Stopily mi sie kable...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patrolek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 16, 2007 09:39
Lokalizacja: 3miasto

Stopily mi sie kable...

Post autor: patrolek20 » sob paź 06, 2007 18:48

Witam ostatnio po dosc ostrej jezdzie juz podjezdzam pod dom i nagle z nawiewow PELNO DYMU odrazu czuc ze kable sie topily.... No to wiec na drugi dzien jak bylo jasno to zdiolem plastiki i widze ze kabel od stacyjki co idzie taki Brazowy jest caly potopiony. wyciagam radio i kosci od radia byly sklejone :( Ogolnie kabel teraz jest bez izolacji zadnej. Wsumie reszta kabli jest ok tylko ten jeden BRAZOWY jest calay pojarany. :( I co teraz zrobic? I jak to wymienic?? BO z tego co widzialem to ten kable idzie z cala wiazka kabli wiec niewiem czy sie nie potopily tez inne :(. Wymienic cala elektryke? czy jak bo nie mam zielonego pojecia. I kto by mi to mogl zrobic z okolic trojmiasta. SILNIK ABF.


Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 06, 2007 19:13

Musisz to zrobić dokładnie, sam lub e elektryka. Trzeba wyjąć skrzynke bezpieczników i dokładnie zweryfikować nie tylko tą spaloną wiązkę ale wszystkie. Jeśli stwierdzisz że faktycznie tylko ten jeden kabel i kostka od drugiej strony jest dobra to wiązkę zreanimujesz, od strony radai załozysz nowe kostki ISO łatwe do dsotania.
Ale musi być jakaś przyczyna takiego pożaru, wygląda ze coś spartolone było z instalką, bo powinien jakiś bezpiecznik zadziałać. A kabel brązowy jest od masy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

patrolek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 16, 2007 09:39
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: patrolek20 » sob paź 06, 2007 19:39

Aha w poniedzialek podjade do elektryka. A w najgorszym wypadku wymiana calej elektryki sa to duze koszta?? Moze jakies przyblizone ceny wymiany? (calosci)



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » sob paź 06, 2007 19:48

patrolek20 pisze:Aha w poniedzialek podjade do elektryka. A w najgorszym wypadku wymiana calej elektryki sa to duze koszta?? Moze jakies przyblizone ceny wymiany? (calosci)
nowa w ASO 1000 zl
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2007 19:49 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



patrolek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 16, 2007 09:39
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: patrolek20 » ndz paź 07, 2007 13:52

1000ZŁ za cala elektryke w ASO ? No to jeszcze nie jest tak zle. A z kat wiesz ze 1tys? Troche mi sie niechce wiezyc ale podjade jutro do ASO :)



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » ndz paź 07, 2007 14:19

patrolek20 pisze:1000ZŁ za cala elektryke w ASO ? No to jeszcze nie jest tak zle. A z kat wiesz ze 1tys? Troche mi sie niechce wiezyc ale podjade jutro do ASO :)
kiedys przez przypadek grzebalem w etce i spojrzalem na cene do swojego GTI to nie jest cena za cala elektryke tylko za wiazke silnika

ale najtaniej to szukac na szrotach ewentualnie na allegro
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2007 14:20 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » ndz paź 07, 2007 22:32

Pytałem w ASO o cenę wiązki pokrywy bagażnika do Audi. Jest tam trzy kable na krzyż i kosztuje to 650 zł więc myślę ze to 1000 zł to tylko za tą jedną wiązkę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości