Gleba czy nie gleba ? oto jest pytanie !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Gleba czy nie gleba ? oto jest pytanie !

Post autor: RuncoR » sob paź 06, 2007 15:52

Witam :)

Dawno mnie tu nie było bo nie miałem pieniedzy na mojego golfa ale teraz juz powoli sie dorabiam i mam pytanie do wszystkich, zarówno tych ktorzy maja twarde obnizone zawieszenie jak i do tych ktorzy maja seryjne.

Niedlugo bede wymienial zawieszenie (wszystkie amorki i sprezyny) i nie wiem jakie kupic bo szczeze mowiac chcial bym zeby ladnie wygladal (chyba wszyscy sie zgodza ze golf II z gleba wyglada calkiem przyjemnie) ale i na komforcie mi zalezy bo jednak trzeba przyznac ze polskie drogi ....... moze lepiej o nich nie mowmy bo wszyscy wiedza jakie sa :)

Wiec jak panie i panowie, co mi radzicie ?? (nigdy nie jezdzilem autem z gleba :( )



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob paź 06, 2007 15:57

ZERO gleby szkoda kasy na nasze drogi , może za 100 LAT to tak!!!!!



pawel32n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 08, 2007 09:01
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: pawel32n » sob paź 06, 2007 17:12

Ja miałem glebę przez 2 lata i plusy takie że super trzyma się w zakrętach a tak naprawdę nie nadaję się na polskie drogi, wisisz na każdym krawężniku, tłucze niemiłosiernie, wszystkie plastiki trzeszczą, no i podłoga w stanie tragicznym. U mnie wypchało korki w podłodze, lub jeżeli koło korka się zgieła blacha do środka ciekła woda. Właśnie jestem świeżo po robieniu podłogi i wiem jedno - nigdy więcej gleby.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz paź 07, 2007 00:59

miałem glebę -40
i stwierdziłem że na nasze drogi gleba się nienadaje
pare razy na koleinach wadziłem podłogą
trzęsło niemiłosiernie
i znów wróciłem do standardowego zawieszenia
zakręty pokonuję wolniej ale dużo lepiej i przyjemniej jeżdzi się na prostych i lekkich łukach
jeśli sporo jeżdzisz zostaw serię
wiem dużo ładniej wyglada gofer zglebiony
ale o wiele przyjemniej jest na seryjnym zawiasie


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz paź 07, 2007 01:14

mam w swoim golfiku glebe 40mm, bardzo fajnie mi sie tak jezdzi. wszyscy mowia abym go podniosl ale ja tego nie zrobie :green_fuck: bardzo mi sie tak podoba i chyba bede go jeszcze bardziej obnizal. mysle nad -60mm :D



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 07, 2007 07:11

powiem tak..nagrzalem sie jak glupi po przeczytaniu kilku postow..ale naszczescie pare madrzejszych osob mnie ostudzilo....jak zalozysz krotsze springi to seryjne amory nowki sztuki po niecalym roku Ci padna..juz nie mowie o sworzniach...albo o calych wachaczach...nie wiem czy u Ciebie sa, ale lacznniki stabilazora rowniez sie szybko wysypuja...a jak zalozysz krotsze amory(bardzo droga sprawa jesli mowimy o nowych) to bedzie woz drabiniasty, gdybym mial druga fure to bym ja obnizal, ale sluzylaby mi tylko do lansu..hehe :bigok: bo do jazdy na codzien sie to nie nadaje...wydaj ta kase na jakies porzadne amorki kayaby albo bilsteina i sie bedzie konkret trzymal..a za cene springow i zalozenia ich mozna kupic fajne fele..ja tak zrobilem i wyglada duzo lepiej..



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » ndz paź 07, 2007 07:56

Przeciez -40 to zadna gleba.U mnie pod prog telefonu nie wsadze.No co Wy Panowie przeciez Golfy GT/GTI byly w serii nizej o 3.5cm jesli sie nie myle,I mi to w niczym nie przeszkadzalo teraz mam zawias chyba -80/-60 i spokojnie smigam.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz paź 07, 2007 08:25

$iwy pisze:Panowie przeciez Golfy GT/GTI byly w serii nizej o 3.5cm jesli sie nie myle,I mi to w niczym nie przeszkadzalo teraz mam zawias chyba -80/-60 i spokojnie smigam.
golfy gt mialy -10 a gti -20 a vr6 -30. Ja z\jezdze 60/40 i jest ok



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 07, 2007 08:30

Marioo, nie wiem skad macie takie info ze GT byly nizsze o 10mm..bo jak dzwonie do sklepow i sie pytam czy o amory czy o springi do GT to mowia ze to sa normane do silnika 1.8..takze juz sam nie wiem co jest z tymi czesciami..



Sly108
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt gru 20, 2005 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Sly108 » ndz paź 07, 2007 12:49

GTI seryjnie napewno miały niższą zawieche. Dokładnie to już nie pamiętam o ile. Aco do gleby to ja mam obniżone i twarde zawieszenie w moim MK2 i to prawda że na nasze drogi to nie zbyt komfortowe zawieszenie. Na dziurach (których u nas niestety pełno) auto sie poprostu tłucze ale w zakrętach trzyma sie jak żadne. Jeżdze tak już ponad 2 lata i nie nażekam. Nie zamienił bym jak narazie zawiechy na seryjną.



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » ndz paź 07, 2007 16:15

Widze ze sporo osob odpisało ale niestety widze ze raczej wszyscy mi odradzaja glebe, czyli juz wiem ze amortyzatory kupie seryjne najprawdopodobniej KAYBA i jedyne co to springi -40/-40 ale to jeszcze zostanie do przemyslenia (musze na nastepna wyplate poczekac :()


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » ndz paź 07, 2007 21:22

gleba 40/40 to poprawi wygłąd i można bez problemu jeżdzić, ja na takiej glebie jeżdziłem w zimie i spoko nie uhaczałem, czasami jak była większa bryła to hokejem zderzaka (szeroki zderzak i szeroki hokej), teraz mam skręcone dużo niżej na gwincie i śmigam na codzień czasem zaryję hokejem ale ogólnie bajerka, jak chcesz to sobie pooglądaj fitki mojego golfika jak siedzi teraz, pozdrawiam :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości