pokrętło w panelu nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

pokrętło w panelu nawiewu

Post autor: rhl » sob paź 06, 2007 18:43

vwgolf.pl/porady/oswietleniemk3/IM00099550.jpg

a wiec sa jak widac tam te plastikowe jakby to nazwac:D slimaki :D

no i wlasnie u mnie te po prawej stronie panelu nawiewu sluzace do tego by wybrac gdzie nawiew ma byc skierowany

ten co przymontowany jest do scianki panelu czyli ten co nim krecimy to przekrecil mi sie pewnego dnia i teraz jak widzisz jest tam taki rowek tak jakby na tym dolnym slimaku i on wlasnie - ten rowek blokuje mi polozenie tego slimaka co nim krecimy i nie mam pomyslu jak to przekrecic by wrocic na jego dobre miejsce.Obrazek
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2007 18:45 przez rhl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » sob paź 06, 2007 23:13

Mogę zrobić niedługo fotę, w jakim położeniu tego jajka jest na jakim nawiewie i jak leży linka (jeśli to coś pomoże i chcesz) bo właśnie kupiłem żaróweczkę do tego podświetlenia i na oko jak wczoraj rozbierałem by obczaić czemu ciemno - mam identiko kasetę. Daj znać. Rzucę też okiem na ten mechanizm... pokrętło stoi Ci na amen???



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz paź 07, 2007 00:16

ale ten ślimak - blokada to koszt 10-pln na giełdzie... jeśli jest rowek to poświęc parę pln... a ułożenie to powinno być 2:1:3 = co drugi ząbek od lewej patrząc w prawą strone od wewnątrz

pzdr
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2007 00:23 przez Johny1984, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » ndz paź 07, 2007 15:23

wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt że to kółeczko z tym rowkiem właśnie nieco ma "luzu", w związku z czym pokrętłem mogę sobie teraz kręcić a i tak styczności nie ma - tylko nie rozbierałem tego nigdy i nie wiem jak osadzone jest właśnie to kółko z rowkiem, czy da się go jakoś "usztywnić" Bo tak już wszystko wiem, że jest ok - siedziałem prawie do 3 rano i walczyłem :helm:



Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mniamek » pn paź 22, 2007 12:49

Też tak miałem - wymieniłem cały panel ( bo nie widziałem jak wymontować pokrętło). Ogólnie można to przekręcić na siłę z powrotem - czyli srubokręt pod pionowe kółko i przesunąć, ale efekt będzie kiepski, bo po 1-2 ustawieniach znów ci się przekręci tak, że np. będziesz miał nawiew tylko na twarz i na nogi, a na szybę już nie.
Żeby było śmieszniej - nowy panel nie chodzi już gładko, ale chodzi. Natomiast stary po zdjęciu cięgien - chodzi jak żyleta.

Wniosek jest jeden - coś blokuje cięgno na dole. Dwa pozostałe chodzą, a to jedno - od nawiewu na szybę - chodzi ciężko. Jeśli to analogiczny problem to musisz sięgnąć pod spód zanim zaczniesz się siłować i rozwalisz całkiem ząbki.
Ja już chyba nie mam sił się z tym męczyć, zreszta w lecie ustawiam na twarz (klima) a w zimę na szybę :)



Awatar użytkownika
loverboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:08
Lokalizacja: WA
Kontakt:

Post autor: loverboy » pn paź 22, 2007 13:14

Mniamek pisze:Też tak miałem - wymieniłem cały panel ( bo nie widziałem jak wymontować pokrętło). Ogólnie można to przekręcić na siłę z powrotem - czyli srubokręt pod pionowe kółko i przesunąć, ale efekt będzie kiepski, bo po 1-2 ustawieniach znów ci się przekręci tak, że np. będziesz miał nawiew tylko na twarz i na nogi, a na szybę już nie.
Żeby było śmieszniej - nowy panel nie chodzi już gładko, ale chodzi. Natomiast stary po zdjęciu cięgien - chodzi jak żyleta.

Wniosek jest jeden - coś blokuje cięgno na dole. Dwa pozostałe chodzą, a to jedno - od nawiewu na szybę - chodzi ciężko. Jeśli to analogiczny problem to musisz sięgnąć pod spód zanim zaczniesz się siłować i rozwalisz całkiem ząbki.
Ja już chyba nie mam sił się z tym męczyć, zreszta w lecie ustawiam na twarz (klima) a w zimę na szybę :)

Też tak miałem z pokrętłem od miejsca nadmuchu (ten z prawej). Ponoć to częste uszkodzenie. U mnie się wyłamał bolec trzymający poziomą zębatkę i podejrzewam że u ciebie jest to samo. Koszt drugiego panelu na allegro to 70zł.
nie ma co sie bawić w naprawę bo i tak po pewnym czasie sie rozleci.
Przed wymianą psiknij wd 40 żeby lżej chodziły linki


Kupię zadbanego Volkswagena TDI 110 PS Z Warszawy lub okolic, cena do 12,5 tyś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 256 gości