xenony z zestawów HIT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw lut 15, 2007 16:14
Kontakt:

xenony z zestawów HIT

Post autor: aki » ndz wrz 30, 2007 21:40

Witam, zamierzam kupić taki zestawik na allegro, bo tam tego pełno, ale prędzej chciałbym sie dowiedzieć co są warte takie xenony ?? może ktoś już użytkuje coś takiego i podzieli sie opinia na ten temat. Dodam ze chce to założyć do BORY przy zwykłych żarówkach H4/

Interesują mnie następujące rzeczy:

1. Jaką barwę wybrać (myślałem o 8000K lub wyżej)
2. Jak oświetlają drogę czy lepiej od H4 ??
3. Na co zwrócić uwagę.


za info wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz wrz 30, 2007 21:47

moja osobista opinia bo użytkowałem ale zaprzestałem, a dlaczego:
- oślepiają innych
- zakłócenia na CB i to niesamowite, naprawde dobre radio nie mogło sobie poradzić bo przetwotnice "made in wyrzuć" wytwarzają takie zakłócenia że nie da się porozmawiać na 19

Jeżeli chodzi o barwe to moim zdaniem 6000K


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pn paź 01, 2007 08:13

Nie bądź kolejnym maniakiem ksenonów w zwykłym reflektorze oślepiającym innych użytkowników! Zgroza!


valerio

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » pn paź 01, 2007 08:26

kulon-x pisze:moja osobista opinia bo użytkowałem ale zaprzestałem, a dlaczego:
- oślepiają innych
- zakłócenia na CB i to niesamowite, naprawde dobre radio nie mogło sobie poradzić bo przetwotnice "made in wyrzuć" wytwarzają takie zakłócenia że nie da się porozmawiać na 19

Jeżeli chodzi o barwe to moim zdaniem 6000K

Ja mam taki zestaw I:
Swieci na seczewce Helli-6000*K
8000*K daje zbyt niebieskie swiatlo...
Mam CB i nie mam zadnych zaklucen,jak masz kolego zaklucenia to pewnie od alternatora i CB smiga jeszcze podczepione pod gniazdo zapalniczki.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 08:40

Kumpel ma w passacie b5 w soczewce zamontowane 6000k, swieca reweacyjnie i nie oslepiaja, podstawa sa dobrze ustawione swiatla, kupil je na allegro i koles mu nie polecal wiecej niz 6000k, najlepsze podobno sa 4300, maja najjasniejsze swiatlo (najmniej niebieskie). Ogolnie polecam tylko nie wiem jak w zwyklych reflektorach bez soczewki bedzie to swiecic.



kropiks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 10:52
Lokalizacja: okolice Toronto
Kontakt:

Post autor: kropiks » pn paź 01, 2007 10:11

jeżeli masz zamiar je zamontować w zwykłym kloszu to nie radzę.takie przeróbki nie są korzystne ani dla twojego auta ani dla innych kierowców.Chcesz mieć dobre ksenony to kup całe lampy jakiejś renomowanej firmy np. hella.


KROPIK

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn paź 01, 2007 10:24

I przede wszystkim układ samopoziomujący + spryskiwacze reflektorów



Awatar użytkownika
aki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw lut 15, 2007 16:14
Kontakt:

Post autor: aki » pn paź 01, 2007 14:37

czyli podsumowując wszystkie nadesłane odpowiedzi odradzacie taką inwestycję!!!

[ Dodano: 01 Paź 2007 14:38 ]
pszczyna pisze:I przede wszystkim układ samopoziomujący + spryskiwacze reflektorów
spryskiwacze to ja mam :)



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn paź 01, 2007 17:51

$iwy pisze:Mam CB i nie mam zadnych zaklucen,jak masz kolego zaklucenia to pewnie od alternatora i CB smiga jeszcze podczepione pod gniazdo zapalniczki
kolega też nad tym myślałem ale po zapaleniu światłem tylko powstawały zakłócenia na CB i znikały po wyłączeniu świateł, a wieć napewno to nie alternator tylko przetwornice które w tanich wersjach nie są zalewane na gorąco


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn paź 01, 2007 22:19

aki pisze:czyli podsumowując wszystkie nadesłane odpowiedzi odradzacie taką inwestycję!!!
ja polecam, tak jak mowie widzialem jak to dziala u kumpla i bardzo mi sie to podoba i wcale nie oslepia jadacych z naprzeciwka jest ok, tylko musza byc dobrze swiatla ustawione. No i w przypadku o ktorym mowie byla soczewka a nie wiem jak o wyglada w zwyklym reflektorze bez soczewki.

[ Dodano: Pon Paź 01, 2007 22:20 ]
kulon-x pisze:$iwy napisał/a:
Mam CB i nie mam zadnych zaklucen,jak masz kolego zaklucenia to pewnie od alternatora i CB smiga jeszcze podczepione pod gniazdo zapalniczki


kolega też nad tym myślałem ale po zapaleniu światłem tylko powstawały zakłócenia na CB i znikały po wyłączeniu świateł, a wieć napewno to nie alternator tylko przetwornice które w tanich wersjach nie są zalewane na gorąco
A skad miales pociagniete zasilanie do cb?



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn paź 01, 2007 22:41

Marioo pisze:A skad miales pociagniete zasilanie do cb?
kolego naprawde było próbowane na wiele sposobów i było do dup..
a skąd:
1. spod zapalniczki
2. później z zasilania radia razem z zamontowaniem filtra
3. następnie prosto z akumulatora

i efekt zawsze był taki sam ale to byl mój przypadek więc opisałem co i jak
ogólnie świało jest fajne ale na soczewce bo w zwykłej lampie to tak 5 na skale 10 punktową
pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt paź 02, 2007 08:55

kulon-x pisze:kolego naprawde było próbowane na wiele sposobów i było do dup..
a skąd:
1. spod zapalniczki
2. później z zasilania radia razem z zamontowaniem filtra
3. następnie prosto z akumulatora

i efekt zawsze był taki sam ale to byl mój przypadek więc opisałem co i jak
ogólnie świało jest fajne ale na soczewce bo w zwykłej lampie to tak 5 na skale 10 punktową
pozdrawiam
No to naprawde musialo cos byc u ciebie z tymi przetwornicami, to w sumie tez pewnie jak sie trafi, jeden zestaw bedzie ok i nie bedzie zaklocen a drugi bedzie do d***, wiadomo "chinska produkcja", bez kontroli jakosci, jak cos zadziala niewazne jak to idzie do sprzedazy potem sa takie historie. Pozdrawiam.
ps. Jezeli mial ktos taki zestaw zalozony do zwyklych lamp bez soczewki to nie sie wypowie jak to swiecilo i jak z oslepianiem, Pozdrawiam



Tomek_PassatTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 21:31
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: Tomek_PassatTDI » wt paź 02, 2007 09:10

NIE ZAKŁADAJ, też chcialem założyc do passata ale mi odradzili bo:

po pierwsze: musisz mieć spryskiwacze reflektorów,
po drugie: czujniki samopoziomojuące lampy bo xenon oślepia i musi byc czujnik, mogą zabrać ci dowód za to podczas kontroli.

Takie jest moje zdanie. Ja sobie odpuściłem


był VW Golf 3 1.8 1994 rok
był VW Passat TDI 1999rok
jest Audi A4 TDI 1996 rok
wiosną 2010 na glebę z nią
[img]http://i49.tinypic.com/23t4a3k.jpg[/img]

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » wt paź 02, 2007 11:23

Co do soczewek to faktycznie ludziska zakładają tam xenon i jakoś to świeci, ale to inna bajka niż tradycyjne reflektory, pamietać trzeba o tym, że w zwykłej halogenówce typu "H.." źródłem światła jest żarnik, a w xenon świeci gaz czyli cała bańka i tu się kłania budowa odbłyśnika, granica światła-cienia..


valerio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości