Po zamontowaniu radia, padło podświetlenie zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Woland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 24, 2007 22:11
Lokalizacja: Konin

Po zamontowaniu radia, padło podświetlenie zegarów

Post autor: Woland » sob wrz 29, 2007 15:17

Witam
Zdecydowałem się na wymianę radia ze zwykłego kaseciaka na cd. Niedawno nabyłem uzywane JVC i zamontowałem - kableki trochę namieszane ale dałem radę i wszystko ładnie wyglądało i działało... przez 5 dni. Nagle w czasie jazdy padło mi podświetlenie zegarów, nawiewu i przycisku od odmrażania szyby tylnej - podświetlenie od kierunkowskazów, długich działa. Początkowo nie wiązałem to z niedawnym montażem radia do wczoraj. Nagle radio mi sie "zawiesiło" - żaden przycisk nie reagował i nawet po zdjęciu panelu nadal grało - jedynym wyjściem było wyciągnięcie radia i wyciągnięcie kabli z tyłu. Po tej operacji gdy odpaliłem auto i zapaliłem światła - podświetlenie zegarów wróciło, ale tak na 5-10 sek. gdy wyłączyłem swiatła i ponownie włączyłem - to samo znowu podświetlenie wróciło ale gasło po 10 sek. Dzis rano zdjałem całe okablowanie które dodałem razem z radiem i niestety podśiewtlanie zegarów nawet nie mrugło. Ponowne podłączone radio zadziałało i chodzi jakby nic się nie stało i niby ok tylko czemu padło podswietlenie zegarów - nie mam pomysłu czym to idzie. Może ktos pomoże i wskaże gdzie może być problem. Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 29, 2007 16:08

chyba tylko taka możliwość że pomyliłeś kable z oryginalnej. Jest tam kabel osobny do regulowanego podświetlenia radia, połączony z rsztą podświetleń. Pewnie wziąłeś z niego plus do radia i regulator we włączniku świateł nie zdzierżył, bo nie mógł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Woland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 24, 2007 22:11
Lokalizacja: Konin

Post autor: Woland » ndz wrz 30, 2007 19:54

Dzieki za odpowiedź.
Przyjrzałem się włącznikowi świateł i zachowuje się teraz tak że przy przekręceniu stacyjki (na raz bez zapłonu) święcą mi się wszystkie te światełka od ręcznego, oleju itd. i podświetlenie przełącznika świateł. Gdy przestawiam włącznik na postojowe gaśnie podświetlenie pokrętła a zapalają się dwie diodki nad pokrętłem, gdy przestawiam na mijania gaśnie wszystko. Czy padnięcie tego regulatora w przełącznika oznacza wymianę całego przełącznika czy mozna w nim bez problemu pogrzebać i wymienić ten regulator?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 30, 2007 20:31

jest tam maleńki potencjometr i parę elementów elektronicznych, które nie wiem od czego są. Obejrzyj ten potencjometr czy się nie sfajczył, więcej nie pomogę. Włącznik bez opcji haloganów nie jest drogi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 328 gości