nieprzyjemny zapach z nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kuba_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 00:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nieprzyjemny zapach z nawiewu

Post autor: kuba_bb » ndz wrz 30, 2007 23:03

Witam! Mam kolejny problem i mam nadzieje ze juz ostatni!Chodzi mi o to ,ze jak włącze obieg zewnetrzny to z nawiewu leci bardzo nieprzyjemny zapach.Można nawet powiedziec ze smierdzi.Wymieniłem filtr kabinowy bo myslałem ze tego to wina ale niestety mylilem sie.Auto dość długo stało i nie wiem gdzie szukac przyczyny.Dodam ze mam klime i chyba nie była odgrzybiana ale nie wiem czy to ma wpływ poniewaz smierdzi nawet jak klima jest wyłączona.Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam Kuba
Ostatnio zmieniony ndz wrz 30, 2007 23:05 przez kuba_bb, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » ndz wrz 30, 2007 23:31

o ile sie nie mylę to piszesz że wymieniłeś filtr przeciwpyłkowy znajdujący się pod podszybiem. filtr ten jednak filtruje jak sama nazwa wskazuje pyłki i kurz, zobacz dokładniej bo może pod podszybiem we wnęce (tam gdzie masz mechanizm wycieraczek) znajduje się coś co powoduje nieprzyjemny zapach (np coś zdechło :kac: ) ;)

Pozdrawiam ;)



Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn paź 01, 2007 01:32

jedz czym predzej odgrzybic



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » pn paź 01, 2007 07:48

Kolego miałem ten sam problem... smierdzialo mi z nawiewu sama gnojówą :D... ja kupiłem sobie takiego specjalnego ,,plaka" do czyszczania i odświezania nawiewów pryskasz to bezposrednio do nawiewu masz tam taka rurke potem wlaczasz nawiew na kilka minut i cycus glancus ;] u mnie pomoglo, dalem dupy bo przez przypadek kupilem miete i potem w kabinie smierdzialo mi troche mieta przez kilka dni ale wole juz to od tamtego smrodu ;] teraz pachnie slicznie pozdrawiam



matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Re: nieprzyjemny zapach z nawiewu

Post autor: matikdalik » pn paź 01, 2007 07:48

Jak śmierdzi starymi skarpetami to trzeba odgrzybić klimę.
A rodzicom jak śmierdziało w aucie, to okazało się, że szczur zablokował się gdzieś na drążkach kierowniczych i tak został - po jakimś czasie ostro waliło, im bardziej wietrzyłeś tym bardziej było czuć :grin:
pzdr
maciek



kuba_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 00:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kuba_bb » pn paź 01, 2007 08:43

dzieki wszystkim za odp.z ta klima to rzeczywiscie trzeba odgrzybic tylko nie wiem czy to tego wina poniewaz smierdzi nawet jak klima jest wyłączona?myślicie ze nawet wtedy bedzie smierdzalo?



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » pn paź 01, 2007 09:15

ja mialem identycznie wystrczylo ze zwykly nawiew wlaczylem to tak smierdzialo ze nie szlo wytrzymac ;] mowie Ci zacznij od plaka 20zl kosztuje a u mnie pomoglo



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 02, 2007 08:48

Będzie śmierdzieć nawet bez włączonej klimy i to nawet jeszcze bardziej
Psikanie w otwory wentylacyjne odłóż między bajki - jest to półśrodek, powoduje tylko zakłucanie smrodu zapachem a nie likwiduje przyczyny czyli grzybków na parowniku klimy
czyli przy nagrzewnicy, do której dostęp jest znacznie utrudniony
Aby prawidłowo odgrzybić należy (najlepiej ozonować ale to jest drogie i mało kto to robi):
1 Odkręcasz osłonę filtra przeciwpyłkowego w podszybiu pod maską po prawej stronie patrząc od kabiny.
2 Wyjmujesz filtr przeciwpyłkowy (polecam jego wymianę choć jest drogi ok 50zł)
3 Używając specjalnego środka do odgrzybiania (polecam porządny ale będzie droższy najlepiej z Allegro) napełnić otwory wentylacyjne pianą grzybobujczą (ładnie pachnie). Robi się to w ten sposób, że specjalną cieńką rurkę wprowadzamy jak najgłębiej do otworów wentylacyjnych (wszystkich) i po naciśnięciu pojemnika powoli acz zdecydowanie wyciągamy rurkę (piana zostaje równomiernie rozprowadzona)
4 Teraz najważniejsze - trzeba napsikać na parownik. Wkładamy rurkę do otworu dolotowego do nawiewu (tam skąd wyjęliśmy filtr przeciwpyłkowy) i psikamy tam trochę piany (byle nie za dużo bo już słyszałem o przypadkach, że gość tak na psikał że śilnik nawiewu przestał działać)
Czekamy chwilę (kilka minut) i włączamy klimę na maxa (tzn. LO - najzimniej)
I teraz to jest mój pomysł (tak mi się wydaje bo nigdzie o tym nie czytałem) i można się spierać ale u mnie skótkuje otóż przy włączonej na maxa klimie powoli z wyczuciem wpuszczam pianę do wyżej wspomnianego otworu (od strony ssącej, pod szybą). Co to daje ? Powoduje że środek pędem powietrza jest dostarczany bezpośrednio na parownik i morduje śpiące tam grzybki. Nie zalewa silnika nawiewu a nadmiar jest wydalany do przewodu odprowadzającego wodę z parownika lub do otworów wentylacyjnych
pozdrawiam i życzę miłej pracy oraz przyjemnego zapachu


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości