Dziwny dźwięk przy odpalaniu...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Dziwny dźwięk przy odpalaniu...

Post autor: upel » śr paź 10, 2007 13:40

Witam serdecznie....
Mam takie pytanie odnośnie dźwięku przy odpalaniu, gdyż wszystko jest ok, samochód odpala zawsze i problemu nie ma. Jest tylko takie "ale", że gdy samochód postoi 4 godziny czy tam dłużej to jak odpalam to słyszę zaraz po tym jak silnik odpali taki dźwięk "ghhhyyy", tak przez około 1 sekundę. Coś w rodzaju jakbym za długo trzymał przekręcony klucz w stacyjce, ale tak nie jest. Gdy jest ciepły silnik i np. często odpalam podjeżdżając pod sklep i często wysiadając i wsiadając przez to często odpalając samochód to po kilku razach już tego dźwięku nie ma...
Nie wiem czy to coś z rozrusznikiem nie tak czy coś innego.... jak na razie problemu z tym, żeby odpalił nie było, ale przez to może kiedyś taki problem być, a chciałbym go uniknąć. Nie ma tu znaczeniu, czy odpalam go na luzie czy biegu i z wciśniętym sprzęgłem czy nie, ale w sumie zawsze odpalam go na luzie z wciśniętym sprzęgłem...

Proszę o jakieś porady.... :pub:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr paź 10, 2007 13:50

chyba Ci się bendix (czy jakoś tak się to nazywa) wiesza. Nie jest to wielki problem podjedz do mechanika to Ci rozbierze rozrusznik i zobaczy co i jak


Obrazek

Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » śr paź 10, 2007 15:02

jakbys sam sie za to brał.... to uważaj, bo w motorach tj. ABS ... trza podłozyc cos pod silnik...zanim wyjmiesz ostatnią szpilke bo inaczej motor Ci opadnie a potem cieżko jest przy zakładaniu trafić ze szpilką w gwint zeby to na nowo skręcić... takze troche roboty jest ... Ale to taka moja prywatna uwaga.. bo sam zmieniałem u siebie bendix wraz z bieżnią.. i jak mi silnik opadł po wyłozeniu rozrusznika... to szlak mnie tarfiał. i potem godzine sie meczyłem zeby trafić na gwint przy montowaniu rozrusznika. :pub:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr paź 10, 2007 15:42

Czyli jednak przypuszczacie też, że to jest bendix w rozruszniku i raczej nic innego?? To tak zapytam, czy to może paść kiedyś tak, że nie odpalę Golfika?, można trochę jeszcze pojeździć na tym czy nie bardzo i lepiej sie za to zabrać? A tak w ogóle nie wiecie mniej więcej ile może kosztować taka impreza u mechanika? :chytry:
Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc :bigok:

Od 6 miesięcy mam Golfika III, 1.4 benzyna, z 94 roku (błękit metalik) i widzę, że Golfiści się jakoś łączą fajnie tutaj na tym forum i zawsze ktoś coś pomoże :) dzięki :bigok:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr paź 10, 2007 15:57

czy to może całkiem paść?? Tzn. pewnego razu możesz przekręcić kluczyk i usłyszeć tylko taki coś jak "pyk" i nie obróci rozrusznikiem ale do tego to daleka droga a co do ceny to musisz popytać u siebie w miejscowości ile by to kosztowało ale sądze że nie będzie to droga impreza, myśle że w 200zł powinna się zamknąć.

Z tego co teraz przeglądam allegro to rozrusznik można kupić za 200zł
Ostatnio zmieniony śr paź 10, 2007 16:11 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt lis 23, 2007 20:01

No i już wszystko zrobione... :) tak jak mówiliście, to był bendix w rozruszniku, a przy okazji wymienił mi gościu szczotki w alternatorze i śmiga aż miło i ładnie odpala :bigok:
Dobrze, że dłużej nie czekałem, bo gorzej by było... za wszystko zapłaciłem 150 zł :bajer: .


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości