ze to bezpieczniki. sprobuj tez delikatnie podciagnac wajche i zobacz co sie dzieje.
skoro pociągasz wajche i zaczynają pracować to wajcha leży - znaczy przełącznik kierunkowskazów nie kontaktuje.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: Problemy z kierunkowskazami w [golf II TD'92]

Post autor: zielu » ndz kwie 24, 2005 17:59

Rebelka pisze:Witam.
Prosze o porade w sprawie kierunkowskazów. Zawieszają się, a właściwie nie działają (po włączeniu dioda pali się stale a kierunki nie). Prawdopodobnie poszedł przerywacz albo jakiś bezpiecznik. Jeśli ktoś ma to proszę o rozpiskę (najlepiej z rysunkiem) bezpieczników i przekaźników do golfa II TD z 1992.Pilne!
Proszę również o sugestie co jeszcze należałoby sprawdzić.
Dzięki :)
a przerabiałęś mzoe rpzełaczniki jakoś :?: na inne podświetlanie czy cos


Obrazek

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » ndz kwie 24, 2005 18:15

Witam
Miałem ten sam problem jakis czas temu, więc skoro jestem elekoronikiem-automatykiem to taki problem w moim Golfiku to nie problem. Juz opisuje jak co po koleji. A więc zaczynamy od szukania przerywacza w skrzynce bezpiecznikowej. Najprościej ja otworzyć i znaleźć przerywacz "na słuch" :hmm: , ewentualnie na wyczucie tzn.: złapac ręką za przerywacz który wydaje sie nam że klika jak przełaczymy manetką. Po zlokalizowaniu nalezy takowy rozebrać, tzn.: wyjąć z obudowy i porządnie przelutować (poprawić) luty na ścieżkach. Szczegolnie tam gdzie są wlutowane nózki od elementów elektronicznych. To w większości przez tzw. zimne luty jest taki objaw jak pisze kolega wyżej. Tak więc robotki na 15min. i po kłopocie. Jak byście mieli jakieś problemy związane z elektroniką-elektryką w aucie i nietylko to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Rebelka

Post autor: Rebelka » pt kwie 29, 2005 13:55

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Autko juz w miare sprawne. Relacja z tego co zrobilam: Sprawdzenie żarówek-ok, sprawdzenie napiecia jakie dochodzi do kierunków - ok, znalezienie przerywacza - na sluch nie dalo, bo nie kontaktowal, ale znalazlam. Otwarcie przerywacza i znalezienie czy nie ma suchych lutow (chyba tak sie pisze :)). Przerywacz jest w stanie dobrym, ale po wlozeniu do skrzynki bezp. okazalo sie ze problem lezy po drugiej stronie :( Od strony kabli dochodzacych od wewnatrz. A to gorzej, bo tam chaos sie dzieje. Na razie mam rozwiazanie tymczasowe - przerywacz przy pewnym polozeniu dziala, no i na razie dziala. Najwazniejsze ze przyczyna zdiagnozowana :)
A dla tych co odsylali mnie do szukalki - szukalam, ale jak sie siedzi na GPRS'sie ta inwestycja wychodzi dosc drogo - dokladne rysunki byly ale do golfa III, do mojego znalazlam 3 rozne rozpiski :D Pozdr.4all Rebelka



Rebelka

Post autor: Rebelka » pt kwie 29, 2005 13:57

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Autko juz w miare sprawne. Relacja z tego co zrobilam: Sprawdzenie żarówek-ok, sprawdzenie napiecia jakie dochodzi do kierunków - ok, znalezienie przerywacza - na sluch nie dalo, bo nie kontaktowal, ale znalazlam. Otwarcie przerywacza i znalezienie czy nie ma suchych lutow (chyba tak sie pisze :)). Przerywacz jest w stanie dobrym, ale po wlozeniu do skrzynki bezp. okazalo sie ze problem lezy po drugiej stronie :( Od strony kabli dochodzacych od wewnatrz. A to gorzej, bo tam chaos sie dzieje. Na razie mam rozwiazanie tymczasowe - przerywacz przy pewnym polozeniu dziala, no i na razie dziala. Najwazniejsze ze przyczyna zdiagnozowana :)
A dla tych co odsylali mnie do szukalki - szukalam, ale jak sie siedzi na GPRS'sie ta inwestycja wychodzi dosc drogo - dokladne rysunki byly ale do golfa III, do mojego znalazlam 3 rozne rozpiski :D Pozdr.4all Rebelka



jasioo74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:31
Lokalizacja: od znajomych

Post autor: jasioo74 » pt kwie 14, 2006 10:54

Mam problemik z kierunkowskazami w VW Golf III. Prawe działają poprawnie natomiast jak przełączę na lewe to przerywacz tyka z większą częstotliwością - to prawidłowy obiaw w przypadku gdy jedna z żarówek przepali się ALE ŻADNA NIE JEST PRZEPALONA. WSZYSTKIE ŚWIECĄ. Jak tę usterkę usunąć? Proszę o pomoc.neo25-pk,



Awatar użytkownika
kiciak1488
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:44
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

problemik z kierunkami

Post autor: kiciak1488 » śr wrz 26, 2007 19:55

czy zna ktoś rozwiązanie na taki problem, dziś podpielem radio i przestały mi działać kierunki tzn dioda na desce leciutko świeci kiedy włączam kierunek na desce dioda świeci a kierunki na zewnątrz nie działają, włączając awaryjne działają i z przerywaczem i na zewnatrz,w tym miejscu na radio nie ma żadnych kabli które mogły by zrobić zwarcie, kiedy wymontowałem stare radio ( kilka dni wcześniej) tez był taki problem tyle ze minął po kilku godzinach, szukalem podobnej usterki na forum ale nie znalazlem :(.



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » śr wrz 26, 2007 23:49

Nie piszesz jaki to golf jeśli to Golf II to sprawdź złącze na wyłączniku awaryjnych jest ono blisko radia i mogło się zruszyć



Awatar użytkownika
kiciak1488
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:44
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: kiciak1488 » pt wrz 28, 2007 19:27

no juz jest ok i bylo tak jak kolega napisal czyli se rozlaczylo pod przyciskiem od awaryjnych a jaki to golf to mialem w swoim profilu (ale nastepnym razem sie poprawie i bede pisal jeszcze w postach) Dzieki, pozdrawiam



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » pt wrz 28, 2007 23:04

Rzeczywiście, jest jakos mi umknęło ale najważniejsze że problem rozwiązany
Ostatnio zmieniony pt wrz 28, 2007 23:06 przez hasiek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ShillieN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 09, 2007 10:53
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: ShillieN » pt lis 09, 2007 11:04

4maly pisze:Mam tak samo. jak wlacze kierunek to dioda swieci a kierunkowstazy nie swiece ale jak podciagne delikatnie jakbym wlaczal dlugie to zaczynaja funkcjownowac. mi sie wydaje ze przerywacz szwankuje i trzeba go wymieniec. watpie ze to bezpieczniki. sprobuj tez delikatnie podciagnac wajche i zobacz co sie dzieje.
Witam
Ja mam ten sam problem ale tylko z prawym kierunkiem, z tego co tu wyczytalem to jzu wiem mniej wiecej co mam zrobic ale nie wiem jak sie do tego zabrac, gdzie jest ten przekaznik i jak sie do niego dostac?? Mam zdjac kierownice czy jak
Sorka ale jestem troche zielony


"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich...kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie..."

- Friedrich Nietzsche

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości