Krótkie jęczenie przy zmianie biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

edi0401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 22:12
Lokalizacja: mielec

Krótkie jęczenie przy zmianie biegu

Post autor: edi0401 » ndz wrz 30, 2007 11:09

Witam,

Mam taki problem z Borą TDI Przy zmianie biegu np. z3 na 4 lub 4 na 5 słychać takie jęknięcie z okolic sprzegła. Czasami też się to dzieje przy redukowaniu. Najczęściej wysoki bieg. Przy ruszaniu praktycznie tego nie ma. Objaw ten nie jest powtarzalny za każdym razem. Proszę o pomoc. Może mam mało oleju w skrzyni biegów?

[ Dodano: 30 Wrz 2007 12:53 ]
Nikt mi nie pomoże?

[ Dodano: 30 Wrz 2007 13:18 ]
Nie wiem czy się dobrze wyraziłemz tym jęknięciem. Odgłos przypomina głośne krótkotrwałe ślizganie- takie jakby się tarcza ślizgała..Sam już nie wiem



piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » ndz wrz 30, 2007 13:53

siema ja też mam takie "jęknięcie". na początku też to kojarzyłem ze sprzęgłem, ale później zauwazyłem ze "jękniecie" pojawia sie jak puszczam pedał gazu przy zmianie biegu. słysze to przy kazdej zmianie biegu jak wciskam sprzęgło i puszczam gaz. jest to też jak silnik pracuje na luzie i dodam gazu np do 1500 obr/min i puszczę gaz. w momencie jak obroty spadają to jęczy spod maski. troch irytujące ale nie wiem co z tym zrobic.

napisz czy to to samo czy u ciebie jednak sprzęgło...



abs-asr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 30, 2007 20:39
Lokalizacja: wołomin

Re: Krótkie jęczenie przy zmianie biegu

Post autor: abs-asr » ndz wrz 30, 2007 16:24

edi0401 pisze:Witam,

Mam taki problem z Borą TDI Przy zmianie biegu np. z3 na 4 lub 4 na 5 słychać takie jęknięcie z okolic sprzegła. Czasami też się to dzieje przy redukowaniu. Najczęściej wysoki bieg. Przy ruszaniu praktycznie tego nie ma. Objaw ten nie jest powtarzalny za każdym razem. Proszę o pomoc. Może mam mało oleju w skrzyni biegów?

[ Dodano: 30 Wrz 2007 12:53 ]
Nikt mi nie pomoże?

[ Dodano: 30 Wrz 2007 13:18 ]
Nie wiem czy się dobrze wyraziłemz tym jęknięciem. Odgłos przypomina głośne krótkotrwałe ślizganie- takie jakby się tarcza ślizgała..Sam już nie wiem
Sam mam z tym problem tzn podczas zmiany biegu (przewaznie na piąty) z okolicy sprzęgła czy też skrzyni biegów słychać jakby krótkotrwałe skrzypnięcie ale gdy przytrzymam na półsprzęgle to skrzypi cały czas. Podejrzewam ze to moze byc objaw rozregulowania linki wybieraka od skrzyni biegów bo gdy nie wbije do samego końca lewarka od biegów to wtedy przy kazdej zmianie biegu słychac ten odgłos.


Założ sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to bedziesz miał zawsze z górki.


Ile widzisz czarnych kropek?

edi0401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 22:12
Lokalizacja: mielec

Post autor: edi0401 » pn paź 01, 2007 07:20

Nie wydaje mi się aby to dochodziło z okolic padału gazu., choć trudno mi to zidentyfikować na 100 % skąd się ten dziwny krótkotrwały uślizg wydobywa, bardziej stawiam na okolice sprzegła. Nie jest to tak często podczas jazdy - 2 razy na 10 zmian biegu. W zasadzie częściej to jęczy przy zmianie wyższego biegu i przy bardziej agresywnej jeżdzie. Może to początki końca koła dwumasowego?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości